DomůNovinkyDoživotní zákaz prodeje povolenky za agresi proti rybářské stráži, chce ČRS

Doživotní zákaz prodeje povolenky za agresi proti rybářské stráži, chce ČRS

- Reklama -

Nedávný incident, kdy rybář v autě způsobil členovi rybářské stráže zranění, šokoval český rybářský prostor. A na základě celého případu chce Český rybářský svaz upravit pravidla tak, aby byla pro agresory tvrdší.

Co se stalo? Rybářská stráž prováděla kontrolu na Lipně v Přední Výtoni, když narazila na dva rybáře. Ti porybným odmítli prokázat svou totožnost, přičemž nasedli do auta a snažili se ujet. Při útěku pak řidič najel na nohu členovi rybářské stráže, a způsobil mu poranění.

 

ČRS zatím nemůže podávat informace

Po dvojici rybářů začala pátrat českokrumlovská kriminálka, která na místě incidentu zajistila veškeré stopy. Důležitou informací je, že dvojice rybářů ujela z Přední Výtoně směrem na Kyselov v černé fábii. Jak se celý případ prozatím vyvíjí?

„S ohledem na probíhající přípravné řízení a vyšetřování celé věci Policií ČR nemůžeme prozatím u této kauzy podávat jakékoliv bližší informace, i pokud by nám byly známy. Jsme přesvědčeni, že až budou zveřejněny veškeré okolnosti případu, tak celou situaci rybářská veřejnost pochopí,“ řekl magazínu InRybar.cz mluvčí ČRS Lukáš Mareš.

Řidiči v případě dopadení pak hrozí až 6 let vězení. „Řidiči vozidla hrozí trestní stíhání pro podezření z násilí proti úřední osobě. Najetí vozidlem je totiž možné hodnotit jako útok se zbraní,“ uvedla po incidentu jihočeská policie.

 

Vedení chce tvrdší tresty pro agresory

Na celý incident velmi rychle zareagoval Český rybářský svaz. Ten prostřednictvím předsedy ČRS Karla Macha dal jasně najevo, že proti podobným agresivním rybářům chce postupovat tvrději. Vedení rybářů navrhne úpravu Sazebníku kárných opatření ČRS.

„Úprava se bude týkat nového kárného opatření pro člena ČRS, který prokazatelně napadl člena rybářské stráže, a to i verbálně. Návrh kárného opatření pro takovou osobu bude ve smyslu doživotního vyloučení takové osoby z ČRS a doživotního zákazu prodeje povolenky k lovu ryb v ČRS,“ uvedl Český rybářský svaz.

Důležitou součástí celého návrhu je, že rybáři by se nevyhnuli trestu ani za verbální útok na člena rybářské stráže. Co by to v praxi znamenalo? Na konkrétní podobu návrhu si budou muset rybáři ještě chvíli počkat.

„Celá záležitost ohledně změny Sazebníku kárných opatření bude v jednání vnitrosvazových orgánů. Své stanovisko musí vydat i právní komise Rady ČRS. Ve chvíli, kdy bude vše připraveno a schváleno budeme rybářskou veřejnost informovat prostřednictvím platformy ČRS,“ doplnil tiskový mluvčí Lukáš Mareš.

Zdroj: Český rybářský svaz, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

12 KOMENTÁŘE

 1. Já souhlasím, u vody se to hemží pomatenci, ale jak se bude postupovat, proti aroganci a kolikrát povíšenému chování ( i když nemaní pravdu) rybářské stráže. Jsou slušní rybáři a jsou hovada, jsou slušní porybní a jsou řekněme méně slušní
  porybní.

 2. Zdravím, také souhlasím ale jak se píše víše i rybarska stráž by se měla chovat slušně a ne arogantně .

 3. Tvrdě trestat! Jsme tu jako na divokém západě a jaký to býval klidný koníček. Teď kvůli rozkrmenému místu by se vraždilo. Hovada a né lidé! Jednou díky takovým si k vodě ani nesedne protože už se tolik věcí zpřísnilo. A proč? Protože na hrubý pytel hrubá záplata a ty slušní můžou jen šoupat nohama. Petrův zdar a rozum do hrsti.

 4. Souhlas. Ale stejné tresty pro členy rybářské stráže. Někteří jedinci ( osobní zkušenost – pronásledování, vyhrožování, mafiánské/STB praktiky, fyzické napadení s následkem poranění vnitřních orgánů s následkem operačního zákroku ). Ano, i toto je schopna rybářská stráž, nic si nevymýšlím, jelikož vše mám zdokumentováno u lekářů a policie Čr…

  Smutný je, že tento člověk ze spodiny společnosti dostal jen pokutu….

 5. Chce to opravdu vyske tresty a vysoke pokuty pro vsechny co se neumi chovat nejen u vody.A chtelo by to uz konecne zacit delat neco i s vodakama.Protoze to co se deje v lete na ohri to je hnus.Vozrali cesi nemci i posledni dobou holandani dolaj bordel neumi se chovat a ty blbci z vlady se dohadujou o jednom pivu pro vodaky ale nevidel jsem ani neslysel za ty roky ze by je nekdo trstal nebo pokutoval kdyz delaj bordel a kdyz je clovek upozorni ze reka neni jenom pro ne tak jeste malem prijde k urazu.

 6. Nepatřčím mezi lidi co praktikují oko za oko ,zub za zub ,ale mám dojem že ta funkce i odznaky krom Státní RS se jinak dnes rozdávají komukoli kdo o tu funkci má zájem a pak jsou tam i takoví hošíci kteří mnohdy svůj statut a odznak pojmou jako možnost hojit si své nízké IQ nebo komplexi na jiných lidech a to je baví víc jak to proč jsou vlastně zřízeni. .Stalo se mi před 4 lety při noční vláčce u OTROKOVIC. Zaparkoval sem si auto na poldru nad řekou jelikož tam tehdy ještě nebyla žádná zákazová ani omezující úprava vjezdu značka .Asi ve 23.30 sem viděl že od mostu ke mně přicházejí dvě za sebou jdoucí svítilny tak sem myslel že nějaká kontrola policie a nebo RS. Jeden z členů RS ke mně sestoupil k vodě a druhý zahasl světlo a zůstal nahoře u mého auta .Kontrolující RS zapl krom čelovky ještě dost oslňující světlo jež měl na hrudi a čímž mi docela cíleně svítil přímo do očí a přitom provádět kontrolu protože kam sem uhnul tam se na mně tím světlem znovu natočil V závěru sem se zeptal zda jsou místní RS na což mi podrážděně až úsečně odvětil kontrolující vousatý pan RS – Jsme RS- Jihomoravského kraje ,Zhasl světlo na hrudi a odešel na poldr za kolegou který po celou dobu nesvítil a odkráčeli směrem k most .jelikož se blížila 24 hod. vše sem sbalil a vyšel na poldr k autu s tím že pojedu domů. Po nastartování a utětí několika metrů sem zjistil že auto nějak uhýbá a tak sem zastavil a zjistil sem že mám vypuštěná všechny kola. Nikdo jiný tam za celou noc jinak neprošel krom pánů RS tak že to bylo zcela jistě jejich dílo aniž by je zákon opravňoval takto mne omezit v pohybu a tím i osobní svobodě, tím že sem miohl také třeby s takto neovladatelným autem se skutálet do Moravy a přijít k ujmě nejen na svém zdraví ale i na majetku a znečistit popřípadě i vodní tok.Tak že praktiky RS že jeden svítí někomu cíleně do očí a druhý co zhasne vypouští opodál někomu kola u auta to myslím rovněž není v žádném ustanovení postupu či postihu ze strany statutu veřejného činitel RS . Má li pak člověk domů 30km a prázdné pneumatiky a po půl noci má burcovat někoho z příbuzných kdo mu zajede domů pro náhradní kola a doveze mi je 30km na místo abych se dostal domů .To pak má člověk pocit že uvidí li pak někde u vody kontroluijící RS vykašle se sám na rybolov a jde si hledat jejich auto aby si i oni vyzkoušeli jak se jede s prázdnými pneu . Už se nedivím že některé takovéto ochránce zákona i někdo vyfackuje nebo hodí do vody.

 7. Určitě jsou případy,které jsou pro zamyšlení a poté k doživotnímu zákazu ,ale také jsou případy,kdy samotná stráž zneužívá svého postavení a poté zbytečně vznikají incidenty mezi oběma.Každý člen rybářské stráže si musí rozmyslet co bude od lovícího potřebovat,či prokázat,nebo předložit.Stvrzením razítka totožnosti stráže znamená,že další dodatková kontrola se bere jako zneužití a šikana.Tato metoda se zneužívala především v minulém desetiletí,ale vše se řešilo spíše řečnickou potyčkou,nebo domluvou a nebo až v hospodě.

 8. Marně vzpomínám na tu dobo před rokem 1989 .Lidi se k sobě chovali daleko lépe.Mladí měli uctu ke starším.Dnes mi je 63 let takže si to pamatuji jako mladý začínající rybář.A dnes je to jen o penězích .Kde jsme dříve chytali jsou dnes zákazy a tím nemožnost si tam zachytat.Všude jen platit a platit.Jde to celé do kopru.Jsem štastný že jsem to krásné co už bylo prožil protože už bude jen a jen huř.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -