DomůNovinkyRybář přejel autem porybnému nohu. Hrozí mu až 6 let pobytu za...

Rybář přejel autem porybnému nohu. Hrozí mu až 6 let pobytu za mřížemi

- Reklama -

Jihočeská policie pátrá po dvojici rybářů, která se snažila uniknout porybným. Při ujíždění autem z Lipna rybář najel do porybného, a způsobil mu zranění na noze. Řidičovi hrozí 6 let ve vězení.

O incidentu na Lipně informovala Jihočeské policie. Ta uvedla, že se případem zranění člena rybářské stráže zaobírá českokrumlovská kriminálka. Pokud se policistům dvojici podaří dopadnout, pak řidiči auta hrozí až 6 let ve vězení.

 

Auto jako zbraň

Co se na Lipně odehrálo? Rybářská stráž kontrolovala na „jihočeském moři“ v oblasti Přední Výtoně. Ve chvíli, kdy chtěli zkontrolovat dva muže, začaly problémy. Rybáři totiž odmítli prokázat svou totožnost a snažili se dostat do auta. To se jim nakonec povedlo!

Rybáři nasedli do černé fabie, nastartovali, a snažili se ujet. V jednu chvíli ale řidič najel do člena rybářské stráže, kterému způsobil zranění na noze. Rybáři nezastavili a v černém autě zmizeli směrem na Kyselov.

Na místo incidentu pak dojela policie. Českokrumlovští kriminalisté zajistili stopy, nyní policisté pracují na zjištění totožnosti obou rybářů. Pokud se policistům podaří dvojici dopadnout, pak řidičovi hrozí hodně tvrdý trest – až 6 let za mřížemi!

„Řidiči vozidla hrozí trestní stíhání pro podezření z násilí proti úřední osobě. Najetí vozidlem je totiž možné hodnotit jako útok se zbraní,“ uvedla jihočeská policie. Případní svědci mohou kontaktovat policii na lince 158.

 

Porybné na Lipně napadli i v roce 2020

Rybářská stráž na Lipně nezažila první případ napadení. Například v srpnu roku 2020 došlo ke dvěma konfliktům mezi rybáři a rybářskou stráží. V prvním případě porybní narazili na rybáře, který si ponechal 3 ulovené candáty.

Ve druhém případě pak rybářská stráž řešila přestupek u rybáře, který aby seděl u nahozených prutů, tak popíjel ve 100 metrů vzdálené hospodě. V jednom ze dvou zmíněných případů situace vygradovala do té fáze, že rybář způsobil porybnému zranění.

Zdroj: Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -