DomůNovinkyGiga amur z Labe: rybář chytil „stříbrné torpédo“ o váze přes 20 kilo

Giga amur z Labe: rybář chytil „stříbrné torpédo“ o váze přes 20 kilo

- Reklama -

Rybář z Českolipska Zdeněk Valíček zažil snový rybářský okamžik na řece Labi. Právě na tomto rybářsky oblíbeném toku dokázal ulovit giga amura o délce 116 centimetrů a váze 22,38 kilogramů.

Fotografie krásné ryby nám do redakce InRybar.cz zaslal samotný rybář Zdeněk Valíček. „Tenhle trofejní amur pochází z naší řeky Labe. Amur měl 116 centimetrů a 22,38 kilogramů. Labe občas umí vydat krásné poklady,“ napsal šťastný rybář, který je členem ČRS MO Česká Kamenice.  

 

Ryba zabrala kousek od břehu

Kdekoho by při pohledu na tak obrovského amura napadlo, že takové „stříbrné torpédo“ zabralo na kukuřici nebo šťavnaté ovoce. Ovšem v tomto případě to bylo jinak! Na co obrovský amur zabral? „Amura jsem chytil na masové boilies,“ prozradil rybář Zdeněk Valíček.

Váha po zdolání amura ukázala neuvěřitelnou hmotnost ulovené ryby

Ten chytal na zajímavém místě. Rybář si vybral úsek, na kterém byla 10metrová hloubka, přičemž jen 5 metrů od lovného místa byla ostrá hrana. Důležitým aspektem pak bylo, že dno bylo parádně čisté a tvrdé, protože jej tvořily kameny.

To, že obrovské ryby lze chytat „pod nohama“, dosvědčuje právě tento giga amur. Zmíněné lovné místo totiž bylo pouhých 18 metrů od břehu. Tak blízko, a přitom taková ryba!

 

Rybář krmil malými dávkami boilies

O amurech se moc dobře ví, že jsou pořádní jedlíci. A tomu úspěšný lovec přizpůsobil taktiku. „Ze začátku lovu jsem na místo vysypal 5 kilo partiklu. Poté jsem už krmil pouze krmným boilies. Do vody jsem házel menší dávky návnady, ale pravidelně. Prakticky po každém záběru jsem dokrmoval,“ vysvětluje úspěšnou taktiku rybář.

A pak přišel osudový okamžik: rybářovi na jeho nástrahu zabral obrovský amur. „Zdolávání šlo celkem dobře. Sem tam si amur ve vodě zabojoval, ale když jsem ho dostal do podběráku, tak jsem nevěřil, jakou měl sílu. Málem mi roztřískal podběrák na kousky!“ komentoval souboj s rybou Zdeněk Valíček.

Zdeněk Valíček a jeho životní amur z Labe

Rybář tak musel rychle podběrákovou hlavu vyndat z tyče, jinak by ho amur zlikvidoval. „Když jsem sundal podběrákovou hlavu, šel jsem s ním do vody, dokud se neuklidnil. Málem mi zlomil ruku! Neskutečná síla,“ fascinovalo úspěšného rybáře.

Výsledná délka ryby byla již zmíněných 116 čísel, váha pak ukázala hmotnost 22,38 kilogramů. Tohle je ryba, kterou by si chtěl potěžkat asi každý rybář! A my Zdeňkovi posíláme srdečnou gratulaci!

Poznámka redakce: Chcete zveřejnit také váš životní úlovek? Napište na e-mail [email protected], a podělte se o vaše rybářské štěstí s ostatními… 

Foto: Zdeněk Valíček (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -