DomůOstatníRozhovoryGiga kapr z české svazovky o váze 37 kilo: hranice rekordu opět posunuta

Giga kapr z české svazovky o váze 37 kilo: hranice rekordu opět posunuta

- Reklama -

Fantazie! Rybář Lukáš Marek dokázal na české svazové vodě dosáhnout doposud nevídané hranice. Právě tento rybář ulovil gigantického lysce o váze 37 kilogramů. Jak tohoto obrovského kapra chytil?

Bude tomu rok, co jsme zveřejnili rozhovor s rybářem Jakubem Nytrou, kterému se povedlo ulovit kapra lysce o váze 36,2 kilogramů. Teď tuto rybu přelstil rybář Lukáš Marek na ještě zajímavější váze. Obrovský kapr z české svazové vody má aktuálně 37 kilogramů. Fantastická ryba!

 

Unikátní kapr z české svazové vody

Není tomu tak dávno, co se o kaprech přes 30 kilogramů váhy v Česku jen snilo. V posledních letech se ale ryby s hmotností přesahující tuto magickou hranici chytily na vícero místech v České republice. Jedna z nich je ale naprosto výjimečná!

Jedná se o ikonického lysce, který se může rovnat i snovým rybám z Evropy. Tento kapr má aktuálně neuvěřitelných 37 kilogramů. Jak to víme?

Díky životnímu štěstí rybáře Lukáše Marka, kterému se povedlo tuto fantastickou rybu chytit na úžasné váze. Jak to dokázal? Přinášíme exkluzivní rozhovor s úspěšným lovcem…

 

Gigantický úlovek vidělo několik svědků

Lukáši, prvně mi dovolte Vám pogratulovat k životnímu úlovku kapra na svazové vodě. Prozradil jste nám, že Vámi ulovený kapr vážil 37 kilo.

Když jsme uloveného kapra vážili, tak ryba měla se sakem 39,5 kilogramů. Po samostatném zvážení nasáklého saku jsme zjistili, že vážil 2,5 kilogramů. Takže výsledná váha obrovské ryby byla 37 kilogramů.

Gigantický kapr o váze 37 kilo z české svazové vody

Byli u vážení této ryby nějací svědci?

Na rybách jsem byl s kamarádem Jarou, kterému je 65 roků, ten by mě nebyl schopný s rybou vyfotit (smích). Tak jsem šel vedle, kde seděl jiný rybářský kolega. A shodou okolností se jednalo o stejného rybáře, který v loňském roce tohoto kapra fotil na váze 36,2 kilogramů. A teď mě ten samý rybář fotil s kaprem na váze 37 kilogramů.

Jaký je to pocit v Česku takovou rekordní rybu chytit? Už jste si uvědomil, co jste dokázal?

Úžasný pocit! Ale musím se přiznat, že jsem si to ještě pořádně neuvědomil. Sice už mi hodně rybářských kamarádů gratulovalo, protože se to mezi nimi rozkřiklo, ale zatím si to fakt moc neuvědomuju.

 

Rybář jel na ryby po práci

Můžete prozradit, jak vypadala Vaše výprava za kapry na tuto svazovku? Vydal jste na více dní, nebo to byla „přesnočka“?

Byl jsem jenom do půlnoci. Jel jsem na ryby po práci, přijel jsem, nakrmil jsem. A v 6 hodin odpoledne jsem už měl pruty ve vodě. Do půlnoci jsem udělal 3 záběry od ryb, kdy ten třetí záběr byl od tohoto obrovského kapra. A o půlnoci jsem jel domů…

Jaké počasí panovalo? Trefil jste ideální podmínky?

Ano, podmínky byly dobré. Tlak byl už několik dní stejný, takže jsem tušil, že to bude brát. Navíc bylo po dešti. Navečer se zatáhlo, začal k tomu foukat vítr. Ale přitom bylo teplo! Takže za mě naprosto ideální podmínky, což mi potvrdily i záběry od ryb.

Životní kapr rybáře Lukáše Marka

Jak vypadalo lovné místo? Podle čeho jste si ho vybral?

Vybral jsem si lovné místo s tvrdým dnem. Přesnou polohu místa jsem si „naklipoval“, kdy s pomocí olova jsem dokázal najít tvrdý podklad. Když jsem ideální místo našel, tak jsem tam nahodil své pruty.

Nahazoval jste daleko, anebo jste to zkusil „pod nohama“?

Nástrahu jsem nenahazoval „nesmyslně daleko“. Třeba rybáři vedle mě házeli ještě dále, já jsem ale díky nalezení tvrdého dna neměl k tomu důvod. Na druhou stranu ale jsem rozhodně „neházel pod nohy“.

 

Kapra přilákalo boilies a řepka

Dost mě zajímá, jakou jste zvolil taktiku ohledně nástrahy. Na co jste kapra chytil?

Velkého kapra jsem chytil na 24milimetrové boilies v příchuti oliheň. Nástrahu jsem pak ještě nadnesl plovoucí kuličkou boilies o velikosti 14 milimetrů.

A co krmení? V jakém množství a intervalech jste krmil?

Večer jsem nakrmil okolo 2,5 až 3 kilogramy boilies. A pak jsem ještě přidal hodně řepky. Ten den jsem měl s sebou asi 4 kilogramy řepky. Tohle krmení jsem naházel do vody najednou…

Menší kapr z osudové vycházky rybáře Lukáše Marka

Jak vypadalo zdolávání tohoto giganta?

Jak už jsem řekl, tak ten den jsem měl 3 záběry od kaprů. První záběr se mi hned vypnul. Přišla „jízda“, ryba jela na vodu, přičemž si vzala hodně vlasce, jenže po chvilce se mi vypla.

Druhý záběr probíhal úplně stejně. Ryba mi zabrala, jela hodně daleko, ale tohohle kapra se mi už povedlo vytáhnout – ryba vážila 17,3 kilogramů.

A třetí záběr taky probíhal tím samým stylem. Akorát v tomto posledním případě byl ten souboj s rybou u břehu divočejší. Tohohle velkého kapra jsem zdolával asi 30 minut, ale už po 20 minutách jsem si uvědomil, že tohle už bude fakt pěkná ryba.

Prostě fantastická ryba! Ještě jednou gratuluji. Chcete říct něco na závěr?

Rozhodně chci na závěr poděkovat všem, co mě podporují. A hlavně mé přítelkyni, že mě pouští na ryby (smích). A taky bych chtěl všem rybářům popřát, aby tohle taky zažili…

Foto: Lukáš Marek (se souhlasem)

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. GRATULACE . KONEČNĚ NA SVAZOVEJ VODE SA CHYTIL KRÁSNY KAPR. JE TO REKORD ,NÁDHERNÝ. EŠTE RAZ GRATULUJÍ.

  2. Velká gratulace, já jsem chytil na Staré Plesy kapra 33kg,ale to je soukromá voda. A to se mě zdál že je to obr. Ještě jednou gratuluji a Petrův Zdar.

  3. Já nevím ale pokud se chytne nějaký rekordní úlovek,, a chci to mít ofiki uznané nemá se náhodou někam volat na dokumentaci,, tak jsem to zažil já volalo se dané organizaci což bylo někde v Německu a ty zařídili zbytek,,,, 🤷 a ještě jen taková vsuvka 2,5 kg sak to jsem ještě neviděl 🤣🤣🤣 to je ze železa 🤣🤣🤣

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -