DomůNovinkyGiga kapr ze svazové vody vážil přes 37 kilo. Jde o nový...

Giga kapr ze svazové vody vážil přes 37 kilo. Jde o nový slovenský rekord

- Reklama -

Fotek rybích gigantů začíná přibývat. Nedávno jsme vás informovali o rekordu kapra na Balatonu. Nyní však svatý Petr naděloval u našich východních sousedů – na Slovensku.

Právě u slovenských kolegů překonal obří lysec hranici 37 kilogramů, takže stanovil tak nový rekord Slovenska. V minulých dnech zveřejnila firma Starbaits na sociální síti fotku, na které slovenský rybář leží vedle gigantického kapra. Dechberoucí je také fakt, že tento obří lysec pochází ze slovenské svazovky.

 

Slovenský rekord překonán o 1,3 kilogramu

Šťastný lovec Mario Plichta jej přelstil na boilies. A fotky dokazují, že se jedná o skutečného giganta. S váhou 37,5 kilogramů tak překonal stávající rekord o více než 1 kilogram, tudíž obří lysec je tak největším chyceným kaprem na Slovensku.

Dosavadní prvenství držel Dušan Schneider. Tomu se po několika dnech strávených na soukromém revíru nakonec podařilo ulovit gigantického kapra o neuvěřitelné váze 36,2 kilogramů.

Tehdy fotografie sklidily velký zájem i díky unikátnímu prostředí. To totiž bylo tehdy pokryté sněhem, což tomuto neopakovatelnému zážitku dodalo unikátní nádech magie. Famózní rybářský moment!  

 

V českých vodách však plave ještě větší kapr

V porovnání s Českem však Slovensko, co se rekordu kapra týká, stále o něco zaostává. Radomíru Kokořovi se totiž loni na podzim povedl neskutečný úlovek, který se zapsal do české kaprařské historie.

„Brutální výpady ryby dlouhé i desítky metrů se opakovaly asi 15 minut, pak se poprvé kapr ukázal na hladině. Bylo jasné, že je velký, vůbec nás ale nenapadlo, že by to mohlo být takové monstrum,“ svěřil se tehdy pro InRybar.cz úspěšný lovec. 

„Kapra jsme přeměřili a jeho délka byla 116 centimetrů. Konečná váha ryby byla neskutečných 38,9 kilogramů! Pro mě to byl samozřejmě osobní rekord jak v délce, tak ve váze,“ dodal rybář.

Redakce InRybar.cz pak musí dodat, že má informace o ještě těžším kaprovi uloveném na české vodě. Lovec si ale nepřál informace o úlovku zveřejnit

 

Před dvěma týdny padl rekord také na Balatonu

Na konci dubna se konal jubilejního ročník rybářské soutěže IBCC na Balatonu, které se zúčastnili rybáři z 25 zemí. I zde byl vytažen z vody kapří gigant, kterému nyní patří korunka pro největšího kapra na Balatonu.

Obrovský šupináč, kterého maďarský tým ulovil, vážil přes 35 kilogramů! Jako šťastný držitel nového rekordu bude uveden lovec Ferenc Hundzsa.

Zdroj: Starbaits SK, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -