DomůNovinkyGiga sumec, který vyrovnal rekord: rybář ho chytil z nafukovacího křesla

Giga sumec, který vyrovnal rekord: rybář ho chytil z nafukovacího křesla

- Reklama -

V Nizozemsku došlo ke kuriózní situaci. V této zemi mají hned dva sumčí rekordmany. Rybář Paul Breems totiž vyrovnal rekord sumce z roku 2021, který měl stejnou délku. 

O úlovku obrovského sumce informoval nizozemský rybářský svaz Sportvisserij Nederland. Právě ten přinesl svědectví rybáře o úlovku obrovského sumce, který vyrovnal platný rekord z podzimu 2021. V této zemi tak jeden rekord drží hned dvě ryby.

 

Rybář sumce uviděl na sonaru

Rybář se vydal na sumce na řeku Waal. A právě tady dokázal na echolotu najít obrovského sumce pod jeho belly boatem (pozn: nafukovací křeslo, ze kterého rybář loví ryby). Už na obrazovce sonaru rybář poznal, že tohle bude zatraceně zajímavá ryba.

„Kolem půlnoci jsem najednou uviděl, jak se mi na obrazovce objevil symbol označující velkou rybu. Okamžitě se mi zrychlil tep,“ citoval úspěšného rybáře nizozemský svaz. A právě tohohle giganta se rybářovi nakonec povedlo dostat na háček. Následoval urputný souboj s velkou rybou.

Rybář ale při zdolávání obrovského sumce projevil velké zkušenosti. Nakonec se mu rybu totiž povedlo dostat na takové místo, odkud byl schopný ji dostat na břeh. „Když se ryba unavila, plaval jsem s belly boatem k nedaleké pláži,“ popsal zdolávání rybář.

 

Sumec vyrovnal nizozemský rekord

Měření ani focení netrvalo dlouho, takže rybář obrovského sumce mohl rychle pustit zpátky do vody. Výsledná délka ryby? Neskutečných 243 centimetrů! Pak rybářovi došlo, že takto obrovský sumec je nejen na nizozemské poměry opravdu slušným úlovkem.

„V autě mě napadla možnost, že tento sumec je nizozemským rekordem. Při pohledu na internet jsem zjistil, že jsem vyrovnal nizozemský rekord,“ řekl rybář Paul Breems. Rybář je přesvědčený, že k životní rybě mu pomohl i talisman od dcerky, na kterém bylo napsáno: nikdy se nevzdávej!

Stejně dlouhou rybu chytil rybář Jeroen Breur na podzim roku 2021. Tehdy ryba měřila rovněž 243 centimetrů. Obrovská ryba tehdy vzbudila obrovský zájem, protože Nizozemsko není úplně TOP sumcovou zemí v Evropě. Tenhle úlovek ale rozhodně rozvířil diskuse o budoucnosti nizozemských sumců.

„Myslím, že konec ještě není na dohled. Věřím, že v blízké budoucnosti by se mohla objevit ryba o délce 260 centimetrů,“ nechal se v roce 2021 slyšet úspěšný rybář, který ulovil rekordního sumce.

Zdroj: Sportvisserij Nederland, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -