DomůNovinkyGiga sumec o váze přes 116 kilogramů. Rybář s rybou bojoval 30...

Giga sumec o váze přes 116 kilogramů. Rybář s rybou bojoval 30 minut

- Reklama -

Anglický rybář Andy Cullen si splnil rybářský sen! Dokázal totiž přelstít obrovského sumce, který s naprostým přehledem překonal magickou hranici 100 kilogramů. Jak se mu povedlo giga rybu chytit?

Úlovek anglického rybáře je skutečnou senzací, o které informoval například renomovaný anglický magazín pro rybáře Angling Times. Ten přinesl jednak informace o obrovském úlovku, zároveň ale sdílel fotografii gigantického sumce.

 

Sumec zabral na halibutové pelety

Rybář Andy Cullen se vydal na sumce na španělské Ebro, které patří k nejlepším lokalitám pro lov gigantických sumců v Evropě. A to se v tomto případě potvrdilo! Rybář totiž s pomocí průvodce dokázal ulovit hned 29 sumců, kdy 22 z nich překonalo váhovou hranici 45 kilogramů (100 liber).

Rybář pak poslední noc dostal životní záběr od obrovského sumce. Následoval tuhý souboj s majestátní rybou, který se protáhl na „nekonečných“ 30 minut. Angličan ale nakonec dokázal gigantického sumce zdolat, a dostat ho na souš.

Váha ryby? Anglický magazín Angling Times uvedl, že obrovská ryba vážila 116,5 kilogramů (257 liber). To, jakým způsobem rybáři rybu zvážili, časopis neuvedl. I tak je ale z dostupné fotografie jasné, že tenhle sumec nebyl vůbec žádným „drobečkem“. Délka ryby byla okolo 270 centimetrů (okolo 9 stop)

Kdekdo by si mohl pomyslet, že rybář dokázal vousatého giganta přelstít s pomocí živé ryby. Ovšem chyba lávky! Rybář tohoto úctyhodného predátora o váze přes 116 kilo „dostal“ na 3 halibutové pelety o velikosti 21 mm.

 

Hodinový souboj se 100kilovým sumcem

Ve Španělsku skutečně žijí obrovští sumci, za kterými jezdí rybáři z celé Evropy. O dechberoucím rybářském zážitku jsme psali v březnu 2023. Rybář Ditch Ballard totiž dokázal na španělské vodě přelstít 100kilového sumce s pomocí kaprového vybavení.

Ale podle toho vypadal také souboj s gigantickou rybou. Ve chvíli, kdy rybářovi sumec zabral, tak venku panovaly velmi nízké teploty – teplota vzduchu byla -3 stupně Celsia. A právě v takových podmínkách probíhal nevídaný souboj s obrovskou rybou.

Rybář kvůli mohutnému tahu ryby byl nucený naskočit do člunu, a vyrazit za rybou. Jenže v tu chvíli si ještě neuvědomil, že brutálně podcenil oblečení. Během zdolávání se dokonce rybář nekontrolovatelně třásl. Podle jeho slov byl tento souboj „velmi bolestivý“.

Nakonec se rybářovi podařilo obrovského sumce dostat na souš. Po dlouhé hodině! Ale stálo to zato: sumec měřil neuvěřitelných 2,5 metru. A jeho váha byla něco málo přes 100 kilogramů (222 liber).

Zdroj: AnglingTimes, ilustrační foto: Martin Mráz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -