DomůNovinkyGiga sumec: úlovek z Odry měřil 245 centimetrů. Odhad váhy je 100...

Giga sumec: úlovek z Odry měřil 245 centimetrů. Odhad váhy je 100 kilo

- Reklama -

Rybářský internet je v úžasu! Mezi rybáři se šíří zpráva o úlovku giga sumce. Kdekdo by mohl čekat, že ryba byla ulovena na západě Evropy. Ovšem obrovského predátora se podařilo chytit v Polsku. 

Když se řekne lov sumce, pak se mnoha rybářům vybaví španělské Ebro, italský Pád nebo francouzská Rhona. Ovšem nádherné ryby jsou i „za humny“. Důkazem je nedávný úlovek giga sumce, kterého polští rybáři chytili v Odře. Průběh úspěšného lovu pak natočili na video, které je přiloženo níže

 

Sumce našli s pomocí sonaru

Řeka Odra. Ikonická řeka, která pramení v České republice, a pak se táhne mezi Polskem a Německem až do Baltského moře. A právě na konci cesty této řeky dokázala dvojice rybářů ulovit obrovského sumce, který se zapsal do polské historie.

Ano, rybáři velkou rybu zapřáhli ve Štětíne, konkrétně mělo jít o lokalitu u mostu Pionýrů. Rybáři při několikahodinovém hledání sumců použili sonar, když tu najednou se jim na obrazovce objevila obrovská ryba. To je sumec!

Nastalo adrenalinové čekání. A pak to přišlo! Deset minut před 2. hodinou ranní přišel mohutný záběr. Následovalo krátké, ale velmi intenzivní zdolávání obrovské ryby po tom, co rybáři dostali neuvěřitelnou „pecku“ do prutu.

Do 10 minut od záběru se u lodi zjevil obrovský sumec, ze kterého se až „tajil dech“. Rybářům se giga rybu nakonec povedlo dostat na palubu rybářského člunu. Životní úlovek! Délka ulovené ryby byla neskutečných 245 centimetrů, odhad váhy se pak pohybuje okolo 100 kilogramů (pozn. redakce: liší se podle zdrojů).

 

O nový rekord Polska se nejedná

Při pohledu na tak impozantní rybu mnoho rybářů jistojistě napadlo, zdali tento sumec nepřekonal aktuální polský rekord. Odpověď je: ne, nepřekonal. Zatím největšího sumce v Polsku rybáři ulovili v okolí vesnice Drahomyšl nedaleko česko-polských hranic.

Právě na jedné z tamních vod dokázali rybáři chytit sumce o délce 267 centimetrů a váze 104 kilogramů. Tento rybářský úlovek ale vzbudil obrovskou kontroverzi, protože úspěšní rybáři rekordního sumce zabili. V tu chvíli se u mnoha polských sumcařů zvedla vlna nevole, protože Polsko ztratilo jednoho ze svých gigantů.

Štětínský sumec není ani druhým největším úlovkem v Polsku. V roce 2018 totiž jeden rybář chytil sumce o délce 260 centimetrů a váze 102 kilogramů. Tato obrovská ryba byla ulovena v – i pro české rybáře dobře známém – jezeře Rybnickie, které rovněž leží nedaleko Česka.

Zdroj: wprost.pl, ilustrační foto: Martin Mráz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -