DomůRecenze výrobkůNástrahy a návnadyHalibut pelety končí? Proti moderním játrovým nugetám na kapry prostě nemají šanci

Halibut pelety končí? Proti moderním játrovým nugetám na kapry prostě nemají šanci

- Reklama -

Pokud se podíváme do segmentu pelet, tak na rybářském trhu dlouhá léta vévodí halibutové pelety. Není se co divit! Tato nástraha/návnada na ryby obsahuje zajímavé suroviny.

Autoři: Viktor Krus a Tomáš Horáček

I proto halibutové pelety dokážou ve vodním prostředí vytvořit fakt hodně atraktivní potravní signály. Navíc, pelety jsou „postaveny“ tak, aby ve vodním prostředí rychle pracovaly, a aby rychle lákaly ryby na lovné místo. Jenže! Teď se na rybářské trhu objevila játrová „bomba“, která má potenciál výrazně ohrozit letitou vládu halibutových pelet. A to nejen co se složení týče, ale také díky „agresivnímu“ chování ve vodě. O čem to mluvíme?

Játrové nugety na kapry ! Novinka letošního roku z „dílny“ přeloučské firmy LK Baits, která ještě není v takovém povědomí rybářů, jak by si zasloužila. O co jde? Játrové nugety jsou jakousi kombinací mezi klasickými peletami na ryby a boilies. Nugety si totiž z obojího vzaly to nejlepší, takže například nabízí velmi atraktivní chování ve vodním prostředí, přičemž ale nejsou tak tvrdé jako klasické pelety. Tohle je hodně zajímavá věc! Pojďme se na tuhle novinku podívat blíže.

VIDEO: Jak pracují játrové nugety ve vodě? Tady je ukázka!


 

3 důvody, proč jsou nugety lepší než halibut pelety

Hned na úvod: Tenhle článek v žádném případě není jakási kritika halibut pelet, které v našich očích patří k legendárním nástrahám/návnadám v rybářském světě. Ovšem! Pokud by rybář spojil halibut pelety s játrovými nugetami, pak dostane mnohem atraktivnější krmení na kapry. A to právě díky vlastnostem této játrové novinky. Co z toho plyne? Namísto 10 kilového pytle halibut pelet si raději obstarejte 3 kila těchto pelet, které pak smíchejte s 1 kilogramem nuget. Uděláte mnohem lépe!

Nadupané játrové nugety , které nabízí hromadu předností! Tohle je věc, o které ještě uslyšíme!

Extrémně silné potravní signály 

Za ta léta, kdy nám pod rukama prošly desítky druhů nástrah, by nás nenapadlo, že někdo vymyslí nástrahu/návnadu, která bude mít ještě atraktivnější rozpad než klasické halibut pelety. A ono ejhle! V roce 2021 to přišlo! Chytré hlavy z firmy ostříleného kapraře Lukáše Krásy dokázaly vymyslet ještě atraktivnější věc. To je zřejmé na první pohled!

Ve vodě: Játrové nugety  vypouští neuvěřitelné množství potravních signálů. Všimněte si třeba toho, jak je v okolí zbarvená voda dožluta…

Do akvária s teplou vodou jsme vložili klasické pelety (halibut a red halibut) a k nim jsme potom přidali játrové nugety. Ten rozdíl je vidět po pár minutách. Ano! Z klasických pelet se sice uvolňují drobné částečky, a i slabá pachová stopa. Jenže! V porovnání s játrovými nugetami je to NIC! Pokud se totiž člověk podíval na jejich práci, tak játrové nugety vypouštěly výrazně silnější pachovou stopu, která obarvila vodu dožluta. Tohle je prostě síla!

Pelety a nugety na kapry budou suprovými parťáky při krmných kampaních…

Znova: My netvrdíme, že teď máte všechny halibut pelety vyhodit do koše. To ani náhodou! Ale namísto kupování obrovského množství halibutek je možná moudřejší vzít menší množství těchto pelet, které smícháme s nugetami. Ten výsledek je mnohem lepší!

„Agresivní“ rozpad ve vodě

Tahle část ještě souvisí s oněmi potravními signály, které nugety vypouští do vodního prostředí. Zase: Ten rozdíl je zřejmý už pouhým okem! Když ve vodě leží klasická halibut peleta, kterou začnou „okusovat“ ryby, tak ta začne vypouštět drobné částečky. Ano! Tohle je pro ryby maximálně atraktivní, a proto halibutky tak perfektně fungují. Jenže v porovnání s játrovými nugetami je to fakt NUDA!

Jasně viditelné rozdíly: Játrové nugety  bezkonkurenčně vypouští nejvíce atraktivních látek

Jak je to myšleno? Pokud do játrových nuget najedou ryby, a začnou je „okusovat“, tak tahle nástraha/návnada začne vypouštět neuvěřitelně koncentrovaný „dým“ z jemňoučkých částic. Během několika vteřin tak na krmném místě vznikne koncentrovaný, pachový mrak, ze kterého se ryby mohou zbláznit. Tohle si můžete prohlédnout třeba na přiloženém videu výše, na kterém je tento efekt zachycen.

Perfektní konzistence

Jak jsme výše naznačili, tak tyhle játrové nugety jsou jakousi mutací mezi peletami a boilies. A právě tohle je nejvíce k vidění při zkoumání konzistence játrových nuget. Ty totiž – oproti klasickým peletám – mají mnohem měkčí konzistenci. Představte si to jako trošku tužší sójový řez. Jenže právě tato konzistence je extrémně zásadní! Proč?

Další rozdíl oproti klasickým peletám je výrazně měkčí konzistence játrových nuget

Tato měkčí konzistence nuget dovoluje to, aby nástraha/návnada vypouštěla do vodního prostředí silné potravní signály. Právě tohle napomáhá k tomu, že nugety ve vodním prostředí tak to silně „kouří“ a vypouští atraktivní látky do okolí. Tohle je fakt bomba!

Játrové nugety mají vše, co by kvalitní krmení na kapry mělo mít

Ale bacha! I když jsou nugety měkké, tak to neznamená, že je třeba bílá ryby roztrhá během několika vteřin. Tohle tady neplatí! Jde o to, že játrové nugety ve vodním prostředí sice změknou, ovšem stane se z nich spíše těsto. Takže nugety budou na dně „spokojeně kouřit“ a postupně se uvolňovat. Nestane se to, že by nugety byly měkké jako pečivo, což by znamenalo, že by je právě bílá ryba rychle sežrala.

 

S tímhle nikdo nepočítal

Česká firma LK Baits od začátku říká, že nugety na kapry jsou především krmením. Tahle dobrota pro ryby je vymyšlena k tomu, aby rybáři co nejrychleji nastartovali lovné místo, a aby se u vody nenudili. Jenže co se stalo? Rybáři nugety začali nastražovat pod háček s pomocí peletových zarážek. No a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat, protože takto atraktivní nástrahu v masovém provedení jen tak nenajdete. Takže pokud si člověk chce u vody užít spoustu záběrů, tady je možnost…

Rybáři začali tyhle krmné nugety na kapry nastražovat i pod háčky. A úspěchy se ihned dostavily…

U LKáčka se samozřejmě mnohonásobně více řeší cena daného produktu. Kilogram nuget stojí 199 korun. Je to hodně? V porovnání s klasickými halibut peletami na krmení, které stojí nějakých 60 korun za kilo, je ten rozdíl zřejmý. Pokud se ale bavíme o „chytacích“ peletách v kelímcích, které stojí třeba 60 korun za 250 gramů, pak je cena nuget více než přijatelná.

Kilo nuget stojí 199 korun! Je to hodně? 

Proto my si dovolíme to, že cenu produktu nebudeme hodnotit. Ta cena prostě tady je – je 199 korun za kilo. A to, jestli je to moc, anebo málo, anebo je to OK, to necháme na posouzení laskavého čtenáře.

 

Věci, které nám chybí

Málo velikostí

Žádný produkt není dokonalý, a to platí u těchto nuget od LK Baits. První věc, která nám chybí je to, že nugety jsou k dostání jen v jedné velikosti . Tuto nástrahu/návnadu je možné si obstarat ve velikosti 17 mm, což je pro rychlé chytání fakt super. Právě takto velké (nebo malé?) krmení pomůže opravdu rychle nastartovat lovné místo. Takže ryby se v krátkém čase objeví u naší nástrahy. Jenže!

Klasické pelety na ryby jsou extrémně populární! Nahradí je v budoucnu krmné nugety na kapry

Co když budeme chtít rozkrmit lovné místo na noc, a budeme chtít, aby tam naše návnada vydržela podstatně delší dobu? V takovém případě by se hodily nugety o velikosti 20 mm, ale klidně i 25 mm. Ovšem ty v nabídce chybí! Velká škoda! Něco nám ale šeptá do „instinktivního ouška“, že u jedné velikosti nugety rozhodně nezůstanou. Je otázka času, kdy poptávka donutí „přeloučský tým“ k rozšíření velikostí. Nebo se pleteme?

Kde máme jahodu, pánové?

Česká firma LK Baits tyto nugety na kapry nabízí v 6 příchutích. A radost budou mít spíše ti rybáři, kteří fandí masovým odérům. Proč? Ti si totiž mohou vybrat z patentky, krevety (spice shrimp), anebo z uzené játry. Pak je k dostání i kořeněný medvědí česnek, anebo sladké mango či med. Ale my se ptáme!

Takhle je to nejlepší! Spojení klasických pelet s moderními nugetami je správná taktika!

Když slyšíme o přeloučské firmě LK Baits, tak se nám vždy vybaví jejich geniální jahoda, která nás například v letošním roce uchvátila u NUTRIGO EXTRA. Tahle jahoda se nám moc líbí! A my bychom ji moc chtěli i u nuget! No, jen si to představte: Člověk si chce na jaře velmi rychle zachytat nějaké pěknější kapry. A pro rozkrmení takového jarního, lovného místa by jahodové nugety byly jako stvořené. Navíc v té červené barvě! Tak co, dočkáme se?

 

Suma sumárum: Geniální doplněk k halibut peletám

Možná jsme to na začátku možná trochu přehnali, že nugety jednou vytlačí halibut pelety z trhu. Přece jen, halibut pelety jsou v povědomí rybářů tak zažrané, že by to trvalo hodně dlouho dobu. Ale ono ve výsledku o to ani nejde. Proč? Protože nám osobně se jeví jako nejlepší KOMBINACE halibut pelet s játrovými nugetami. Obojí návnady mají totiž co nabídnout, a oním spojením vytvoříte extrémně lákavé krmení. Tohle je cesta, která se nám líbí nejvíce.

Játrové nugety oproti klasickým peletám nabízí větší atraktivitu! Ocení to rybáři? 

Pokud tedy patříte k rybářům, kteří potřebují co nejrychleji zatraktivnit lovné místo, pak se po těchto nugetách určitě podívejte. Tahle návnada jednoznačně pomůže k co nejrychlejšímu nastartování lovného místa, protože svým „dýmem“ z jemných částic to ani jinak prostě nejde. S tímhle se u vody rozhodně nudit nebudete…

Silné stránky

Rychle vypouštění atraktivních látek ve vodě, vytváření výrazného „mraku“ z drobných částic, atraktivní konzistence, široká nabídka masových příchutí, atraktivní průměr

Slabé stránky

Pouze jedna velikost nuget, chybí více sladkých příchutí

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, chtěl sem vyzkoušet Vaše jatrove nugety, vyhledal sem si pobočku v Č. Budějovicích a vydal se je koupit. V obchodě byl mlady prodavač, který se plně věnoval svému známému a neměl čas obsluhovat. Po dlouhé chvíli se přišel zeptat zda něco nepotřebují. Řekl sem o jatrove nugety. Mladý muž mi podrážděně zdelil že neví co to je, a jak to vypadá. Řekl sem, že na vebovych stránkách je reklama. Mladý muž mi odpověděl že nic neinzeruje a že ho to nezajímá. Velice mě to mrzí, ale s takovýmto přístupem půjdu kupovat raději jinam.

  • Dobrý den, Pavle,

   velmi nás mrzí Vaše nepříjemná zkušenost, ale my žádnou pobočku ani obchod nemáme… 🙁

   Pokud máte na mysli nějaké rybářské potřeby, pak je to bohužel vizitka daného prodejce…

   Možností je nakupovat dané produkty přímo u výrobce, tedy u LK Baits (www.lkbaits.cz), a nechat si vše poslat… 🙂

   Krásný den!

   Redakce InRybar.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -