DomůNovinkyNová voda pro rybáře nedaleko Prahy! Budou na ni platit svazové povolenky

Nová voda pro rybáře nedaleko Prahy! Budou na ni platit svazové povolenky

- Reklama -

Rybáři, kteří rádi rybaří v blízkosti Prahy, mají důvod k radosti. Středočeský územní svaz totiž informoval o tom, že ve sdruženém rybolovu bude nová vodní plocha. Tato lokalita se jmenuje Plaňanský Velký rybník, který leží mezi Prahou a Kolínem. Rybník, který bude od května ve sdruženém rybolovu, je skoro 2 hektary velký. A rybáři na něm budou moci rybařit, pokud budou mít svazovou povolenku…

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: Středočeský územní svaz

„Místní organizace Plaňany vkládá k 1. 5. 2021 do sdruženého rybolovu vodní plochu Plaňanský Velký rybník, která bude provozována v režimu rybníkářství. Na této vodní ploše lze lovit s celosvazovou, celorepublikovu a středočeskou územní povolenkou, lovící musí mít rovněž oprávnění k odlovu. Odlov se provádí za stejných pravidel a podmínek, jako na ostatních vodních plochách, avšak neplatí se zde místenka,“ uvedl Středočeský územní svaz.

Středočeští rybáři upozorňují, že na této vodní ploše platí přísnější pravidla, která je nutné si pořádně nastudovat. Na této vodní ploše je například omezen počet úlovků vyjmenovaných ryb na 1 kus za den, anebo zde platí K-65. „Lovící rovněž upozorňujeme, že na této vodní ploše může současně lovit maximálně 19 osob, a to pouze na vyznačených a očíslovaných místech,“ doplňují středočeští rybáři.

 

Popis vodní plochy a pravidla lovu

411 981 Plaňanský Velký rybník – MO Plaňany – 1,8 ha (GPS 50.0475360N, 15.0233432E). Rybolov lze provozovat na rybníku: Velký (CZ21108686) v k.ú. Plaňany 1,8 ha

Rybolov je povolen čtyři dny v týdnu: úterý, čtvrtek, sobotu, neděli. Na vodní ploše je povolen lov maximálně 19 současně lovících osob, a to pouze na vyznačených a očíslovaných místech. Lov mimo očíslovaná místa je zakázán.

Denní úlovek vyjmenovaných druhů ryb (kapr, candát, štika, bolen, sumec) se omezuje na 1 ks denně, jeho ponecháním končí denní lov na vodní ploše. Dále je omezen denní úlovek lína, a to na 3 ks za den. Lov dravců je povolen od 1. září. Okoun je hájen celoročně.

INFO: Kompletní seznam vodních ploch v režimu rybníkářství

Nejmenší lovné míry ryb jsou stanoveny: štika 60 cm, candát 50 cm, cejn 30 cm, kapr 45 cm. Kapr nad 65 cm včetně se musí bez prodlení a s maximální šetrností vrátit zpět do VP, kde byl uloven. Před započetím lovu je lovící povinen se seznámit s plánem rozmístění lovných míst a pravidly odlovu, které jsou umístěný na buňce u vstupu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -