DomůNovinkyHasiče přivolali k utonulému člověkovi, v bundě ale našli zamotaného sumce

Hasiče přivolali k utonulému člověkovi, v bundě ale našli zamotaného sumce

- Reklama -

Pracovníci zdymadla si na Dunaji všimli podezřelé bundy, ve které bylo „cosi“ zabaleného. Mysleli si, že šlo o utonulého člověka. Když hasiči přijeli na místo a bundu vytáhli, našli uhynulého sumce. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O výjezdu hasičů informoval portál mittelbayerische.de. V Geislingu nedaleko Řezna (Regensburg) protéká řeka Dunaj, kde je postavené zdymadlo. A právě pracovníci tohoto zdymadla si v řece všimli podezřelého objektu, který připomínal utonulého člověka. Proto na nic nečekali a okamžitě přivolali hasiče…

 

Na místě byl cítit silný zápach

Na místo okamžitě přijeli hasiči, kteří se vydali za podezřelým nálezem. Zprvu to opravdu vypadalo, že v Dunaji plave utonulý člověk. Bunda byla nafouknutá a vše nasvědčovalo tomu, že se stalo neštěstí. Celý dojem pak „podtrhával“ nepříjemný zápach, který byl cítit ve vzduchu.

Když ale bundu vytáhli, tak zjistili, že nejde o utonulého člověka. V kusu textilu byly zamotané zbytky sumce. Pravdou je, že ryba byla ve značném stádiu rozkladu, ovšem mršinu šlo identifikovat podle 40 centimetrů dlouhého ocasu.

Hasiči tak zažili velkou úlevu, že se žádný člověk neutopil. Pak ale začali přemýšlet, co se vlastně mohlo stát. Jak se do bundy sumec dostal? Podle všeho to vypadá, že sumec se v nějakém proudném místě s víry zamotal do bundy a nedokázal se z ní už dostat.

 

Kuriózní nález mrtvého sumce v Dunaji

Řeka Dunaj je tradičním domovem velkých sumců, a proto se někdy stane opravdu kuriózní případ, který je podobný tomu výše popsanému. Například v roce 2021 pracovníci rakouské ocelárny v Linci nahlásili poruchu ucpaného potrubí. Zjednodušeně řečeno: Trubku ucpalo „cosi velkého“.

Když se pracovníci ocelárny snažili trubku uvolnit a poruchu odstranit, nestačili se divit. Potrubí totiž ucpal obrovský sumec. Bylo dokonce nutné přivolat jeřáb, který velkou rybu musel vytáhnout. Mrtvý sumec podle svědectví mohl měřit až 250 centimetrů. Video ze zásahu (přiložené výše) se okamžitě stalo hitem rybářského internetu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -