DomůNovinkyHororový úlovek: rybáři vytáhli z vody obrovskou kostru. Tahali ji 3 hodiny

Hororový úlovek: rybáři vytáhli z vody obrovskou kostru. Tahali ji 3 hodiny

- Reklama -

Pokud jde o neobvyklé úlovky, rybáři mají vždy zajímavé příběhy k vyprávění. Noah Cohen-Andrew z Alberty má také jeden takový příběh, ve kterém figuruje kostra obrovského jelena.

Noah společně s kamarády lovil na zamrzlém jezeře. Namísto očekávaných štik a mníků však vytáhli na své pruty něco mnohem většího – celou kostru monstrózního jelena! Rybář z Alberty se na Instagramu podělil o video jednoho z nejbizarnějších úlovků, které jsme v poslední době měli možnost vidět.

 

Kostru jelena tahali z 2metrové hloubky

Noah s kamarády lovil štiky a mníky, z vody však vytáhli kostru jelena, která měla ještě stále připojené všechny obratle, hrudní koš a obě zadní nohy. „Pravděpodobně nejúžasnější úlovek mého života,“ napsal Cohen-Andrew na svůj Instagram k videu, které je zveřejněné níže.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Noah Cohen-Andrew (@river.city.fishing)

Cohen-Andrew a jeho kamarádi ulovili jelena záměrně, kdy k jeho vytažení na hladinu použili více než jeden prut. V komentáři rybář vysvětlil, že po vysekání díry do ledu spustili pod vodu kameru a uviděli kostru jelena ležet na dně jezera.

„Nejsem si jistý, jaká je to pravděpodobnost, ale určitě je malá!“ smál se rybář. Ve videopříspěvku Cohen-Andrew vysvětlil, že v místě, kde kostru vylovili, byla voda hluboká jen 2 metry. Podle jeho odhadu šel jelen po tenkém ledu, na kterém se probořil, a následně se utopil.

 

Jak dlouho mohl jelen ve vodě ležet?

Těžko odhadnout, jak dlouho mršina jelena mohla ve vodě být. Studie U.S. Geological Survey zjistila, že rozklad mršiny jelena může trvat 18 až 101 dní – tato studie byla ale provedena na suchu.

Podle BBC Science může studená voda tento proces výrazně zpomalit, zatímco teplá voda ho urychluje, což znamená, že mršina mohla být pod vodou už nějakou tu dobu, než ji rybáři našli.

„Ne každý den se vám podaří vytáhnout jelena na dírkách,“ vtipkoval o svém úlovku rybář. Závěrem dodal, že na malé dírkové pruty tahali velkého jelena asi 3 hodiny, než jej dostali na led. „Trofej si určitě pověsím na zeď. Na tohle nikdy nezapomenu,“ zakončil povídání americký rybář.

 

„Trošku“ hodnotnější úlovek

O něco větší radost ze svého úlovku mohl mít mladý americký rybář Connor Halsa. Tomu se na jednom jezeře v Minnesotě povedlo vytáhnout peněženku s 2000 dolary, což bylo v době napsání článku v přepočtu více jak 44 000 korun.

Mladý rybář se vydal na ryby se svou rodinou na ikonické jezero Lake of Woods, které se rozprostírá na hranicích americké Minnesoty a Kanady. Toto jezero je opravdu rozlehlou vodní plochou, které má na šířku okolo 96,5 kilometrů, na délku pak neuvěřitelných 112 kilometrů. O to více je tento „úlovek“ kuriózní. Mladý rybář peněženku vrátil majiteli.

Zdroj: OutdoorLife, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -