DomůNovinkyHororový zážitek na rybách: Do rybářské lodi udeřil blesk, ta přestala fungovat

Hororový zážitek na rybách: Do rybářské lodi udeřil blesk, ta přestala fungovat

- Reklama -

Sedmičlennou posádku musela zachraňovat americká pobřežní stráž na Floridě. Šlo o posádku na rybářské lodi, do které zasáhl blesk. A vinou toho nešlo s lodí nadále plout. Všichni vyvázli bez zranění. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O zásahu informovala sama Pobřežní stráž Spojených států amerických. Ta uvedla, že zasahovala zhruba 160 kilometrů (100 mil) od města Clearwater na Floridě. S pomocí vrtulníku dostali záchranáři do bezpečí 5 žen a 2 muže. Všichni vyvázli bez zranění.

 

Bouřky jsou pro rybářské lodě hrozbou

Kdekoho by mohlo napadnout, že posádce se přihodila obrovská smůla. Ovšem je třeba si připomenout, že nebezpečí bouřek je na volné vodě mnohem vyšší než na souši. To ostatně potvrzuje i člen pobřežní stráže.

- Reklama -

VIDEO: Podívejte se na zásah z poškozené lodě, do které udeřil blesk

„S bouřkami a blesky se ve vodách Floridy setkáváme běžně a mohou pro jachtaře představovat značné nebezpečí,“ řekl poručík David McKinley, který je pilotem u americké pobřežní stráže.

„Naštěstí byli jachtaři v tomto případě dobře připraveni a měli veškeré potřebné bezpečnostní vybavení, včetně EPIRB, světlic a námořní VHF vysílačky, což přispělo k rychlé záchraně,“ dodal americký pilot.

 

Riziko zasažení bleskem na lodi

Zásahem amerických záchranářů se pochopitelně zabývaly i tamní rybářské magazíny. A třeba web outdoorlife.com uvedl velmi zajímavou statistiku ohledně rizika zasažení bleskem. To je právě na Floridě velmi vysoké…

Zmíněný web uvádí, že pokud je člověk na souši, pak je riziko zasažení bleskem v USA menší než 1 ku 1 000 000 (v ČR to je podle českých hasičů třeba 1 ku 3 000 000). Ve chvíli ale, kdy se začneme bavit o riziku zasažení bleskem na volné vodě, tak riziko se výrazně stupňuje. Jde o to, že v takovém případě je riziko 1 ku 1000.

A v okamžiku, kdy se rybář plaví ve floridských vodách, pak je riziko 3 ku 1000. Tato oblast patří z tohoto hlediska k velmi rizikovým. Na Floridě ročně průměrně podlehne zasažením blesku 7 lidí.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -