DomůNovinkySova se zamotala do rybářského vlasce nad rybníkem, sundali ji přivolaní hasiči

Sova se zamotala do rybářského vlasce nad rybníkem, sundali ji přivolaní hasiči

- Reklama -

Neobvyklý výjezd zažili hasiči z Moravskoslezského kraje. Ti v Bohuslavicích na Opavsku zasahovali u rybníka, kde se zamotal do rybářského vlasce puštík. Hasiči museli použít automobilový žebřík. 

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

O zásahu informovali moravskoslezští hasiči. Hasiči zasahovali na Poštovském rybníku v Bohuslavicích na Opavsku. Právě tady rybáři zřejmě vyplašili spícího puštíka, který polekaně uletěl. Jenže při jeho pokusu o úprk se zamotal do vlasce s háčkem a závažím. Celá montáž visela utržená na stromě…

 

Hasiče museli zvednout do výšky

Na místo tak byli přivoláni hasiči. K rybníku následně dojeli profesionální hasiči z Hlučína, a poté ještě dobrovolníci z Bohuslavic a Hlučína. Ti se snažili s pomocí hasičské tyče dostat puštíka na břeh. Jenže pták byl zamotaný 5 metrů vysoko a stejně daleko od břehu, takže nakonec musel dojet automobilový žebřík z Opavy.

- Reklama -

Následně jeden hasič šel do „koše“ na výsuvném žebříku, kterého pak kolegové zvedli až k zamotané sově ve velké výšce. Hasič vysíleného ptáka vložil do plastového kbelíku, dole jej pak ostatní hasiči zbavili utržené montáže.

Jelikož byl puštík totálně vyčerpaný, tak hasiči zavolali pracovníka ze Záchranné stanice v Bartošovicích u Nového Jičína. „Z našeho laického pohledu vyvázl bez jakéhokoliv zranění. Podle pracovníka bartošovické záchranné stanice měl ale namožené křídlo, na kterém dlouho visel, a byl opravdu hodně vyčerpaný,“ řekl velitel hasičského zásahu.

 

Rybář vytáhl z přehrady živou srnu

Jiný typ výjezdu zažili před nedávnem třeba hasiči z Jihomoravského kraje. Ty přivolali k Brněnské přehradě, aby vytáhli z vody mrtvou srnu. Když ale záchranáři dojeli na místo, tak zjistili, že srna není mrtvá. A že ji z vody dostal rybář, který na přehradě chytal.

Zvíře ale bylo naprosto vyčerpané. I přesto ale hasiči srnce svázali provazem nohy, aby při převozu neudělala nějakou škodu, anebo aby si sama neublížila. Hasiči vyčerpané zvíře předali pracovníkům ze Záchranné stanice z Rajhradu. O zásahu jsme psali v tomto článku

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -