DomůAkční nabídkaJak nezamotat návazec na ryby při nahazování? Pomůže jednoduchý rybářský fígl

Jak nezamotat návazec na ryby při nahazování? Pomůže jednoduchý rybářský fígl

- Reklama -

Zamotaný návazec na ryby je „noční můrou“ každého rybáře. Když je návazec zamotaný, razantně klesá šance na rybářský úspěch. Jde tomuto nešvaru nějak účinně zabránit? Existuje jednoduchý fígl.

Ilustrační foto: PARYS

Tu situaci zná asi každý rybář: Nějakou dobu sedíte u svých nahozených prutů. A číhatka se ani nehnou! Je něco špatně? Ještě chvíli vydržíte, a pak se rozhodnete celou montáž stáhnout. Tak tady je ta chyba! Co se stalo? Návazec na ryby je úplně zamotaný. To by pak rybář mohl čekat do soudného dne, a ryba by stejně nepřišla…

Zamotaný návazec pochopitelně razantně snižuje šanci na rybářský úspěch. Tak co s tím? Jde to vymyslet tak, aby se nezamotal? Ano, jde. Stačí použít speciální gel od anglické společnosti KRYSTON, díky kterému rybář návazec nezamotá. A to ani ten z hodně jemného materiálu.

 

Gel proti zamotání návazce na ryby

Tenhle produkt od anglické firmy KRYSTON se v rybářském světě hodně rychle ujal. O co jde? Jde o speciální gel proti zamotání návazce na ryby, který funguje na naprosto jednoduchém principu. Na jakém? Jde o to, že když rybář nanese gel proti zamotání na návazec, tak ten za okamžik ztuhne. Gel proti zamotání si lze obstarat na rybářském e-shopu PARYS.

Ochranný gel na návazce na kapry Kryston Well Ard Leader

A právě ztuhlý gel výrazně zpevní i hodně měkkou šňůrku, ze které se na okamžik stane tuhá „struna“. To ztuhnutí navazovacího materiálu je velmi důležité. Jde o to, že u takto tuhé „struny“ existuje mnohem menší riziko zamotání. Jen si to představte: Když nahazujete rybářskou montáž, tak se různě kroutí, a pokud je materiál měkký, může se zamotat. Pokud ale je materiál tuhý (třeba jako fluorocarbon), tak riziko zamotání je podstatně menší. A to fakt výrazně!

VIDEO: Jak použít gel proti zamotání návazce na ryby? Tady je rychlý návod

Gel proti zamotání návazce na ryby je vhodné používat zejména u měkkých šňůrek. Pokud jste fanoušky právě těchto měkkých materiálů, které výrazně přispívají k „přirozenému chování“ nástrahy ve vodním prostředí, pak by vás tento gel mohl zajímat. Naopak, pokud například používate při lovu kaprů fluorocarbony, a jiné tužší navazovací materiály, pak gel není úplně zapotřebí…

 

Žádný zápach nebo poškození návazce

Někteří rybáři jsou z tohoto gelu nervózní proto, že si myslí, že do návazce se „vpije“ nějaký nepříjemný chemický zápach. Tato obava je naprosto zbytečná! Angličtí vývojáři pochopitelně mysleli na to, aby gel proti zamotání rybářského návazce nevydával žádný nepříjemný zápach. Takže ani hodně opatrný nebo zkušený kapr z prochytávané vody nerozpozná zradu.

Nanášení gelu proti zamotání návazce na návazec

Další věc: Gel proti zamotání návazce je vymyšlený tak, aby se ve vodním prostředí po chvíli dokonale rozpustil. Měkký navazovací materiál tak během chvilky pobytu ve vodě získá své původní vlastnosti. A nezůstanou na něm žádné nepříjemné zbytky, které by mohly působit nějak negativně. Za tohle palec nahoru!

Tento gel od anglické společnosti KRYSTON se dodává v 30 mililitrovém balení. Někteří rybáři si myslí, že je to málo, ovšem balení bohatě vystačí na více než 100 použití. Ano! Při používání gelu to nepřehánějte s množstvím – fakt stačí jen několik kapek. Takže gel skutečně vydrží…

Ochranný gel na návazce na kapry

Pokud chytáte na rozlehlých vodách, na kterých nahazujete do velkých vzdáleností, pak by se vám mohl tento gel proti zamotání návazce na ryby od anglické značky KRYSTON hodit. S tímto gelem totiž výrazně snižujete riziko zamotání návazce, takže máte jistotu, že vše bude fungovat tak, jak má. Gel proti zamotání návazce KRYSTON je dostupný na e-hopu PARYS.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -