DomůNovinkyZnámý rybář byl pasován na rytíře. V Nizozemsku byl oceněn za jeho „rybářský...

Známý rybář byl pasován na rytíře. V Nizozemsku byl oceněn za jeho „rybářský přínos“

- Reklama -

I když to na první pohled nemusí vypadat, tak i rybáři to mohou dotáhnout daleko. A teď nemluvíme jenom o byznysových úspěších. Například nizozemský rybář Bertus Rozemeijer byl pasován na rytíře.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O vyznamenání informovala nizozemská média. Nizozemský rybář Bertus Rozemeijer patří k předním rybářským odborníkům nejen v Nizozemsku, ale také na celém západě Evropy. Jeho rybářský přínos zejména v lovu dravých ryb je skutečně nepřehlédnutelný. Rybáře vyznamenala starostka Oosterweolde Sandra Korthuisová.

 

Rybář napsal přes 1000 článků

Bertus Rozemeijer je váženým odborníkem zejména na štiky, které jsou v Nizozemsku populárním rybím druhem. Známý rybář za svůj život napsal 13 knih o lovu dravých ryb, kterým dominovala právě štika, která je jeho životní rybou.

- Reklama -

Zároveň ale tento autor napsal přes 1000 odborných článků do rybářských časopisů v celé Evropě. Kromě tištěných médií rybář ale také vystupoval například i v televizi.  

VIDEO: Na nizozemské nádrži Volkerak se každoročně uloví celá řada velkých štik

Díky jeho zkušenostem byl tento rybář velmi vyhledávaným rybářským průvodcem na vodní ploše Volkerak, která má rozlohu přes 4500 hektarů. Právě tato lokalita je vyhledávaným cílem milovníků štik z celé Evropy. A ono se není čemu divit! Právě tady se ročně uloví celá řada „štičích královen“, které přesahují 130 centimetrů délky.

Velký díl práce pak známý nizozemský rybář odvedl třeba také ve výchově rybářské mládeže. Podporoval mladé rybáře třeba na rybářských kempech, ale také v několika nadacích. Aktuálně je Bertus Rozemeijer už v důchodu.

 

Řád rytíře Orange-Nassau

Tento řád má dlouhou historii. Jeho udělování bylo započato 4. dubna 1892, kdy jej začala udělovat tehdejší nizozemská královna Emma Waldecko-Pyrmontská. Tento rytířský řád je udělován lidem, kteří se zasloužili o zvláštní zásluhy pro společnost. Ocenění lidé si tedy dle tohoto řádu zaslouží za jejich přínos uznání společnosti.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -