DomůAkční nabídkaJarní lov kapra: Účinné suroviny, se kterým vylepšíte krmení na kapry za...

Jarní lov kapra: Účinné suroviny, se kterým vylepšíte krmení na kapry za pár sekund

- Reklama -

Lov kapra na začátku sezóny může být komplikovaný. Studená voda kolikrát způsobuje to, že naše krmení nebo nástrahy nefungují tak dobře. Jsou ale suroviny, které se do těchto podmínek hodí. 

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Tu situaci zná asi každý rybář: Kolikrát sedíte na oblíbeném revíru na kaprech, a číhátka se ani nehnou. Prostě rybář kolikrát může zkoušet a zkoušet, a ono prostě nic. Ale přitom kolega o 5 metrů vedle chytá jednoho kapra za druhým. Čím to je?

Noční lov velkých kaprů na svazovém revíru

Tyhle rozdíly v počtu záběrů mohou být dány například krmením. Pokud totiž vytvoříme takovou návnadu, která bude lákat kapry k nástraze, pak máme zaděláno na úspěch. Ale bacha! Netvrdíme, že máte teď hned utratit výplatu za drahé krmení! To ne, stačí použít i obyčejný kaprový šrot, který je ale dobré vylepšit. Čím?

Je několik surovin, které dokážou posunout účinnost krmení o několik levelů výše. Pro vylepšení kaprového krmení lze použít jak tekuté, tak sypké atraktory. Vybrali jsme takové, které spolehlivě pracují i ve studené vodě. Tady jsou naše tipy!

 

Anýz

Tohle je surovina, která se neodmyslitelně zapsala do světa rybaření. Anýz používali už naši rybářští předci, kteří setsakramentsky dobře věděli, že kapři anýz milují. Jde o velmi specifickou surovinu, která má unikátní vůni. Tohle je prostě něco, co dokáže přilákat i pasivnějšího kapra. Anýz je možné si obstarat třeba ve forma práškového atraktoru na rybářském e-shopu Chyť a pusť.

Jak tenhle prášek používat? Tento konkrétní anýzový prášek od belgické firmy MVDE je velmi koncentrovaný, proto buďte opatrní s dávkování (netřeba to přehánět). Ideální je do SUCHÉHO krmení nasypat požadované množství práškového atraktoru, a až poté ho zalít vodou. Kdybyste to udělali naopak, pak by se prášek tak nepromíchal s návnadou na kapry.

A bacha! Hodně rybářů tento prášek používá i pro zatraktivnění nástrahy. Prostě vezmou třeba rohlíkové boilies, to na vteřinu namočí do vody, a poté ho obalí v anýzovém prášku. Jednoduché, ale velmi účinné! A někteří z tohoto anýzového prášku dělají i těsto na kapry. Funguje to! Pokud chcete anýzový prášek vyzkoušet, pak ho můžete sehnat na rybářském e-shopu Chyť a pusť

 

Tekutá potrava z belachanu

Rybáři odjakživa rádi do krmení přidávají živočišné suroviny. A není se co divit! Právě tento typ masových atraktorů dokážou ve vodním prostředí vydávat fakt silné potravní signály, které zlákají kapry i z větší vzdálenosti. Proč jsou masové suroviny tak účinné, protože kapři moc dobře „vědí“, že jim dodají tolik potřebnou energii.

Co se týče opravdu koncentrovaných surovin se silným aroma, pak k těm nejsmradlavějším prostě musíme zařadit belachan. Jde o surovinu, která se vyrábí z fermentovaných krevet. A právě z tohoto spojení se musí už každému rybářovi „navalovat“. Ano! Ten puch je opravdu hodně silný!

Belachan jde sehnat jak v „pevném stavu“ ve formě kostky, tak se z něho vyrábí i tekuté potravy. A právě tyhle tekuté potravy rybáři velmi rádi používají, protože stačí jen do kaprového krmení nalít požadované množství, pak to všechno promíchat, nechat odležet (alespoň 10 minut, aby se všechno vsáklo), a je hotovo! Tekutá potrava z belachanu CC Moore Liquid Belachan Extract je dostupná třeba na e-shopu Chyť a pusť.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -