DomůOstatníRybářská publicistikaJarní nasazování: Rybáři nasadili 7 kilogramové kapry, anebo více jak 700 kilo...

Jarní nasazování: Rybáři nasadili 7 kilogramové kapry, anebo více jak 700 kilo sumců

- Reklama -

Jarní část rybářské sezóny je v plném proudu, takže rybáři mají pořádně napilno. Nyní do svazových vod nasazují tuny nových kaprů, ale zaměřují se i na dravce, anebo na říční ryby. Kde se nasazovalo?

Foto: Severočeský ÚS

Vysazuje se napříč Českým rybářským svazem. Například východočeští rybáři do svazových vod nasadili hromadu nových kaprů, kdy mezi nimi byly i pořádné kusy o hmotnosti 7 kilogramů. Ale rybáři myslí i na dravce. Třeba v Západočeském svazu rybáři nasadili přes 700 kilo sumců.

 

Severočeský ÚS: Tuny nových kaprů

Severočeští rybáři v období od 20. dubna do 2. května 2022 rozvezli do svazových revírů celkem 3000 kilo kapra o průměrné váze 1,2 kilogramy.

Dále pak rybáři na severu Čech rozváželi i štiky, kdy do tamních revírů nasadili 240 kilogramů těchto dravců o průměrné hmotnost 2 kilogramy, a poté 120 kilo štiky o průměrné hmotnost 0,3 kilogramu. Další násadou bylo 400 kilo bílé ryby (plotice/perlín) a okouna.

„V následujícím období předpokládáme další distribuce do mimopstruhových revírů, ale rovněž také průběžné distribuce do pstruhových revírů,“ uvedl Severočeský územní svaz.

 

Východočeský ÚS: Krásní kapři o váze 7 kilogramů

Rybáři z východu Čech v období od 25. dubna do 1. května rozvezli po svazových vodách celkem 3180 kilo kaprů a 722 kilo pstruhů duhových.

V předešlém týdnu, tedy v období od 18. dubna do 24. dubna, východočeští rybáři rozvezli hned několik nových násad kaprů. Velkou pozornost vzbudila například násada kaprů o celkové váze 1459 kilogramů, která byla rozvezena do písníku Oplatil (1239 kilo) a MO Havlovice (220 kilo). Právě tato násada byla zvláštním tím, že průměrná hmotnost jednotlivých kaprů byla 7 kg/ks.

Další násadu kapra o celkové hmotnost 1200 kilo (2 kg/ks) východočeští rybáři v tomto týdnu rozvezli do MO Nový Bydžov, a pak ještě rozvezli 200 kilo roční násady kapra do chovných rybníků.

Východočeský územní svaz ale v tomto období myslel i na jiné druhy ryb: Rybáři třeba rozvezli 85 kilo línů (0,15 kg/ks), 16 000 kusů jelce jesena nebo 150 kilo pstruhů duhových.

 

Středočeský ÚS: Pstruzi, lipani a rychlené štiky

Dne 4. května rybáři z MO Mnichovo Hradiště vysadili celkově 1000 pstruhů obecných, kdy průměrná velikost ryb byla 12 centimetrů. Pstruhy duhové pak rybáři nasadili 29. dubna do ÚN Kamýk, šlo celkově o 400 kilo těchto ryb.

Ročkům pstruhům obecným a dvouročkům lipanům podhorním se rybáři věnovali ještě 26. dubna. Celkově rybáři rozvezli 2100 pstruhů obecných ročků, kdy průměrná velikost ryb byla 12 centimetrů. Dále rybáři rozvezli 1700 kusů ročků lipanů o průměrné velikosti 11 centimetrů a 900 kusů dvouročků o průměrné velikosti 25 centimetrů.

Rybáři ze Středočeského územního svazu 3. května rozvezli po celé řadě místních organizací celkově 50 700 kusů rychlené štiky. Středočeští rybáři ale nasazovali také kapry, a to 27. dubna. Celkem 500 kilo těchto ryb odvezli do Pískové Lhoty. Průměrná hmotnost byla 2 kilogramy.

 

Západočeský ÚS: 19 000 kilo kapra

Velké „manévry“ při nasazování nových ryb zažili i rybáři ze Západočeského územního svazu. Právě tady v průběhu dubna nasadili více než 19 000 kilo kaprů, kdy průměrná hmotnost ryby byla 2 kila. Dále rybáři nasadili 1099 kilo okouna, 310 kilo lína, 512 kilo štiky nebo 726 kilo sumce.

Rybáři ještě zmínili, že na zahájení pstruhové sezóny do svazových řek nasadili 1324 kilo pstruhů duhových a 398 kilo pstruhů obecných. Ryby měly průměrnou hmotnost 0,4 kilogramu.

„Další pstruhy a siveny budeme vysazovat v příštích dnech a pak v průběhu celého roku, kdy máme připraveno více než 8000 kg tržních ryb a desítky tisíc ryb ve velikosti ročka. Lipan bude vysazen v květnu a srpnu v počtu cca 75 000 ks,“ uvedli západočeští rybáři.

 

Jihočeský ÚS: Obrovské množství pstruhů a dravců

Ryby se nasazovaly i na jihu Čech. Právě tady rybáři v období od 25. do 28. dubna nasadili 170 kilo pstruhů obecných, a poté 198 kilo pstruhů duhových. Rybáři pak ještě ve zmíněném termínu nasadili i 120 kilo štik do Lipna.

Ve dnech 19. až 22. dubna se jihočeští rybáři zaměřili třeba na pstruhové toky, do kterých celkově nasadili 157 000 kusů pstruhů obecných. Nechyběli ani pstruzi duhoví, který rybáři rozvezli 75 kilo, anebo 2000 kusů lipanů.

Dalšími rybímu druhy byli pak dravci: Jihočeský územní svaz do tamních revírů nasadil 350 kilogramů štiky, 15 kilo candátů a 30 kilo okouna. Do Lužnice pak ještě rybáři nasadili 350 kilo „bílé ryby“ a 200 kilo kaprů.

 

Moravskoslezský ÚS: Násada lipanů, pstruhů a štik

S rybí násadou pochopitelně pracuje i Moravskoslezský územní svaz. Velkou radost budou mít jistě milovníci pstruhových vod, protože právě do nich moravskoslezští rybáři rozvezli dvouleté lipany. Tuto informaci Moravskoslezský svaz zveřejnil 4. května, akorát neuvedl, o jaké množství šlo.

Moravskoslezští rybáři zveřejnili 28. dubna informace o tom, že po tamních místních organizacích rozváží váčkový plůdek štiky pro rybochovná zařízení. Kromě toho rybáři doplňovali stavy v pstruhových revírech, do kterých rozváželi pstruhy duhové. O jaké množství šlo, rybáři v obou případech neuvedli.

 

Jak se nasazovalo v předešlých týdnech?

Chcete být v obraze o tom, jak se nasazovalo do svazových revírech v předešlých týdnech? Pak se podívejte na přehled nasazování ryb do svazových revírů, kdy sbíráme data z jednotlivých územních svazů a místních organizací. Buďte v obraze, kde se nasazují ryby.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -