DomůNovinkyJeden z největších sumců Evropy? Rybář chytil sumce o délce 262 centimetrů

Jeden z největších sumců Evropy? Rybář chytil sumce o délce 262 centimetrů

- Reklama -

Monstrum. Jinak se obrovský sumec z Rýna popsat nedá. Rybář Nico Magdic zveřejnil video, na které je zaznamenán souboj s obrovským sumcem, který přesáhl hranici 260 centimetrů. Fascinující ryba.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Obrovští sumci patří k nejvyhledávanějším rybám v Evropě. Není se co divit! Právě sumcařina je plná nezapomenutelného adreanlinu a vzrušení, které chce zažít nejeden rybář. Proto se za velkými sumci vydává velké množství lovců z celé Evropy. Skutečného giganta se povedlo ulovit jednomu rybářovi na Rýnu.

 

Záběr v přímém přenosu

To video, které rybář Nic zveřejnil, je naprosto dechberoucí. Před samotným záběrem od sumce jde na obrazce jeho sonaru vidět, jak se obrovský stín blíží k jeho nástraze. A pak to přijde! Do prutu dostane ránu, kdy ihned po záseku je rybářovi jasné, že tohle je obrovský sumec.

VIDEO: Šílené zdolávání obrovského sumce! Podívejte se na souboj s giga rybou

Monstrum! Monstrum! Obrovská ryba!“ křičí ve videu rybář Nico Magdic. Následuje velmi tuhý souboj, který je asi každému milovníkovi sumců dobře známý. Ohnutý prut, zvuky povolené brzdy, a neuvěřitelně napnutá šňůra. Tohle jsou momenty, kvůli kterým hromada rybářů tráví tolik času u vody.  

 

Gigantický sumec měřil 262 centimetrů

Po tuhém souboji se nakonec před rybářem vynořil obrovský sumec. A už při prvním pohledu bylo zřejmé, že tohle bude mega úlovek, což prozrazovaly i „peprné výrazy“ úspěšného rybáře. Obrovskou rybu se nakonec povedlo dostat na břeh, kde si rybář mohl tento úlovek dokonale prohlédnout. Neuvěřitelná ryba!

„Tato ryba je pravděpodobně jedním z největších sumců, kteří kdy byli na Rýně uloveni. S délkou přes 2,62 m je to pro německé vody rozhodně výjimečná ryba,“ píše se v textu pod videem s obrovským sumce. Zdá se tedy, že za těmi největšími sumci se nemusí jezdit „jen“ do Španělska, Itálie nebo Francie.

 

Obrovští sumci z letošní sezóny

V letošní sezóně se ulovili zase sumci, kteří už jsou „mimo lidské chápání“. Nádherné ryby rybáři pochytali například ve Španělsku. Na řece Ebro se rybářovi Adrianovi Marchenovi povedlo ulovit sumce o délce 272 centimetrů, váhu lovec odhadl na 120 kilo. Rybář tento úlovek označil za španělský rekord sumce.

Jiné „vousaté monstrum“ ulovili nizozemští rybáři rovněž ve Španělsku. Těm se povedlo chytit sice „menšího“ sumce o délce 261 centimetrů, ovšem váha této ryby byla 130 kilogramů. O obou monstrózních úlovcích ze Španělska jsme psali v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -