DomůNovinkyRekord Ebra? Rybář ulovil sumce o délce 272 centimetrů, váhu odhadl na...

Rekord Ebra? Rybář ulovil sumce o délce 272 centimetrů, váhu odhadl na 120 kilo

- Reklama -

Španělsko je Mekkou sumcařů, kteří se sem sjíždějí za obrovskými rybami. Není se čemu divit. Právě tato řeka je domovem obrovských ryb. A teď jednoho gigantického sumce ulovil rybář Adriano Marchena.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Fantastická zpráva o gigantickém sumci ve Španělsku pořádně rezonuje, o úlovku napsal například portál heraldo.es. Divíte se? Rybářovi Adrianovi Marchenovi se povedlo ulovit sumce, který rozhodně patří k těm největším, kteří kdy byli uloveni. Obrovský dravec měřil 272 centimetrů.

 

Nový rekord Španělska?

Souboj s obrovským sumcem podle úspěšného rybáře trval 20 minut. Ryba pak na nástrahu zabrala okolo 21. hodiny, kdy následoval tuhý souboj s gigantickým dravcem. Až po zdolání ale bylo jasné, o jaké obrovského sumce jde.

Měření ukázalo, že sumec má na délku 272 centimetrů. Váhu potom lovec odhadl na 120 kilogramů. Podle rybáře tak jde o nový španělský rekord u sumce. Z fotografie, která aktuálně koluje po rybářském internetu je patrné, že tento sumec má opravdu rekordní parametry. 

 

Kde byl sumec přesně uloven?

Když se řekne Ebro, tak drtivé většině rybářů se vybaví třeba oblast okolo přehrady Mequinenza, anebo pak další oblasti níže po proudu. Ovšem! Rybář, který sumce ulovil, pochází z obce El Burgo de Ebro, které je výrazně výše po proudu, nedaleko města Zaragoza.

To, jestli úspěšný rybář sumce ulovil právě někde v blízkosti jeho bydliště, ale není známo. Zmíněný španělský portál heraldo.es uvedl, že rybář si nepřeje, aby se místo ulovení velkého sumce zveřejnilo.

 

Těžší sumec z letošní sezóny

Pokud budeme spekulovat o pokoření rekordu sumce, který byl ulovený ve Španělsku, pak tento aktuální úlovek určitě může vládnout díky obrovské délce. Co se týče váhy, pak tohle bude „složitější“. Proč?  

Letos na jaře rybářský svět fascinovaly fotografie obrovského španělského sumce, kterého ulovili nizozemští rybáři. Ti dokázali dostat z Ebra rybu, která měřila 261 centimetrů, ale vážila 130 kilogramů. O obrovském úlovku jsme psali v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -