DomůAkční nabídkaJednoduchý lov kapra na krmítko: Znáte je? 3 účinné nástrahy, na které...

Jednoduchý lov kapra na krmítko: Znáte je? 3 účinné nástrahy, na které si zachytáte

- Reklama -

Chytání kaprů na krmítko je rybolovnou metodou, která málokdy zklame. Aby byl lov kaprů na krmítko úspěšný, je zapotřebí použít atraktivní nástrahu. Největší jistotou je vsadit na osvědčenou klasiku. 

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Taky to tak milujete? Jen sedět na břehu oblíbeného revíru a pozorovat číhátka pod pruty? Když tu najednou: Bum! Číhátko vystřelí po záběru tak, až bouchne do blanku prutu. Tyhle chvíle vženou adrenalin do žil každému rybářovi. Abychom si takových záběrů užili co nejvíce, je důležité mít na háčku zajímavou a atraktivní nástrahu.

Ne, nemyslíme tím, že musíte chytat na boilies nebo pelety. Ano, tyhle nástrahy sice patří k velmi populárním, ale dneska na ně chytá skoro každý. Co využít klasické nástrahy na kapry, které znali už naši rybářští předci, a které fungovaly vždycky? Co to je za nástrahy na kapry?

Lov kapra na klasické nástrahy z pečiva na položenou

 

Dipovaná kukuřice

Asi těžko budete hledat rybáře, který nikdy nechytal kapry na kukuřici. Není divu! Kukuřice na kapry je úspěšnou nástrahou, kterou kapři s velkou chutí sbírají. Hodně rybářů chytá na kukuřici „z večerky“, ovšem lepším řešením je dipovaná kukuřice přímo na ryby. Proč?

Rybář totiž výrazně ušetří! Dipovaná kukuřice ve skleničce se po otevření nezkazí, takže rybářovi vydrží na chytání celou sezónu. Kvalitní dipovaná kukuřice je k dostání na e-shopu Chyť a pusť v 8 příchutích.

Dipovaná kukuřice na kapry ve skleničkách

No jasně! Na první pohled to nemusí vypadat, ale plechovky kukuřice „z večerky“ nejsou úplně levné, a když jich rybář koupí několik za měsíc, tak celková útrata se „utrhne z řetězu“. Kdežto dipovaná kukuřice ve voňavém nálevu skutečně vydrží – stačí ji koupit na jaře, a vydrží celý rok.

Další velkou výhodou je, že dipovaná kukuřice díky voňavému nálevu vysílá nádherně silnou vůni. Takže rybář má jistotu, že chytá na nástrahu, která kapry prostě zaujme. A nesmíme zapomenout ani na výrazné zbarvení, díky kterému jde dipovaná kukuřice vidět i na zaneseném nebo zarostlém dně. Levnou dipovanou kukuřici si můžete obstarat na e-shopu Chyť a pusť za rozumnou cenu.

 

Rohlíkové boilies

Nástrahy z pečiva odjakživa patří k tomu nejúspěšnějšímu při lovu kaprů na krmítko. A dává to smysl, protože taková nástraha nabízí celou řadu předností. Třeba rohlíkové boilies, které se z pečiva vyrábí, je plovoucí, díky čemuž nezapadne do nánosů na dně. A to je zásadní, protože díky tomu je nástraha dobře viditelná i z velké vzdálenosti.

Velkou výhodou rohlíkového boilies bývá také to, že tato nástraha mívá výrazné aroma. Ano, do nástrahy z pečiva se velmi účinně napouští voňavá nebo páchnoucí esence. A právě ona vůně se po vhození do vody velmi dobře uvolňuje, protože rohlíkové boilies trochu změkne. Tohle kapři doslova milují.

Nesmíme ani zapomenout na to, že rohlíkové boilies (určité příchutě) mívá výraznější zbarvení, díky kterému jde skvěle vidět. To je důležité zejména v čisté vodě, kdy se kapři při hledání potravy řídí i zrakem. Hledáte levné rohlíkové boilies? Pak se podívejte na rybářský e-shopu Chyť a pusť, kde je tato nástraha za pár korun!

 

Kolínka na ryby

Jedna z největších klasik při lovu kaprů. Kolínka na ryby se používají odnepaměti, protože při rybaření vždy skvěle fungovala. Věděli jste ale, že i tato nástraha prošla vylepšením? No ano! Dneska se například na rybářský trh dodávají kolínka na ryby z „vybalancovaného těsta“. Co to znamená?

Barevná kolínka na ryby zatlačená v krmítku na method feeder

Díky tomuto složení nejsou kolínka na ryby potápivou nástrahou, ale při jemném proudění vody (třeba od ryb při jejich pohybu u nástrahy), se kolínka na ryby krásně nadzvednou. A to je pro ryby velmi atraktivní! Kromě toho jsou moderní kolínka na ryby dodávány v atraktivním zbarvení a výrazných vůních. Ochucená a barevná kolínka jsou k dostání na e-shopu Chyť a pusť.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Zase někdo s kolínkama objevil Ameriku. Já na ně chytám už od dětství, chytal na ně můj strýc a další rybáři které jsem tehdá znal. Taky jsme je barvili potravinářským barvivem. Tak že to je opravdu stará klasika. Proto bych se neoháněl nějakou novinkou. Spousta rybářů které znám je používá i dnes, včetně mě a nedám na ně dopustit. Klidně je budu co do úspěšnosti srovnávat se všemi moderními nástrahami a můžu tvrdit že je to hodně silný konkurent a nemusejí se ani barvit, to jen tak mimo. Mám dojem že po padesáti letech už toto potvrdit mohu. Opravdu jsou super i tak jak se uvaří třeba ke guláši. Láďa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -