DomůNovinkyKapr o váze 31,6 kilo z české pískovny! Jde o druhou rybu přes...

Kapr o váze 31,6 kilo z české pískovny! Jde o druhou rybu přes 30 kilo z této vody

- Reklama -

Obrovští kapři, kteří přesahují magickou hranici 30 kilo, jsou čím dál více častějším jevem i v České republice. Ovšem lokality, ve kterých je takto těžkých ryb vícero, už takovou běžností nejsou. Přesto i v Česku jsou pískovny, které mohou nabídnout více kapitálních kaprů přes 30 kilo! Jedním z takových míst na české rybářské mapě jsou jezera Štít. Právě tady totiž nedávno rybář chytil obrovského kapra o váze přes 30 kilo. Z této vody je to tak druhá ryba, která přesahuje tuto váhu…

Foto: Jezera Štít

Správci revíru Štít na sociálních sítích zveřejnili dechberoucí fotografie kapitálních kaprů, kdy jedna ryba přesáhla magickou „třicítku“: „V noci přišel první obr o váze 28,30 kg, a druhý den dokonce 31,61 kg. Tak to vypadá, když se tisíce životních prutohodin zúročí ve dvou dnech,“ uvedli správci soukromého revíru Štít.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Čelovka, do které nepotřebujete baterky! Svítí 90 hodin

Právě na Štítě byl letos na jaře uloven dvakrát kapr o váze přes 30 kilogramů, šlo ale o jinou rybu než teď. Aktuální úlovek přesahující hranici 30 kilo je tak už druhým gigantickým kaprem z této lokality. „Je to jiná třicítka, ale není to pro nás nový a neznámý kapr. Už ho pár let monitorujeme. Jde s váhou zatím stále pozvolna nahoru,“ řekl pro magazín InRybar.cz Adam Vacek z revíru Štít.

Tento soukromý revír se tak může pochlubit dvěma kapry, kteří tuto dechberoucí „váhovou kategorii“ splňují. Teď už zbývá jediná otázka: Do jaké váhy se podaří rybám ještě dorůst? No, uvidíme!

 

Jiná třicítka ze Štítu v letošním roce

Na začátku tohoto textu jsme se bavili o tom, že v soukromé vodě Štít plavou hned dva kapři o váze přes 30 kilo. Toho prvního obrovského kapra přesahující tuto hranici rybáři ulovili letos dvakrát na jaře.

„Dva měsíce zámrz, potom zákaz a teď velmi omezený režim rybolovu. Na břehu tak máme v letošním roce sotva 10 kaprů. Ovšem! Mezi nimi se z ničeho nic ukázalo tohle monstrum s vahou 31,7 kg! Oba přítomní správci rybu převážili a stali se svědky nového rekordu Štítu!“ uvedl provozovatel jezera Štít letos na začátku sezóny.

V květnu potom přišla druhá zpráva o úlovku tohoto kapra, kdy ryba dokonce nabrala cosi na váze. „CarpTeamTraverza a jejich rybářské soustředění na Jezerech Štít. Poslední den výpravy jim přišel rekordní šupík 32 kg! Posíláme velkou gratulaci!“ uvedl v květnu provozovatel soukromého revíru Štít na sociálních sítích.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Čelovka, do které nepotřebujete baterky! Svítí 90 hodin

Jezera Štít: Tvoří tři na sebe navazující jezera (pískovny) o celkové výměře 62 ha (44,4 ha, 10 ha a 7,6 ha), která se nacházejí v příjemném prostředí borového lesa, nedaleko Chlumce nad Cidlinou, mezi obcemi Pamětník a Štít. Průměrná hloubka je kolem 2,5 metru s maximem až 4 metry.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Až se chytne na volné vodě, tak to je potom radost. A ne na soukromém, kde takový ryby jsou. A je velká pravdepodobnost. Jinak gratulace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -