DomůNovinkyKapraři truchlí: uhynul ikonický koi kapr, který vážil přes 20 kilogramů

Kapraři truchlí: uhynul ikonický koi kapr, který vážil přes 20 kilogramů

- Reklama -

Na zahraničních rybářských webech se aktuálně řeší uhynutí jedné symbolické ryby. Jde o cenného, trofejního koi kapra o váze přes 20 kilogramů. Podle některých rybářů odešla kus kaprařské historie.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Každá rybářská lokalita, anebo dokonce země, má své ikonické ryby. Jedná se o ryby, které by si chtěl potěžkat každý milovník rybaření. Rybáři při honbách za těmito kapry obětují hromadu času nebo peněz. A většině se ani nepovede onu ikonickou rybu dostat na háček.

 

Ikonická ryba z Belgie uhynula

Šanci na setkání s opravdu ikonickým kaprem nedávno ztratili belgičtí rybáři. Ti totiž zveřejnili informaci o tom, že ikonický koi kapr v jezeře Eglegemvijver u Hombeeku uhynul. Tato ryba byla mezi rybáři vyhledávaná nejen díky jejího neobvyklého vzhledu, ale také atraktivní váze. Koi kapr totiž vážil přes 20 kilogramů.

Jedno je jisté: už nikomu se nepovede tohoto kapra ulovit a udělat si památnou fotografii na celý život. „Hrstka rybářů, kterým se podařilo ulovit tohoto koi kapra, si může tuto vzpomínku uchovat na celý život,“ zavzpomínal na ikonickou rybu zahraniční magazín kwo.nl.

Pod fotografiemi mrtvého kapra se objevila celá řada vzpomínkových a truchlících komentářů. Třeba rybář Bart. Ten napsal: „Bude nám chybět tento ikonický koi kapr, o kterém se toho hodně napsalo a vyprávělo. Odešel kus belgické kapří historie.“

Obrovského koi kapra z Belgie ulovil i světově uznávaný rybář Darrell Peck. Právě tento rybář je jeden ze šťastlivců, kteří měli tu čest si tohoto ikonického kapra potěžkat. Jeho setkání s touto fascinující rybou si můžete připomenout ve starším videu…

 

TOP lysec z Belgie

V souvislosti s Belgií se mluví ještě o jedné rybě. Rybářovi Kennethovi Roelandtsovi se totiž povedlo ulovit famózní kapra lysce. Neuvěřitelná ryba podle zahraničních rybářských médií vážila přes 40 kilogramů. A není proto divu, že jde o největšího kapra Belgie…

„Kenneth Roelandts byl minulý týden velmi šťastný! Ulovil největšího belgického kapra, který vážil přes 40 kilogramů,“ uvedl zahraniční rybářský magazín kwo.nl. O fascinujícím úlovku jsme psali v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -