DomůNovinkyKapři roku? Rybář chytil 32kilogramového lysce, jiný obrovského koi kapra

Kapři roku? Rybář chytil 32kilogramového lysce, jiný obrovského koi kapra

- Reklama -

Letošní sezóna nepřeje jen rybářům v Česku, ale i v jiných evropských zemích. Důkazem jsou nádherné úlovky zahraničních rybářů, kteří se blýskli neuvěřitelnými úlovky. Tohle jsou TOP kapři! 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Když se českých rybářů zeptáte, kam na velké kapry, pak hodně z nich ukáže na Maďarsko. Tohle je země, která je rybářům zaslíbená! A právě toto tvrzení potvrdili rybáři, kterým se tady povedlo ulovit gigantické kapry lysce. Dovolíme si tvrdit, že právě tyto ryby zaútočily na „titul“ nejkrásnějších kaprů sezóny 2022.

 

Dokonalý lysec o váze 32 kilo

Rybář Julian Klomfar zažil nezapomenutelnou výpravu za velkými kapry do Maďarska. Právě v této zemi, která je obrovskými rybami proslulá, se mu povedlo ulovit neskutečného lysce. Podle dostupných informací měl tento kapr vážit okolo 32 kilogramů.

Jasně, pokoření magické, 30kilogramové hranice má obrovskou hodnotu. Ovšem nás na rybě zaujal neuvěřitelně „čistý vzhled“. Podívejte se na to tělo, na kterém není jediný škrábanec. Kapr má navíc dokonalé barvy.

A jak je u lysců zvykem, tak i tento kapr má nádhernou stavbu těla, které dominuje napěchované břicho. Tenhle kapr se rozhodně nemá špatně! Jde o snový úlovek, který by si chtěl potěžkat asi každý rybář.

 

Famózní koi lysec s váhou 25 kilo

To, že je Maďarsko opravdu kaprařskou velmocí, dokazuje i druhý úlovek. Rybářovi Lászlóvi Kápolnovi se povedlo ulovit životního koi lysce. Rybář se vydal na vodní plochu Gyékényesi kavicsbánya-tó (nebo taky Kotró), která leží u maďarsko-chorvatských hranic. A právě tady chytil rybu, na kterou do smrti nezapomene.

„Musíte si dobře vybrat, do jaké hloubky, a kam, umístíte své návazce. To je důvod, proč je tak těžké zde ulovit velkého kapra,“ uvedl maďarský rybář. Jak je ale vidět, tak lovci se podařilo „trefit“ to nejlepší místo. Rybářovi se totiž poštěstilo ulovit koi lysce o váze 25 kilogramů!

Podle dostupných informací má zmíněná maďarská lokalita rozlohu přes 300 hektarů. Jde o štěrkovnu, ve která je jedna z nejvíce čistých vod v celém Maďarsku. Lokalita nemá členité jen dno, ale také břeh. Podle maďarských zdrojů se maximální hloubka pohybuje okolo 12 metrů. Kromě kaprů v jezeře žijí také štiky, okouni, cejni, slunečnice nebo amuři.

 

40kilový lysec z Belgie

Ještě musíme připomenout lysce z jiné evropské země, o kterém jsme nedávno psali. V Belgii totiž rybář ulovil gigantického lysce o váze přes 40 kilogramů. Ryba kromě dokonalé kondice měla i velmi unikátní, „dvoubarevný“ vzhled.

„Kenneth Roelandts byl minulý týden velmi šťastný! Ulovil největšího belgického kapra, který vážil přes 40 kilogramů,“ uvedl zahraniční rybářský magazín kwo.nl. Ten i zveřejnil fotografie obrovského kapra, které obletěly celou Evropu. O kaprovi jsme psali v tomto článku

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -