DomůAkční nabídkaKapři jako piraně: na tuhle lákavou nástrahu si rybář suprově zachytá

Kapři jako piraně: na tuhle lákavou nástrahu si rybář suprově zachytá

- Reklama -

Někteří rybáři nemají spadeno na ty největší kapry. Jejich rybářskou náplní je co nejvíce záběrů od ryb. Díky tomu se totiž u vody vůbec nenudí. Jakou nástrahu vybrat, aby bylo záběrů co nejvíce? 

Jsou rybáři, kteří vydrží sedět u nahozených prutů dlouhé hodiny, když čekají bez záběru na velkého kapra. A pak jsou rybáři, které tohle vůbec nebaví, a u vody se chtějí hlavně bavit. Pokud do této druhé sorty rybářů patříte taky, pak by vás mohla zaujmout tato lákavá nástraha pro rychlé chytání kaprů. Znáte ji?

 

Nugety na kapry CUC! Nugget Carp

Tohle je nástraha, která vzbudila nemalé emoce. Česká firma LK Baits tyto nugety původně představila jako účinnou návnadu, která dokáže vylepšit krmení na kapry o několik levelů. Jenže rybáři začali na tyto kostičky chytat. A výsledek? O nugetách na kapry se okamžitě začalo mluvit jako o nástupci klasických pelet. Nugety na kapry najdete na e-shopu LK Baits .

Játrové nugety na kapry v balení

Nugety na kapry totiž nabízí hned několik předností, které klasické pelety nabídnout nedokážou. O co se jedná? Tím největším plusem je konzistence těchto kostiček. Jedná se o to, že nugety na kapry mají „gumovou“ konzistenci. Takže nejsou tak tvrdé a vysušené jako klasické pelety. A to je obrovské plus!

Právě díky této podobě nugety mnohem agresivněji vypouštějí lákavé potravní signály do vodního prostředí. Zejména v teplejší vodě dokážou nugety na kapry vytvořit doslova hustý oblak, který zaujme kapry i na větší vzdálenost. V tu chvíli se kapři můžou „zbláznit“!

Rozpuštěné játrové nugety na kapry, které byly namočené ve vodě

Další výhodou měkčí konzistence je to, že pro kapry je podobné sousto mnohem lákavější. Nugety po chvíli ve vodě začnou připomínat mazlavé těsto, které obsahuje celou řadu atraktivních látek. Tomuhle kapr fakt neodolá! Proto je tato nástraha jako dělaná pro rychlé chytání na klasickou položenou nebo feeder.

Rozpůlené játrové nugety na kapry LK Baits

K vysoké atraktivitě pak přispívají také průměry kostiček. Nugety na kapry CUC! Nugget Carp se vyrábí ve velikosti 10 nebo 17 mm. Menší velikost je jako dělaná pro zábavné chytání na feeder, kdy chce mít rybář co nejvíce záběrů od mlsných ryb.

VIDEO: Jak pracují nugety na kapry ve vodě? Více uvidíte v tomto videu

Větší průměr lze pak využít i při klasické kaprařině, kdy nástrahu napíchneme pod háček. Někteří kapraři pak pod háček navléknou hned 3 a více kostiček, čímž vytvoří sousto i na většího kapra. Taková nástraha pak slibuje rychlé záběry od ryb, a může být i pomyslným trumfem při rybářských závodech.

 

Lákavé příchutě, které spolehlivě fungují

Milovníci kaprů si tyto atraktivní kostičky od přeloučské firmy mohou vybrat hned v několika příchutích. Vyberou si jak fanoušci sladkých esencí, kteří mohou sáhnout po osvědčeném medu, lesní jahodě nebo třeba po exotickém mangu.

Játrové nugety na kapry vypouští pachovou stopu ve vodě

Na výběr jsou pak samozřejmě i masové nástrahy. Například patentka (bloodworm), anebo silně páchnoucí Predator. Z našeho pohledu je ale nejvíce povedená příchuť játra (liver). Právě ta je totiž osvědčeným klíčem k rybářskému úspěchu. Kapři na játrové kostičky spolehlivě reagují, takže rybář může u vody zažít nefalšované eldorádo.

Nugety na kapry LK Baits Mango

Zajímavou variantou jsou ale i česnekové kostičky (garlic bear). Ty jsou zajímavé jednak díky pronikavému odéru, který je pro česnek tolik typický. Zároveň je potom hodně zajímavé i výrazné zbarvení – sněhově bílá totiž jde vidět na téměř jakémkoliv povrchu, takže rybář je schopný s touto nástrahou chytat na drtivé většině rybářských lokalit.

Nugety na kapry LK Baits Garlic Bear

Pokud se chcete u vody hlavně bavit, pak rozhodně doporučujeme tuto nástrahu CUC! Nugget Carp od české firmy LK Baits. Jedná se o osvědčenou nástrahu a skvělou složku do krmení, se kterou se u vody nebudete nudit! Rybářská zábava je s těmito kostičkami zaručena! Nugety na kapry najdete na e-shopu LK Baits .

Zdroj a ilustrační foto: LK Baits

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

  1. Pokud si chci opravdu zachytat, tak stačí staré metody. Rohlík, kolínka, kukuřice, žížaly nebo červíci. Od LK Baits jsem měl několik nástrah, ale opravdu katastrofa. To už jsou lepší kuličky z Decathlonu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -