DomůNovinkyObrovští kapři přes 30 kilo váhy: rybáři na Balatonu zažívají snovou sezónu

Obrovští kapři přes 30 kilo váhy: rybáři na Balatonu zažívají snovou sezónu

- Reklama -

Ikonické jezero Balaton v Maďarsku patří k populárním rybářským lokalitám v Evropě. Rybáři sem jezdí díky unikátní atmosféře a velké výzvě v podobě rozlehlé plochy. A teď i díky obrovským kaprům.

Letošní sezóna na maďarském Balatonu je naprosto famózní! Na jaře rybářský internet „zbořila“ zpráva o novém rekordu kapra z této obrovské maďarské lokality. Rybář Krisztián Kovács dokázal ulovit kapra o váze 34,05 kilogramů. Neuvěřitelná ryba! Ovšem tohle nebyl poslední 30kilogramový kapr.

 

33kilogramový obr z poloviny května

V polovině května kaprařským světem rezonovala další zpráva o gigantickém kaprovi. Rybář Maté Polyák dokázal při východu sluníčka ulovit neskutečné „dělo“ o váze 33 kilogramů. Wau!

Kapr rybářskou veřejnost zaujal především díky jeho nádherné kondici. Na těle ryby nebyl jediný škrábanec, jediná „vada“. Parádně zdravé šupiny na rybě dohromady vytvořily fascinující „skládanku“, kterou by si zblízka chtěl prohlédnout asi každý rybář.

Rybář tuto obrovskou rybu ulovil na jihozápadní straně Balatonu. Podle dostupných informací tento šupinatý gigant zabral někde v oblasti Fonyód-Bélatelep.

 

Gigant zabral ve 200metrové dálce

Další fantastická zpráva o gigantickém kaprovi na sebe nenechala dlouho čekat. Rybář Gábor se zařadil k ostatním úspěšným rybářům, kteří dokázali na Balatonu prolomit magickou hranici. Kolik vážil jeho kapr? Ryba po ulovení měla neskutečných 31,10 kilogramů! Fantazie!

Rybář se svěřil s tím, že obrovskou rybu chytil ve 200metrové vzdálenosti. Právě tady nastražil 2 kuličky boilies o velikosti 24 mm. A tato taktika se ukázala jako úspěšná, protože rybářovi na nástrahu zabral tento famózní kapří gigant.

V jaké oblasti Balatonu tento majestátní úlovek zabral? Rybář jej ulovil v úseku Balatongyörök. Jedná se o severozápadní oblast maďarského jezera.

 

30kilogramový kapr z IBCC 2023

Kromě zmíněného rekordu Balatonu, kterého rybář dokázal přelstít v dubnu, musíme zmínit ještě dalšího 30kilogramového kapra. Toho ulovili rybářští závodníci v rámci rybářského závodu IBCC 2023.

Obrovského kapra dokázali chytit rumunští rybáři z týmu Cereal Boilies. Šupináč tehdy vážil přesně 30,70 kilogramů. A jedná se tak o další 30kilogramový exemplář do „balatonské sbírky“. Všechny tyto ryby přes magickou hranici tak jasně dokazují, že maďarské jezero patří k nejzajímavějším vodám pro lov kaprů v Evropě.

Zdroj: Balatoni Hal, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -