DomůNovinkyKonec masakrování ryb? Vedení rybářů diskutovalo o snížení počtu ponechaných ryb!

Konec masakrování ryb? Vedení rybářů diskutovalo o snížení počtu ponechaných ryb!

- Reklama -

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko informoval o proběhnuté konferenci, na kterou přijely desítky moravskoslezských funkcionářů a 4 hosté z Rady ČRS. Na této konferenci se diskutovalo o celé řadě zajímavých témat, velkou pozornost si ale získaly poznámky ohledně snížení stávajících limitů ponechaných ryb. Budou tak v budoucnu na moravskoslezských vodách panovat přísnější limity, které zamezí nadměrnému odnášení ryb?

Konference Moravskoslezského územního svazu se konala v paskovském kinosále. Na konferenci postupně vystoupili předseda ÚS Pavel Kocián, jednatel Rostislav Trybuček nebo hospodář Jan Hloušek. Pak následovala diskuse, které se zúčastnili i hosté z Rady ČRS (např. předseda ČRS Karel Mach). A poté už diskutovali moravskoslezští delegáti.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlevnější stojany na pruty na trhu? Tyhle stojí pár korun!

„Celkem v diskusi vystoupilo 14 delegátů se svými připomínkami i podněty k další činnosti našeho územního svazu. Nejvíce mezi diskutujícími rezonoval požadavek na snížení současných limitů přisvojených ryb, jak v počtu, tak i v hmotnostním denním limitu, a také požadavek na rapidní zvýšení ceny tzv. druhé povolenky, kterou má lovící možnost zakoupit po dosažení ročního limitu ponechaných ryb,“ uvedlo vedení moravskoslezských rybářů. 

O čem se vlastně na konferenci mluvilo? Například slovo padlo na to, zdali by mělo dojít ke snížení denních limitů u ponechaných úlovků. „Všechny diskusní příspěvky byly podrobně zaznamenány a výbor našeho územního svazu se jimi bude detailně zabývat na příštím zasedání,“ dodali moravskoslezští rybáři.

 

Stručný záznam diskuse z územní konference ohledně limitů úlovků

Kubala: dotaz, zda by nebylo vhodné snížení hmotnosti celkového úlovku za 7 kg na například pouze 5 kg/den nebo i na menší množství. Také doporučil omezení denního množství přisvojených vyjmenovaných druhů ryb na 1 ks

Hlobil: vyslovil své stanovisko, že hájení ryb po vysazení nemá smysl

Kostelný: vyslovil návrh na max. 1 ušlechtilou rybu za den a max. 30 ks za rok

Dihel: připomínka k ceně „druhé“ povolenky, k bodu Ceny povolenek pro r. 2022 vznesl protinávrh – místenky

Majer: k návrhu BPVRP omezení lovu ostroretky na 15 ks měsíčně (nyní platí 15 ks týdně) vyslovil nesouhlas, k režimu ChaP na Bečvě řekl doslova, že není odpůrcem, ale nesouhlas

Skýva: kritizoval některé diskusní příspěvky, že témata nepatří na konferenci a je třeba je napřed řešit s hospodářským odborem (úlovky, režim chytání, míry apod.)

INFO: Zpravodaj srpen 2021 o Konferenci Moravskoslezského územního svazu

 

Moravskoslezský ÚS: Dodatek BPVRP na rok 2021

 • Úlovek uvedených druhů ryb (kapr, štika, candát, amur, bolen, sumec, lín, parma – nebo jejich kombinace) je omezen na 10 ks za kalendářní měsíc. Roční úlovek uvedených druhů ryb (kapr, štika, candát, amur, bolen, sumec, lín, parma nebo jejich kombinace) je omezen na 40 ks. Uvedené limity platí na všech revírech územního svazu ve společném hospodaření dohromady. Po vyčerpání ročního limitu lze zakoupit další povolenku. Pro krátkodobé povolenky platí následující limity úlovků uvedených druhů ryb nebo jejich kombinace: týdenní 4 ks, měsíční 10 ks.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlevnější stojany na pruty na trhu? Tyhle stojí pár korun!

 • Úlovek ostroretky stěhovavé (Chondrostoma nasus) je omezen na 5 ks denně, 15 ks týdně.
 • Každá jedna přisvojená zde uvedená ryba (kapr, štika, candát, amur, bolen, sumec, lín, parma, pstruh obecný, pstruh duhový, lipan, siven) musí být zapsána bezprostředně po její ulovení zvlášť na jeden řádek v povolence – viz vzor evidence docházek a úlovků uvedený na straně XXX dodatku.
 • Ulovením a přisvojením si 2 ks uvedených druhů ryb (kapr, štika, candát, amur, bolen, sumec, lín, parma nebo jejich kombinace) končí denní lov.

INFO: Dodatek BPVRP na rok 2021 pro Moravskoslezský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

41 KOMENTÁŘE

 1. tak to rybáři nebudou psát a hoděj to hned do kufru a čau 😀 rybníky a řeky budou prázdné a povolenky taky 😀

 2. Snížit denní hmotnost úlovku na 5kg ,ale omezit počet ryb za rok nic neřeší. Čím víc zákazů ,tím se bude víc pytlačit !!!!

 3. Řešením není persekuce všech. SLUŠNÝCH RYBÁŘŮ JE VĚTŠINA. Mělo by se naopak jít cestou důvěry a zpříjemění pobytu ať už ryby jí či jen pouští. Každý extrém je vždy nežádoucí a kontraproduktivní. Zpřísnění postihů a zákonů a důsledné dodržování. Omezení počtu ryb na osobu ročně, PROSÍM, ALE NA POVOLENKU, To si ti nejhorší zkrátka koupí jinou. Kamarádčovství na svazech. Prodej povolenek i jasným neznalcům všeho, bez školení a zkoušky jen pro zisk. Zatajování vysazování, aby se narvali jen ti kámoši. A další. To je cesta. Narvané křoví či auto by mělo mít doživotní následky. Puštěná ryba, umírající opodál, ikdyž bylo jasné, že to nedá extrémistou „chyť a oustˇ“ to samé. Zkrátka by měli být v rybářských spolcích normální milovníci ryb, přírody u vody a pokrmů z nich, dodržující rozumná pravidla.

 4. To je zase kokotinacek! Budou brát celosvazové povolenky. V severu bouchnu tech 40ks pak jen 30ks. No a přejedou o kilometr vedle a tam je to bez omezeni. Takže akorát hloupost přibude vic pytláků.

 5. Dnes těžko chápat ty zákazy, příkazy a omezení. Stejně si každý bude dělat co chce. Už jenom hloupost, že nejsou profesionální kontroly. Za totáče byly ryby a podmínky pro každého stejné nikdo si nezáviděl, dnes jen závist, zloba a vše rozkrást a zpeněžit. Kdo si myslí, že se něco tímto omezením zlepší, tak je asi blázen, naopak se bude zapisovat méně, svaz nebude mít přehled o násadě a pytláci budou míti žně.

 6. Já navrhuji odejit od OStravy a připojit se k jižní Moravě tam jsou ještě normální. Ryby se nebudou zapisovat a budou se odnášet. No a až prodá Ostrava o polovinu povolenek jsme zvědavý jak se budou papaláši financovat.

 7. Je to přesně tak jak se to tu píše. Bralo by se stejně ,ale miň by se psalo. Píší jako člen Mo Šumperk kde je v podstatě jeden lepší revír, ale nejméně viděný je tam zástupce RS. Až se bude víc kontrolovat včetně pořádku u vody bude zase dobře. 40ks je podle mě akorát. Někdo bere někdo ne. Já ano ročně cca 30ks. A co mě dosti zaráží proč se přes místní organizace neudělá nějaký referendum co si myslí platící členové. To co si myslí nějaký delegát zaplacený námi mě nezajímá. Ho má zajímat co chceme my.

  • Je to hnus,co se tu deje u nas na tom moravskoslezskam kraji.To nestacilo ze si od rybaru vymolhli penize na nove reviry aniz by se zeptali rbaru na schuzich,ale to ne.Presto si to odsouhlasily sami a nas se nikdo neptal jako tet stym omezenim.Proste se musi vymenit cele stare vedeni a nsadit mladci arozumnejsi.Ja uz nebudu potporovat jejich lumparny aby se detkove meli dobre.Jen to udelejte a uvidite ten rychly krach.Je to hnus co si to vlastne vy dovolujete.Priste uz zadne dary platit nebudu ja mam stoho jenom hvno a ostatni take,tak se spamatujte.

 8. Byly doby, kdy po vysazení ryb do rybářských revíru ( jednalo se především o kapra) byla tato ryba hájena až do konce dubna dalšího roku. Pak od května bylo zahájeno lov kaprů od 04.00.hod. do 00.00.hod. Jak jsem četl v diskuzi – po vysazení není nutné hájení. Tak to je největší hloupost. A nebo jsou mezi náma takzv. vydry vod?

 9. Tohle už mě začíná štvát. Už jsem kvůli tomu psal i na územní svaz. Jen upozornění pro ostatní rybáře. Koukněte co vše můžou v Čechách. Žádné omezení kusů ryb, přístupy k vodě skoro všude povolené. Nonstop chytání a lov s loděk skoro všude povolené. bojky povolené ,vyvážení povolené. Cena povolenky je stejná jako u nás. Nám jen utahují opratě. Znám lidi kteří od nás s Moravy utekli do Čech a jsou členy Pražských spolků, protože třeba brigáda stojí polovinu co u nás. Nikdo bez nich nerozhodl že mají dávat 200 kč na kroužky atd. I když já osobně proti příspěvku na kroužky na děti nic nemám, spíš mi jde o to, že to opět rozhodli bez nás. Kdo Vám dal mandát jednat o tom, že se mají snížit úlovky. Je nejvyšší čas aby vedení územního svazu bylo kompletně vyměněno. dělají si co chtějí Myslím, že rybáři Moravskoslezského kraje by měli otevřít oči a přestat sebou nechat orat. Podotýkám aby si někdo nemyslel, že jsem nějaký masař, že chci drancovat naše revíry, že jsem členem RS od roku 1982 a ryby nejím ani na vánoce. Ročně mám tak 10 vycházek na ryby. Jde mi opravdu jen o tu diskriminaci, která je na Moravskoslezských rybářích páchána . Žádám všechny předsedy spolků aby neprosazovali něco, co si sami rybáři na Členských schůzích neodhlasovali. A schůze členské základny již dva roky nebyla.

  • Super napsáno, něco by se mělo určitě změnit, je to hnus jak nějaký magor něco plácne na nějaké schůzi a nás a naše názory nikoho nezajímají

  • Ano schůze nebývají a opravdu chodí jen hrstka. Proto mají udělat opravdu nějaký dotazník na místních stránkách organizace. Už dávno mohli mít u každého člena e-mail nebo číslo. A tam zaslat pokyny k návštěvě webové stránky. Jenom chtít. Je rok 2021 a oni mají agendu středověku. A ohánět se tím že důchodci si neporadí.je hovadina, ale poradí. A hlavně jak to u vody vidím průměr je spíš 50 let a míň takže asi tak

 10. Nejlíp by bylo udělat ze všech revíru chyť a pusť a hned by se ukázalo kdo by si povolenku koupil, a chytal ryby pro radost a ne pro maso.

  • To je úvaha. Jsi upadl z višně ne? To by se muselo přestat i vysazovat nebo si myslíš, že ti násaďáci tam můžou všichni zůstat? To bys na jaře čuměl těch zdechlin. A ano opravdu je zábava rozpichat 20 kaprů za odpoledne než si dva chytit a třeba vzít. Další chyť a pusť tyran. Jestli vám jde o pěkný ryby tak dejme 60+a budou spokojeni všichni

 11. Zdar rybáři jsem ze severních Čech a nemyslete si že to tady máme růžový každá organizace si dělá svoje pravidla a kdo má trochu víc peněz odkoupí nějaký kus pozemku u vody takže je omezen přístup k vodě.Jinak pravidla a chování u vody jsou asi všude stejné a rok od roku přísnější i když to většinou neděláme mi ,ale hovada se vždy najdou!A k tomu omezení počtu úlovků si myslím že je trochu nesmysl protože i já si občas nějakou tu rybku vezmu a to ryby skoro nejím.(podle počtu ulovených ryb a druhů zapsaných v lístku se pak odvíjí i nasazování počtu a druhů ryb) když to sníží tak ztratí i mnoho členů hlavně těch starších kteří nás vzali poprvé k vodě a učily nás základy atd.( Tím pádem bude i méně peněz do organizací) měli by spíš zvýšit dolní míry a snížit ty horní a to všude jak v Čechách tak na Moravě u všech druhů ryb kromě sumce ten je u nás přemnožený nebo udělat ke každému druhu svůj vahovej limit např.kapr za den max.4kg atd.atd.Tak Petrův zdar a bojujte

 12. Líbí se mi, jak se všude hojně používá označení UŠLECHTILÁ RYBA. Bohužel, toto označení řád vůbec neznám. Bylo by tedy vhodné, aby svaz nazýval věci pravými jmény.

 13. Tak zas to odnesou slušní Rybáři vy jste banda idiotů nemám slov počet kusů za rok je docela trapný ano jsou i Rybáři tak zvaní vydry ale proč to za tyhle mají odnést všichni a uvědomte si že zplundrovane revíry jsou hlavně tím že hromadu ryb se otrávilo vynou fabrik ,dále povodně , já třeba ryby pouštím akorát si občas vemu dravce ale vysvětlete proč za idioty to mají odnést všichni

 14. Typická reakce vedení (tady MS svazu). Aby se zvýšila kontrola při nasazování ryb to ani náhodou! Členská základna měla dříve povinnost odpracovat 10 hodin. Dnes se to převážně platí. Kam však jdou tyto vybrané prostředky? Je bordel u vody: neposekaná tráva a rozrůstající se křoví mnohde invazívních, nepůvodních druhů. Další stopu zde zanechávají rybáři, kteří se v přírodě chovají ne zcela v duchu rybářské etiky. O výchově mladé generace se pak vůbec nedá mluvit. …..
  Dříve byla povinnost zůčastnit se Výroční členské schůze, mající vliv na vydání povolenky. Dnes tato povinnost NENÍ! Přitom se jednalo o možnost výměny informací mezi členy a vedením organizace. Dnes jsou schůze nepovinné a proto se ani nekonají i když na to má vliv částečně i Covid. Jsem členem ČRS Přelouč. Měli jsme zde hospodáře Karla Němce. Za jeho HOSPODAŘENÍ si nepamatuju, že by se vyprodukovala kvalitní ryba. Vrcholem bylo, že se na největším produkčním rybníku Buňkov opakovala nákaza Koiherpesvirem z r. 2018 i v následujícím roce. Pak se odporoučeĺ pro svoje „úspěchy“ na Východočeský ÚS, kde dělá hospodáře!!!!!
  Svoji stopu si nese i nové HOSPODAŘENÍ v Přelouči. Ryby se stále nechávají komorovat na sádkách v Pardubicích, které jsou určeny pro komerci. Pak se tato ryba (kapr) na jaře VYSADÍ DO REVÍRŮ!!!! Jak to asi dopadne? Dá se říci, že celé toto jarní zarybnění díky špatnému přezimování uhyne a v lepším případě se zákoně a nebo se ponechá svému osudu. Kdo to zaplatí? Členové!
  Ryba smrdí o hlavy říká české přísloví. Dovolím si předpokládat s ohledem na celkovou situaci zejména co se tyká etiky v naší zemi, že obdobná situace bude i v jiných organizacích. Myslím si, že zde byla v minulosti fotografie vedení ČRS s Andrejem Babišem. Možná by jej měli navštívit znovu a zeptat se jej, jak pod jeho vedením státu „funguje“ samospráva v souvislosti se šetřením otravy Bečvy.
  Budou parlamentní volby a tak by si měli rybáři uvědomit zmiňované přísloví. Třeba to bude počátek cesty k tomu že BUDE LÍP!
  PETRŮV ZDAR!

 15. RS jsou všude a nikde ! Hlavně u výdeje povolenek ! Nepamatuji na kontrolu a to jezdím na velké vody. Zvýšit kontrolu při VYSAZOVÁNÍ A HLAVNĚ NAČ JE MOŽNOST KOUPIT DRUHOU POVOLENKU !!! Zase jen peníze, peníze a ve vodě, bude PRD !

  • Asi hovořím za všechny dobré členy RS,,dejte nám pravomoce co mají na Slovensku a uvidíte nás u vody u několikrát denně,,né jen kvůli povinným razitkum,,dnes je to s prominutím o hbudu jít večer na kontrolu a nedej bůh sám,, pravomoce žádné a než se dovolam městské policie,, popřípadě státní tak je po všem.

 16. Povolenku prodáte kde komu jen aby se sypalo do kasy, pak se divíte jak to v těch vodách vypadá. Kamarád dělá stráž a když chtěl od rybáře ukázat jakého že to ulovil úhoře, borec měl ve vezirku užovku takových a podobných rybářů co chytají karasy s fousama Bo to taka sorta atd.. Je víc.

 17. Ahojte,je tu napsáno spousta pravdy. Je to opravdu hnus co se kolikrát u vody děje a kontrolu nevidíte jak je rok dlouhý. Když vyrazíte na jih,není problém mít třeba během třech dnů několik kontrol. V neděli jsem byla u vody a bordel,plechovky,petky co je na lovných místech hnus. Otevřené kufry od aut u vody,nenažranci kteří je plní kapry a o zacházení s rybami ani nemluvím. Když,se někomu sebere povolenka,do týdne díky známým je ten člověk zpět u vody. Neomezuje všechny,ale udělejte pořádek se všiváky!!!

 18. Územní svaz by se měl také zamyslet nad revíry nonstop v Čechách 5. Revíru a to až do 30.9. a tady 1.a to do 31.8.Zavada není vám hanba hnus jsem sumcař a není kam jezdit, protože revíru se sumci u nás je mraky,ale zas se tam nesmí zavàžet takže vše proti nàm.Zamyslete se na konferenci MO Vítkov jsme dali do usnesení více revíru non-stop, takže jsem zvědav na příští rok.zamyslete se a začněte s tím něco dělat,nebo vám ti rybáři utečou.a já s nimi!!!! Předseda MŠ. Dvorce.Aleš Trcka

 19. Mě je to úplně ukradené beru max 3 kusy ušlechtilé ryby na sezónu , ryby v mrazáku jsou ryby tak max do hnoje nedá se to sežrat . V prvé řadě bychom měli ryby chránit pro další generace , že si někdo vezme úlovek , jasně kapr nebo ryby celkově byly na našem stole odjakživa ,ale rentovat si povolenku úlovkem to se mi jeví jako prasarna největšího zrna . Někdy mám pocit že někteří z nás tam nechodí relaxovat ,ale chodí tam pracovat a úlovek prodávají v hospodě za chlast . Místo aby zdechlaci šli normálně pracovat . Ať se to líbí někomu méně nebo ne já jsem pro proč ne . A Pokud má někdo námitek proti RS nebo někomu jinému jeho boj ,

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -