DomůNovinkyKonec non-stop rybaření kvůli nepořádku? Rybáři noční rybaření už neplánují

Konec non-stop rybaření kvůli nepořádku? Rybáři noční rybaření už neplánují

- Reklama -

To, že nepořádek okolo vody působí rybářům nepříjemnosti, je známá věc. I přesto ale někteří jedinci nedokážou tuto spojitost pochopit, takže kvůli nim nakonec dochází k omezením. Tak jako například na Karvinsku. Právě tady leží populární revír Větrov, na kterém platila výjimka pro 24hodinový rybolov. Rybáři ale tuto výjimku na další léta již neplánují…

Ilustrační foto: InRybar.cz 

O tom, že rybáři z Karviné už neplánují další výjimku pro 24hodinový rybolov na Větrově, informoval předseda tamní organizace Roman Martinek v Příležitostném informátorovi MO ČRS Karviná. V něm se karvinský předseda mimo jiné zabývá právě ukončením non-stop rybaření na Větrově. Proč rybáři z Karviné už 24hodinový rybolov na tamní vodě neplánují?

„Na revíru Větrov skončila dvouletá výjimka z denní doby lovu za účelem odlovu sumců. I letos (v roce 2021, pozn. redakce) bylo na tomto revíru uloveno množství trofejních ryb, ale další lov 24 hodin už neplánujeme z důvodů stížnosti na chování některých rybářů a nepořádek kolem vody,“ uvedl předseda karvinských rybářů Roman Martinek.

Větrov je populárním rybářským revírem, který má rozlohu 52 hektarů. Tato vodní plocha leží nedaleko Karviné v blízkosti polských hranic. Na tomto revíru platí poměrně přísná pravidla, která například zakazují používání jakýchkoliv plavidel nebo vstup do vody za účelem vnadění a nahazování nástrah. Podívejte se na podmínky rybaření na nádrži Větrov.

 

Nepořádek komplikuje rybářům život!

To, že nepořádek u vody komplikuje rybářům jejich život, není žádným tajemstvím. Ostatně, na InRybar.cz o tom velmi často píšeme. Přesto! Stále velká spousta rybářů není ochotna pochopit to, že nepořádek je velmi vážným rizikem – v některých případech rybáři mohou přijít i o oblíbený revír. O tomto problému jsme například v loňském roce mluvili s jednatelem Moravskoslezského územního svazu Rostislavem Trybučkem.

ČTETE TAKÉ: Obce toho mají dost! Nepořádek od rybářů působí komplikace!

Kdo si vlastně stěžuje na nepořádek u vody? „Stěžují si majitelé vodních děl, kteří nám plochy pronajímají za účelem výkonu rybářského práva. Výtky jako nepořádek nebo porušování zákazu vjezdu jsou ty nejstěžejnější,“ popsal moravskoslezský jednatel pro InRybar.cz, který upozornil: „Nejhorší represí je ztráta revíru.“

 

NON-STOP rybaření 2022: Kde se bude chytat 24 hodin?

Nejvíce revírů a vodních ploch má v roce 2022 Středočeský územní svaz. Tady mohou rybáři non-stop rybařit na 5 lokalitách. Velký počet výjimek má ale i Územní svaz města Prahy nebo Západočeský územní svaz, které nabízí non-stop rybaření hned na 4 lokalitách. Po 3 revírech s výjimkami pro 24hodinový rybolov mají Severočeský, Východočeský a Jihočeský územní svaz. Nejmenší počet výjimek je v Moravskoslezském územním svazu.

VÍCE INFO: Kompletní seznam revírů, na kterých se může rybařit non-stop!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Není lepší potrestat ty co to porušují, než trestat všechny tím,že prostě zruším non stop chytání. Jenže to by musel svaz něco dělat. Takhle je to holt jednodušší

  2. To akorát ukazuje na to, co je tam za lemply. Takhle kdyby to dělal každý, třeba policajti, tak nevím co by vše už bylo zakázáno. Že jsou to takový amatéři, že neumí ohlídat 52 Ha vodu, tak zakážou lovit v noci 4 hodiny a je vyřešeno? Okamžitě by měli o revír přijít a nechat se nějakému soukromníkovi. Hned by bylo lépe zarybněno a pořádek!

  3. Je to naprosto v pořádku. Bivakáři ať si udělají pořádek mezi sebou, často jste kousek od sebe a druhýmu když dělá bordel nic neřeknete. Neházejte to na rybářskou stráž nebo na svaz. Vás je několikanásobně více, tak buďte všímaví a aktivní vůdči těmto neukázněným.

  4. To má vskutku hlubokou logiku… Když je někdo prase, tak jenom v noci. Možná by spíš pomohly důslednější kontroly – a třeba použití fotopastí. Jenže to by nejspíš narazilo na nějaký vydařený pargraf týkající se lidských práv. A navíc by ten snímek třeba zachytil někoho s dobrými kontakty nebo jinak nedotknutelného, který nakonec ani nemusí být rybář…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -