DomůNovinkyZtratí rybáři oblíbené revíry? Obce toho mají dost! Nepořádek od rybářů působí...

Ztratí rybáři oblíbené revíry? Obce toho mají dost! Nepořádek od rybářů působí komplikace

- Reklama -

V minulém týdnu se magazín InRybar.cz zabýval situací na Slezské Hartě, která se značně zkomplikovala, i když se vedení moravskoslezských rybářů snaží ještě jednat. O co jde? Na Slezské Hartě došlo ke zpřísnění ochranného pásma, což v praxi znamená, že rybáři nemohou u vody v nočních hodinách pobývat a došlo ke zrušení non-stop výjimky. Když se o zpřísnění podmínek na Hartě začalo mluvit v médiích, tak například lidé z Povodí Odry zmiňovali jako důvod i nepořádek od rybářů. A ten je vážným problémem i na jiných lokalitách! V budoucnu může nepořádek od rybářů znamenat komplikace i na jiných revírech…

O situaci na Hartě se ve zpravodaji moravskoslezských rybářů rozepsal i jednatel Rostislav Trybuček. A v jeho obsáhlém textu by se mohla ztratit jedna zásadní pasáž, která by měla být velmi důrazným „varovným prstem“. O co jde?

„Harta není jediným revírem, kde je nám vyčítán stav okolí. Naším úkolem je se na těchto revírech pokusit vytvářet systém, který bude eliminovat, respektive regulovat tlak na revír tak, aby byl „zvládnutelný“. Neučiníme-li tak, pronajímatelé již zmínili odstoupení od smlouvy,“ napsal jednatel Moravskoslezského územního svazu.

Rybáři by si měli co nejrychleji uvědomit, že rybaření na jednotlivých revírech není samozřejmostí. A že chování některých členů výrazně komplikuje postavení rybářů v očích majitelů vodních ploch. „Stěžují si majitelé vodních děl, kteří nám plochy pronajímají za účelem výkonu rybářského práva. Výtky jako nepořádek nebo porušování zákazu vjezdu jsou ty nejstěžejnější,“ řekl magazínu InRybar.cz jednatel Rostlislav Trybuček.

Mezi stěžovateli jsou například města a obce, což je logické, protože některé z nich stojí uklízení po rybářích nemalé finanční prostředky z obecního rozpočtu. A to se pochopitelně nelíbí jak vedení daných obcí a měst, tak i lidem, kteří v nich žijí. Jednatel Rostislav Trybuček upozorňuje, že situace ohledně nepořádku se netýká jen již zmíněné Harty. „Stěžejní je Harta, dále nechci jmenovat, ale velmi vážně jednáme nyní na dalších 3 revírech,“ vysvětluje jednatel.  

Pokud jsou v rybářských řadách pořád lidé, kteří nechápou vážnost situace, pak by si měli uvědomit, že rybáři mohou o revír i přijít. „Nejhorší represí je ztráta revíru,“ připouští jednatel Moravskoslezského územního svazu.

Na celé situaci je frustrující to, že nepořádek u vody působí menší část rybářské veřejnosti. Ale zajímá to někoho? „Je tu bohužel kolektivní vina a tak je na nás pohlíženo. Mou úvahou je, že je zapotřebí více respektu k rybářské stráži, která musí být ovšem perfektně připravená a orientována v problematice. A to je jeden z našich nejdůležitějších úkolů! Musíme ochránit tu většinu slušných rybářů od těch, kteří nás do kolektivní viny vtahují,“ myslí si jednatel Trybuček.

 

Aktuální situace na Hartě: Vedení se snaží jednat

Přehrada Slezská Harta od letošního roku pořádně „budí vášně“. O co jde? Právě na tomto oblíbeném rybářském revíru došlo ke zrušení výjimky pro non-stop rybaření a k výraznému omezení pobytu na břehu této přehrady. Rybáři od půlnoci do čtvrté hodiny ranní nesmí u vody například přespávat. Po zveřejnění této informace se zvedla velká vlna kritiky, která zamířila na Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko. Ovšem vedení moravskoslezských rybářů se brání, že se snaží dělat maximum možného…

„Myslí-li si někdo, že jsme se nesnažili, a že je nám situace lhostejná, nemá pravdu a velmi se mýlí. Nicméně reakce jsou ze strany některých rybářů útočné zejména na sociálních sítích. Na to nelze reagovat podobně jako na jiné útoky, které nemají pravdivý základ, jsou mnohdy i bez základní znalosti problému, neobjektivní. Reagovat jsme chtěli až po jednání se správcem, nicméně jsme se na zasedání VÚS rozhodli reagovat nyní s tím, že po jednání vás budeme průběžně informovat dále,“ řekl jednatel Moravskoslezského územního svazu Rostislav Trybuček.

VÍCE INFO: Rybáři zuří kvůli zrušení non-stop na Slezské Hartě! Co na to vedení? 

 

Proč došlo ke zpřísnění podmínek na Slezské Hartě?

Proč došlo ke zrušení výjimky pro 24 hodinový rybolov v letním termínu na Slezské Hartě? Důvodem je zpřísnění ochranného pásma na této přehradě ze strany Povodí Odry, kdy vodohospodáři chtějí zlepšit kvalitu vody v nádrži. „Kružberk posílá tlakovým přivaděčem surovou vodu na úpravnu vody na Podhradí a ta musí být v co nejvyšší kvalitě. Proto chceme tady na Slezské Hartě tím druhým ochranným pásmem docílit toho, ať máme tady co nejkvalitnější surovou vodu,“ řekl v loňském roce televizi Polar hrázný Petr Poledna.

Podle regionální televize Polar jsou největšími znečišťovateli právě rybáři, kteří po sobě nechávají obrovské množství nepořádku. Je to už „stará klasika“: Kromě odpadu po sobě rybáři nechávají například i WC přímo u vody. „Rybáři tady nejezdí sami, ale jezdí sem celé rodiny, které tady pobývají 8, někdy 10 dní,“ řekl pro regionální televizi hrázný Poledna.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Povodí Odry.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

20 KOMENTÁŘE

 1. Nikdy jsem nevidel uklizet rybare I po neukom jinem ja to delam protoze man rad poradek. A ta Voda si to zaslouzi. Nekteri na mne koukaji jako na mimozemstana.

  • Je mi 61roků a když přijdu k vodě tak uklízím i vajgly,které se válejí všude.Moje děti si nikdy nedovolily odhodit nějaký papírek na zem.Všechno je o výchově,ale na tu je bohužel u mnoha jedinců pozdě.A do budoucna bych chtěl prožít co nejvíc chvil v čisté přírodě.Tak by se ti bordeláři mněli chytnout za nos,protože za pár let už si nemusí zachytat nikde.

 2. V rybářském řadu je kolonka o pořádku u vody a kdo to nedodržuje, měla by rybářská stráž zadržet povolení k lovu, pak by si rybáři rozmyslel nechat po sobě smetiště

  • Máte úplnou pravdu! Plně s vámi souhlasím. Dělají to jen určití jedinci. Jakmile ryb.stráž zadrží několik povolenek ,pak se dočkáte pořádku. Jen mít vůli a chtít.

 3. TAK ZROVNA HARTA KDE JE TO ZAKAZANY KVULI PAR BOHATEJM PODNIKATELUM CO SI ZAPARKOVALI AUTA AŽ DO HARTY A DELALI BORDEL .
  ZASE TO NORMALNI LIDI.
  A PORAD SE ZAPOMINA ZE NA NEPORADEK U VODY TU MAME PROSTREDKY …..RS MA MOZNOST TO RESIT.
  NIKDO NIKDE NERESI NEPORADEK OD VYLETNIKU, KOUPACU A PODOBNE, ALE FURT SE BUDE DO NAS. CELEJ SVAZ ZACINA STAT PEKNE ZA . CO TU MAME OPROTI CECHACKUM ?? NIC PRATELE NIC !!! V CECHACH NONSTOPU JAK A U NAS NIC. AZ NEBUDOU VE VEDENI KOOMOUŠI A AŽ SE NĚCO ZAČNE DĚLAT S RYBÁŘSKÝM ŘÁDEM, TAK TO TŘEBA ZAČNE TROŠKU FUNGOVAT. ZATÍM JDETE SPÍŠ PROTI VLASTNÍM LIDEM.

 4. Vždy je vše jen o lidech. Když v létě jdu večer kolem vody a vydím skupinu rybářů, kteří jsou zlití pod obraz, jen kroutím hlavou. K tomu dupot, křik. A jak po jejich odjezdu vypadá to místo si dovedete představit.

 5. Ahojky na Hartu jezdím každý rok s dětma aby se něčemu naučili a neseděli doma vždy si uklidime po sobě hlavně že tam přijede tábor od 1 7 do 31 8 a ti tam můžou být u vody a dělat bordel že tam křičí do 23 a můžou dělat oheň pak to odnesen my rybáři a na Orlíku je věci bordel jak na Harte to nikomu nevadí ale Harte to zazakazou nonstop tak proč ne i orlik

 6. Pořádek si máme udělat u vody když tam přijdu a kdyz ho neuklidim zato mi maj sebrat povolenku haha a kdo ten nepořádek udela dostane odměnu . Zakazte byvaky a povolit přístřešek a nebo byvaky na povolení a pak známku odevzdat a ten kdo to přebere s bordelem ať si to uklidí

 7. Tak hlavně,že rybářům zakážete spát u vody od 00 do 4.00 ale kolařům tam uděláte cyklo trasy. Ti se tam budou jezdit houfně koupat a bordel dělat asi nebudou. Zakažte chytat v celém kraji a bude klid. se na celý moravskoslezský svaz,peněz to stojí a jen se v jednom kuse něco zakazuje. Jak k tomu přijdou rybáři,kteří ten bordel nedělají?! Ještě letos jsem to koupil a příští rok na to kašlu.

 8. Rybáře, které znám, tak vím, že po sobě uklízí a vozí s sebou i chemické toalety. Největší „bordel“ tam dělají rodiny s dětmi, které se jezdí rekreovat.

 9. Na Slapech dělají největší bordel dárečci na motorových lodích. Zakotví kde se jim to líbí – ať už je to místo mimo kotviště nebo cizí molo, celé noci tam dělají bordel, obtěžují okolí hlasitou reprodukovanou hudbou a když konečně odtáhnou tak po nich zbude hromada jen hromada odpadků, hoven a vlhčených ubrousků, protože za náplně do chemických hajzlíků které mají na svých lodích za statisíce nebo miliony by museli zaplatit pár korun. Například pro tuto ÚN bylo povolení provozu velkých motorových lodí jedním z hřebíčků do rakve a bude komické, jestli tam nějaký trouba zrovna pro rybáře zavede podobná opatření jako na Hartě – tedy ne že by mezi nimi nebyla prasata, ale oproti výše uvedenému je to marginální záležitost…

 10. Můžu jen říci, že je mezi nami dobytek. Ja sám používám popelnik a k uklidu okoli ikdyz to neni naše učím své děti. Bohužel je těžko prokazatelné kdo to udelal musel by byt chicen za ruku.

 11. Na Hartu jezdím X let, pořádek jsem udělal vždy nejenom po sobě. V letních měsících jsem často zažil koupající, výrostky někdy i Poláky. Můžu říct že rybáři s tím bordelem nejsou sami.

 12. Zdravím Všechny rybáře. Tato činnost Povodí Odry Je už několikaterý pokus jak se zbavit rybářů a zároveň si nechat svůj rajon zadarmo zarybnit. Vždy se jednalo o vodárenské vody. Za několik let ,kdy se revír zarybní Svazem ,příjdou se známou fintou a začnou omezovat rybáře , až nakonec zakážou chytat ryby úplně Vždy to začalo stejným způsobem. Omezování, nepořádek a nakonec zákaz.V tomto případě bych navrhoval ,kdyby k tomu došlo všechny ryby odlovit, protože nejsou jejich.

 13. Zdravím jsem zvědav kde budou spát deti mám taky deti to asi nejsem sám kdo tam jezdí s rodinou to se kurva všichni máme zabalit a jit kam už vidím jak je budím o půl noci to ste nedomysleli vše hazite na rybáře jsou tam i jiní co vůbec nechytaji a dělají tam jen bordel já děti budit nebudu o půl noci co se tu děje v té naší republice hlavně že v cizích státech je normálně povolení nonstop a mají tam věci bordel než u nás rybáři si po sobě uklízení co jsem to já tam zažil už tam jezdím pěkně dlouho tak to vše nehazejte na rybáře sou tam i jiní hlavně že furt říkáte že je to ráj pro rybáře a teď pro ráj pro policii že sou tam všude zákazy každej je budím ad že vypadne s práce a vezme rodinu jede na hartu se odreagovat a přijít na jiné myšlenky a děcka sou rádi u vody a ne sedět doma na zadku já nepojedu 60 km tam a spět 60 km a to nebudu sám určitě bude víc rybářů Petru zdar PS jezdí tam i rodiny s malými dětmi tak se nad tím zamyslete kde asi budou spát když tam pojedou na víkend nebo na dovču úplně stě tohle zkurvili měli ste udělat schůzi a udělat jednou ročně brigádu na Harte než by začla sezóna dravců třeba určitě by šlo nás víc a ne to hned rusit to je největší kravina co jste udělali jo zrušit vše to nás zrusite úplně už vidím jak každý si teď koupi povolenku to už se nato mužou v,,, a chudáci co mají vybaví za tisíce hoši úplně vás lituji a nejsou to malé částky snaží to Petr vidí a už příští rok bude líp musíme vydržet a doufat že to povolí opět non-stop

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -