DomůNovinkyKonflikt na Nových Mlýnech? Kdosi poškodil velkou výletní loď, viní z toho...

Konflikt na Nových Mlýnech? Kdosi poškodil velkou výletní loď, viní z toho rybáře

- Reklama -

Výletní loď Munot se měla stát jedním ze symbolů Nových Mlýnů. Ovšem loď se vážně poškodila o podvodní překážku. Z její „instalace“ provozovatelé viní rybáře, kterým mohla 34 metrů dlouhá loď vadit. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O případu informoval server Novinky. Oprava poškozené výletní lodi, kterou vlastní společnost Plavby Pálava, vyšla na 1 milión korun. Co se stalo? V loňském roce výletní loď Munot měla za sebou jen několik výletních plaveb. A pak při jedné z nich se do lodního šroubu namotalo lano, které velmi vážně poškodilo výletní loď, takže byla nutná složitá oprava.

Na loď bylo nutné instalovat novou vrtuli, kterou vyrobili v Itálii. A jelikož byla celá výletní loď na suchu, tak provozovatel provedl dalších několik úprav. Společnost neměla loď Munot pojištěnou, takže miliónovou opravu musela platit z vlastní kapsy.

VIDEO: Takto vypadalo spuštění lodě Munot na hladinu Mušovského jezera

 

Poškodil výletní loď tamní rybář?

Jen pro představu: Poškozená součástka na lodi nebyla žádný „drobek“. Podle provozovatele výletní lodi jde o 150 kilogramů těžkou kovovou součást lodě. Co je na tom zvláštní? Vrtule se nikdy nenašla, a to ani za pomoci policejních potápěčů. Na dně nádrže zůstala jen půl metru hluboká a sedm metrů dlouhá rýha.

Oprava se nakonec povedla, ovšem „pachuť z nešťastné náhody“ zůstává. Provozovatelé výletní lodě pro server Novinky řekli, že lano pod hladinu nastražil nějaký rybář, kterému mohla výletní loď vadit. To ale policie neprokázala, pachatele nenašla.

Další plavby výletní lodi Munot budou probíhat za nových bezpečnostních opatření. Zaprvé: Trasu, ve které bude výletní plavba probíhat, budou pravidelně kontrolovat potápěči. A navíc, vrtule na lodi bude vybavena noži, které další „pasti“ jednoduše rozřežou. Dalším opatřením budou bezpečnostní kamery na lodi.

 

Nová sezóna pro návštěvníky začne od června

První plavby se soukromými klienty na Nových Mlýnech bude opravené výletní plavidlo absolvovat už od 11. května, na začátku června pak začne vozit návštěvníky Novomlýnských nádrží.

Výletní loď Munot vznikla ve Švýcarsku v roce 1936, kde plula po Bodamském jezeře. Až v roce 1996 se přestěhovala do Holandska, kde také fungovala jako výletní loď. Česká společnost Plavby Pálava pak výletní loď s bohatou historií zakoupila v roce 2018. Než ale plavidlo dosedlo na hladinu Nových Mlýnů, trvalo to 2,5 roku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -