DomůAkční nabídkaLov úhoře: Jednoduchý trik pro účinný lov úhořů, díky kterému můžete mít...

Lov úhoře: Jednoduchý trik pro účinný lov úhořů, díky kterému můžete mít více záběrů

- Reklama -

Květen je jedním z nejlepších měsíců pro lov úhořů. Tihle unikátní predátoři jsou v tomhle období aktivní, a proto na ně rybáři teď často chodí. Jak to udělat, aby naši nástrahu úhoř rychleji našel? 

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Úhoři mají dokonalý čich. Kdybyste v rybí říši chtěli najít rybu, která je na tom s tímto smyslem lépe, moc byste „nepochodili“. Právě čich je oním tajemstvím úspěchu, proč úhoři dokážou tak dobře vystopovat kořist i za černočerné tmy.

Z toho vyplývá jednoduchá věc: Pokud bude naše nástraha vydávat silný zápach, úhoř může takové nastražené sousto rychleji najít. Takže co použít? Na rybářském trhu je celá řada tekutých atraktorů, které se při lovu úhořů používají. A které mohou výrazně zvýšit počet záběrů…

Hlava uloveného úhoře, který je v podběráku

 

Sprej na úhoře Chyť a pusť

Populární sprej na úhoře od české značky Chyť a pusť, který rybáři používají právě při lovu úhoře. Tento aromatický sprej slouží k tomu, aby posílil pachovou stránku rousnic. Díky tomu, že sprej na rousnice naneseme, tak ty rázem začnou výrazněji páchnout, takže ještě lépe dokážou přilákat úhoře i z větší vzdálenosti. Sprej na úhoře je k dostání na e-shopu Chyť a pusť za rozumné peníze.

Sprej na dravce Chyť a pusť

Postup použití je jednoduchý: Nejprve nastražíme rousnice na úhořový háček, a vytvoříme z nich lákavé sousto. Následně pak na nastražené rousnice nastříkáme požadované množství spreje. Není třeba to přehánět s množstvím! Sprej je dostatečně koncentrovaný, a úhořovi stačí fakt málo.

Širokohlavá forma úhoře, který leží na mokrém podběráku

Než zatraktivněné rousnice nahodíme, je dobré pár desítek vteřin počkat, aby se tekutina obalila po celém povrchu nástrahy. Velkou výhodou tohoto spreje je, že má výbornou přilnavost, takže sprej vydrží na rousnicích dlouhou dobu. A to i díky slizu na rousnicích, se kterým se sprej krásně promísí. Sprej najdete na e-shopu Chyť a pusť.

 

Tekutý atraktor Predator Booster

Další tekutý atraktor, který používají rybáři při lovu úhořů. Tato tekutina se vyznačuje velmi silným pachem rybiny, takže ve vodním prostředí dokáže vytvořit opravdu hodně koncentrovanou pachovou stopu. A právě ta přiláká úhoře i z větší vzdálenosti. Tento páchnoucí roztok je k dostání na e-shopu Chyť a pusť.

Dvě rousnice na víčku od krabičky na žížaly a lahvička Predator Booster

Páchnoucí tekutina se velmi dobře aplikuje, a to díky úzkému hrdlu na lahvičce. Přesto, při práci s Predator Boosterem buďte opatrní v tom smyslu, že jde opravdu o silně páchnoucí tekutinu. Takže v žádném případě si třeba neutírejte prsty do kalhoty, jinak budou velmi silně páchnout. Zní to komicky, ale ten smrad je úděsný!

Velkou výhodou Predator Boosteru je to, že má vynikající přilnavost, takže stačí několik kapek, a rousnice rázem páchnou o mnoho silněji. Zase: Po aplikaci tekutiny je vhodné několik desítek vteřin počkat, aby obalila nastražené žížaly. Díky tomu tak bude rousnice ve vodním prostředí páchnout mnohem déle.

Lov úhoře na jaře v dešti v květnu

Tato lahvička naprosto s přehledem vydrží celou jarní sezónu při lovu úhořů, a to i při hodně častých vycházkách. Drtivé většině rybářů Predator Booster vydrží jak na úhořovou část sezóny, tak pak i na dravcovou část sezóny, kdy s Predator Boosterem vylepšují mrtvé nástražní rybičky nebo umělé nástrahy.

Pokud si chcete užít úhořovou sezónu ve velkém stylu, pak vyzkoušejte právě tento roztok. Díky intenzivnímu pachu si můžete užít více záběrů od úhořů, kteří aktuálně aktivně hledají potravu. Predator Booster je dostupný na e-shopu Chyť a pusť.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -