DomůNovinkyRekord českého jezera pokořen: Rybář chytil velkého kapra o váze 32,35 kilogramů

Rekord českého jezera pokořen: Rybář chytil velkého kapra o váze 32,35 kilogramů

- Reklama -

Ta pravá kaprařská sezóna je v plném proudu a rybářské diskuse plní fotky krásných kaprů. Jedním z nich je i šupináč o váze 32,35 kilogramů z jezera Štít. Tenhle kapr je novým rekordem lokality. 

Foto: Sportovní rybolov – Jezera Štít

Občas jde od rybářů slyšet, že české vody nenabízí ryby, které by byly srovnatelné se západními zeměmi. Jak které! Například na českém jezeře Štít plavou opravdu nádherní kapři, kteří přesahují i 30 kilogramovou hranici. Jednou z těchto ryb je i tento obrovský kapr šupináč, kterého dokázal zdolat Marek Hovorka.

 

Rybář stanovil nový rekord jezera

Video obrovského úlovku se objevilo na stránce na facebooku od jezera Štít. Právě na něm si ostatní rybáři mohou prohlédnout neskutečně mohutné tělo šupináče, ze kterého prostě běhá mráz po zádech. Je prostě parádní vidět, že i v našich končinách přibývá kaprů, kteří s přehledem přesahují 30 kilogramovou hranici.

VIDEO: Obrovský kapr o váze 32,35 kilogramů z jezera Štít

Takovou konstituci těla by mohl tomuto kaprovi šupináčovi „závidět“ i nejeden lysec, pro které je takto vysoké tělo typičtější. Krásná ryba! Ryba měla čistou váhu 32,35 kilogramů, a jde tak o nový rekord, který v jezeře Štít plave. Důležitým faktem je, že obrovský kapr byl zvážen za přítomnosti správce revíru.

 

Obrovskému kaprovi se v jezeře daří

Na tomto kaprovi je nejkrásnější pozorovat ještě jednu věc. Jakou? Každého rybáře musí potěšit, jak se této kapitální rybě v jezeře Štít daří. Jde o to, že v minulém roce byl tento kapr taky uloven, ale jeho váha byla „jenom“ 31,6 kilogramů, dneska je 0,75 kilogramu těžší.

To, že ryba je v perfektní formě, prozrazují i zveřejněné fotografii. Na rybě není vidět žádná známka poškození. Tělo kapra je bez jediného šrámu, ploutve má taky nádherně zdravé, a to samé platí o jeho tlamě. Radost pohledět!

O soukromých lokalitách se často mluví, že jde o jednoduché rybaření, a že rybám se v takových nádržích nedaří. Jezero Štít je specifické tím, že je tvořeno 3 plochami, které mají dohromady rozlohu 62 hektarů. Ryby tak tady mají dostatek prostoru, a vypátrat je, není nic jednoduchého. Pro ryby je rovněž velmi příhodné to, že průměrná hloubka je jenom 2,5 až 3 metry, s nejhlubší pasáží okolo 5 metrů.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

3 KOMENTÁŘE

  1. To jsou ti kapři co byly ukradeni že svazovych vod, hanba soukromým vodam. Za to se mělo zavírat!

    • Tak pokud vím tak jezero Štít si odchovává kapry sám,nevím kde jste na to přišel že jich tam někdo dováží, spíš naopak z jezera Štít se právě kradou ryby, než něco napíšete tak si to ověřte a nepište takové bláboly…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -