DomůNovinkyKrádež vánočních kaprů: Zloději ukradli 300 kilo ryb za 30 000 korun! Jaký...

Krádež vánočních kaprů: Zloději ukradli 300 kilo ryb za 30 000 korun! Jaký trest zlodějovi hrozí?

- Reklama -

Rybáři z Petrovic u Karviné řeší před vánočními svátky velkou nepříjemnost. Kdosi jim totiž ukradl 300 kilogramů ryb z velkých kádí. Mezi rybami byli především kapři, ale také amuři, štiky nebo sumec. Případem se už zaobírá policie. Chmatáci se do areálu dostali tak, že poničili zámky a plot.

Ilustrační foto: InRybar.cz 

O případu informovala třeba ostravská redakce iDNES.cz. Právě pro ostravské noviny policejní mluvčí Zlatuše Viačková uvedla: „Jde přibližně o 300 kilogramů ryb v hodnotě bezmála 30 000 korun.“

Mezi rybami byli jak vánoční kapři, tak ale například i amuři, štiky nebo sumec. „Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže. Pachateli, kterému bude prokázáno, že ryby odcizil, hrozí až půlleté vězení,“ řekla policejní mluvčí pro ostravskou televizi Polar.

Krádež několika metráků ryb řeší už policie, která se snaží zloděje vypátrat. Ve šťastný konec ale petrovičtí rybáři moc nedoufají. „Už se nám něco podobného stalo před několika roky. Chamtivost lidí je dneska hrozná a nezastaví se před ničím,“ řekl pro iDNES.cz jednatel MO ČRS Karviná Roman Martinek.

 

Jak zloději odvezli tolik ryb?

Několik metráků ryb bylo ve velkých kádích, které byly v areálu MO ČRS Petrovice u Karviné. A právě do tohoto areálu se zloději dostali tak, že poničili několik zámků. Při jejich lupu dokonce poničili také plot, který přelézali.

Kolik ryb přesně ukradli, popisuje pro televizi Polar hospodář MO ČRS Karviná Václav Pasz: „Zjistili jsme, že nám chybí asi 50 kaprů, 20 amurů a ten sumec dvanáctikilový.“ Jedna z prvních věcí, která každého napadne je – jak se zlodějům povedlo odvézt tolik ryb během krátké chvíle?

Rybáři si myslí, že při krádeži museli zloději použít vybavení. „Pochopitelně museli mít vybavení i auto, aby ryby odvezli,“ řekl jednatel karvinské organizace Roman Martinek ostravské redakci iDNES.cz.   

Bolestivou ránou pro karvinské rybáře je také to, že ukradené ryby byly z nemalé části vánoční kapři. „Ryby určitě chtějí někde prodat, ale pokud si nějakého kapra nechají, tak ať jim kosti zaskočí v krku,“ ulevil si pro iDNES.cz jednatel MO ČRS Karviná Roman Martinek.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -