DomůNovinkyKrásná rybářka ulovila giga kapra přes 30 kilogramů. Fotka s rybou je...

Krásná rybářka ulovila giga kapra přes 30 kilogramů. Fotka s rybou je hitem

- Reklama -

Rybařina už naštěstí není pouze mužskou doménou. Tomuto krásnému koníčku propadla nejedna žena. Důkazem, že i ženám to s prutem v ruce opravdu jde, je Rebeka Szabó.

Jedné z nejznámějších světových rybářek se povedlo ulovit největšího kapra svého života – lysce vážícího přes 30 kilogramů. Věhlasná kaprařka v několika článcích a videích zdůraznila, že počet a velikost ulovených kaprů na rybářských výpravách je druhořadý, tentokrát však bude mít z úlovku určitě radost.

 

Obří lysec z chorvatského jezera

Maďarská rybářka dodává, že je to obtížnost vody, krása revíru nebo kolektiv, se kterým jede na ryby, co dělá každý den u vody nezapomenutelným. Teď ale tohle všechno určitě převýšila majestátnost jejího obrovského úlovku.

„Nedávno jsem se zúčastnila rybářské výpravy do Chorvatska, kde by mě nikdy nenapadlo, že v únoru začnu rybářský rok tak nádherným a velkým kaprem,“ povyprávěla Rebeka Szabó časopisu Pecaverzum.

Psal se druhý den „balkánské mise“ na nádrži Tribalj, když v jednu chvíli se rozezněl signalizátor záběru. A to byl počátek jednoho z nejpamátnějších okamžiků její rybářské kariéry, na který jen tak nezapomene.

„Byla to chvíle, kterou bych si nepředstavila ani ve snu. Vždyť se mi podařilo ulovit jednoho z největších lysců v jezeře!“ To ale až do samotného konce souboje s rybou nevěděla. „Tušila jsem, že nebude malá, ale tato ryba byla ještě větší než ve všech mých snech,“ řekla Rebeka.

 

Na jezero Tribalj se rybářka vrátí

Když rybu viděli všichni přítomní na podložce, ze které přečnívala podélně i příčně, uvědomili si, o jak velkého kapra se jedná. A pak přišlo na řadu vážení ulovené ryby, kdy číslo na váze ukázalo 30,75 kilogramů!

Stále mi to nedochází, ale myslím, že chvíle, které jsme tam společně s týmem prožili, a tato vzpomínka, ve mně zůstanou navždy,“ vyprávěla nadšená rybářka. Rebeka letos plánuje ještě několik rybářských výprav, a dokonce na týden zamíří opět na jezero Tribalj.

Fotografie rybářky s obrovským kaprem pochopitelně zaujal rybářský svět. Třeba na sociálních sítích jen na profilu samotné rybářky fotografie nasbírala přes 1000 lajků. Další přízeň pak rybářka získala i na jiných stránkách na sociálních sítích. 

 

Českým ženám to také s prutem v ruce jde

Kapr maďarské lovkyně je bezpochyby kapitální, ovšem chytit giga ryby umí i české rybářky na tuzemských revírech. V minulosti jsme vás informovali o tom, že česká rybářka Michaela Vařeková se nesmazatelně zapsala do historie české rybařiny.

Právě jí se totiž povedlo na svazové vodě dostat na háček kapra o váze přes 33,4 kilogramů! Jedná se o stále platný ženský rekord kapra ze svazové vody. Žádná jiná česká rybářka se z naší vody veřejně těžším kaprem nepochlubila…

Zdroj: Pecaverzum, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

8 KOMENTÁŘE

  1. 😀😀😀😀 par autor a redaktor maji moc rádi rybareni 🙂 asi tam tráví hodně času víc nez treba s lidma 😀😀 a teda pokud zahledli zenu po 20 letech musi byt pro ne vzkutku krasna 😀 no ja ze zacatku myslel ze se jedna o jeden z tech iluziii kognitivniho chapani kde si vybiras kterou cast mozku mas dominantnejsi …. Kdyz vidis kapra jak drzi zenu 😀😀😀 nebo kdyz vidis opak 😀

  2. Hodně divná fotka. Poměr hlava rybářky a kapr. Já chápu, že rybáři natahují ruce,aby ryba vypadala větší,ale tady to vypadá jako by rybářka stála dva metry za rybou a kapra držel někdo jiný.Je to jenom 33kg…… každýmu přeji,ake tyhle iluzionistycké fotky nemám rád.,… třeba je to jenom kapřík a ruce malé dívky :))…a někdo potřebuje nalákat lidi do Chorvatska

      • Nevím, kdo se fotil s kaprem přes 30 kg, ale tam dost dobře nejde natáhnout ruce. Tady je prostě klasika. Kapr na rukou, které má rybářka opřené lokty o kolena… Je ovšem pravdou, že kompozice, úhel, vzdálenost není zrovna ideální. Celkový dojem je divný a ona zmíněná krásná rybářka se za kapříkem poněkud ztrácí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -