DomůNovinkyKrvavý útok žraloka: takhle to vypadá, když žralok zaútočí na nebohou kořist

Krvavý útok žraloka: takhle to vypadá, když žralok zaútočí na nebohou kořist

- Reklama -

Příroda nabízí plno fantastických dramat mezi predátory a kořistí. Jednu takovou scenérii natočil Nick Gault na ostrově Nantucket. Tomu se povedlo zachytit krvelačný útok žraloka na tuleně.

Žraloci patří k obávaným predátorům, před kterými se mají na pozoru nejen lidi. A není se co divit! Tito fascinující predátoři jsou dokonalými zabijáky. Dechberoucí útok žraloka natočil jeden muž, kterému se povedlo tuto scenérii zachytit u ostrova Nantucket ve státe Massachusetts na severovýchodě USA.

 

Útok žraloka zachytil na video

Nick Gault se plavil na lodi, když v tom ho vyrušilo zuřivé víření na mořské hladině. Když se podíval pozorněji, tak si všiml krvavého „fleku“. Útok žraloka! Po pár okamžicích je z videa patrné, že si žralok vyhlédl nebohého tuleně, na kterého zaútočil.

V tu chvíli začal „tanec smrti“, který pro tuleně skončil krvavým zraněním. Zvířeti se sice povedlo dostat po útoku na břeh (k vidění na jiných videích), ovšem tuleň měl velmi vážné zranění. Nakonec se tak do zakrváceného zvířete pustili ptáci.

Tento útok nenechal v klidu americké úřady. Ty okamžitě zakázaly koupání na některých plážích na ostrově Nantucket, aby se předešlo možnému útoku na člověka. „Ta videa jsou dost znepokojivá a žádný člověk by to nepřežil,“ odůvodnila rozhodnutí pro FOX News Diane Langová ze správy na Nantucketu.

 

5 poraněných lidí na začátku července

Úřady jsou v pozoru i proto, že na nedalekém Long Islandu žraloci pokousali na začátku července dohromady 5 lidí. Naštěstí ani jeden z útoků neskončil tragicky, přesto ale bylo nutné ošetření poraněných lidí. O útocích informoval zpravodajský portál NBC News.

Aby se podobným útokům předešlo, zvýšily se bezpečnostní opatření. Například plavčíci na vybraných úsecích hlídkují na vodních skútrech. K monitorování žraloků pak přispívají i drony, které z výšky kontrolují vybrané lokality.

„Drony zvyšují kapacitu místních samospráv na Long Islandu a v New Yorku pro monitorování žraloků a zajistí, že místní pláže budou bezpečné pro všechny návštěvníky,“ nechala se slyšet guvernérka Kathy Hochulová.

Zdroj: OutdoorLife a NBC News, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -