DomůNovinkySouboj s giga žralokem: novomanželé chytili žraloka o váze přes 360 kilo

Souboj s giga žralokem: novomanželé chytili žraloka o váze přes 360 kilo

- Reklama -

Novomanželé Will a Ashton Weberovi prožili pro rybáře snovou svatební cestu. Ti jednak líbánky strávili na rybách, přitom se jim ale povedlo dostat na háček i životní úlovek. Ten byl navíc kuriózní.

Will a Ashton Weberovi si řekli své životní „ano“, ale namísto toho, aby jeli na líbánky kdesi na romantický pobyt, rozhodli se vyrazit na ryby. Dvojice se vydala na Floridu na Navarre Beach, kde si chtěla vyzkoušet noční lov žraloka.

 

Žralok sebral dvě nástrahy po sobě

Aby jejich rybářské šance byly co největší, najmuli si novomanželé rybářské průvodce Dylana Wierera a Blaina Kennyho. Právě ti patří ke zkušeným lovcům žraloků, kteří mají na kontě zajímavé úlovky. Ovšem ani tihle ostřílení borci ještě nemohli tušit, že zažijí další zajímavou noc.

Po západu sluníčka skutečně přišel tvrdý záběr. Nejprve Ashton dostal ránu do prutu, kdy už od první chvíle bylo jasné, že tohle bude hodně slušný úlovek. A za chvíli dostala záběr také Will. Že by novomanželé vytáhli z vody „rybářský double“? Ne!

Po chvíli se totiž ukázalo, že oba vytahují jeden úlovek. Na jejich nástrahy totiž zabral obrovský žralok tygří. Souboj se pro rybáře vyvíjel dobře, a po nějaké době se povedlo dostat žraloka ke břehu. Až tady si všichni uvědomili, jaký predátor se jim na háčky pověsil. Žralok měřil neuvěřitelných 366 čísel (12 stop) a vážil okolo 363 kilogramů (800 liber). Famózní úlovek!

„Byli jsme úplně v šoku z velikosti toho žraloka. Bylo neuvěřitelné, jak byl velký,“ řekl FOX News úspěšný rybář Ashton. Jelikož jsou žraloci tygří chránění, musí je rybáři velmi rychle pustit. A to se v tomhle případě podařilo. Po několika málo fotografiích krásného žraloka rybáři vrátili zpátky na svobodu. Tomuhle říkáme vydařené líbánky v rybářském stylu!

 

Žralok tygří patří k těm nejnebezpečnějším

Při pohledu ze zdolávání obrovského žraloka musí leckoho „mrazit na zádech“. Ale není divu! Protože tak velkého žraloka tygřího není radno podceňovat. Přece jen, jedná se o druh žraloka, který patří do TOP 3 nejnebezpečnějších žraloků pro člověka.

Tento druh žraloka je zodpovědný za desítky úmrtí člověka. Žralok je nevyzpytatelný proto, že se jedná o poměrně zvědavého tvora, pro kterého je ale charakteristické i agresivní chování. Žralok tygří je tak pro člověka druhý nejnebezpečnější – hned po ikonickém žralokovi bílém.

Pro úplnost: člověk není pochopitelně „vyhledávanou kořistí“ žraloků tygřích, takže pokud se dodržují zásady bezpečného chování, riziko útoku není nikterak dramatické. Na druhou stranu ale případy útoků jsou zaznamenány.

Není tomu tak dávno, co rybářský svět obletělo video, na kterém je zachycen útok žraloka tygřího na rybáře, který chytal z kajaku. Na videozáznamu lze vidět, jak se k plavidlu cosi blíží. Rázem se z hlubiny vynoří ozubená tlama. Rybář naštěstí stihl žraloka odkopnout, i tak ale muselo jít o extra adrenalinový zážitek.

Zdroj: fieldandstream.com a FOX News, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -