DomůAkční nabídkaLov sumce: Lepší než nástražní ryba? Moderní nástrahy „krvácí“ nebo plavou

Lov sumce: Lepší než nástražní ryba? Moderní nástrahy „krvácí“ nebo plavou

- Reklama -

Vývoj rybářských produktů se rychle posouvá dopředu. Díky tomu například lovci sumců nemusí řešit nástražní ryby, ale mohou sáhnout po moderních nástrahách na sumce, které mají zajímavé vlastnosti… 

Ilustrační foto: LK Baits

Lov sumce je v posledních několika sezónách čím dál „žádanější“ rybolovnou metodou. Jako by se někteří rybáři nedokázali uspokojit lovem menší ryb, takže chtějí vyzkoušet „něco“ většího, divočejšího a více adrenalinového. A to lov sumců nabízí…

V dřívějších dobách byl lov sumců hodně o živé nástraze. Rybáři nejčastěji tyto predátory lovili na systém s bójkou, při kterém právě potřebovali živé nástrahy. To ale v současné době není nutné! Moderní vývoj totiž na rybářský trh dodal nástrahy na sumce, které jsou v lecčems lepší než klasická ryba

 

Sumcové NUTRIGO Predator

Dokonalá nástraha na sumce, která v posledních letech doslova zbořila sumcový trh. Jde o to, že tato nástraha obsahuje obrovské množství lákavé tekutiny. Ta tak dokáže ve vodním prostředí vytvořit koncentrovanou pachovou stopu, která zláká sumce i větší vzdálenosti. NUTRIGO Predator je dostupné na e-shopu LK Baits .

Rozpůlená nástraha na sumce Nutrigo Predator

Z čeho se ona lákavá tekutina skládá? Dominantními surovinami jsou tekutá játra, tresčí olej nebo krev. Jen z těchto tří jmenovaných surovin je jasné, že tekutina má opravdu koncentrovaný odér, ze kterého se může až „navalovat“. Ale právě tohle je na sumce jako dělané! V 45 mm velkém NUTRIGO Predator najdeme až 15 ml páchnoucí tekutiny!

Aby se tekutina z nástrahy lépe uvolňovala, je lepší ji navrtat vrtáčkem. Nebojte se! Rozhodně to nefunguje tak, že po navrtání by tekutina unikala jako z propíchnuté PET láhve – to v žádné případě, protože krvavá tekutina je docela hustá.

VIDEO: Jak vypadá NUTRIGO Predator na sumce? Mrkněte na video

Kolikrát máme nástrahu propíchnout? Pokud například rybaříme v Česku, kdy od setmění po půlnoc máme jen několik hodin lovu, doporučujeme NUTRIGO hodně propíchat, aby se ve vodě chovalo agresivněji. Naopak pokud víme, že NUTRIGO můžeme nechat ve vodě „celý den“, pak těch dírek v nástraze udělejte méně…

Vytékající náplň z nástrahy Nutrigo Predator

Naprosto nejideálnější je to, že okolo NUTRIGO Predator vytvoříme krmné místo z klasických halibut pelet. Ty jednak samy o sobě jsou pro sumce atraktivní, ale na druhou stranu lákají i menší ryby (a ty zase lákají sumce). Tento postup přípravy lovného místa funguje nejlépe! NUTRIGO Predator najdete na e-shopu LK Baits .

 

Plovoucí pelety na sumce

Tohle je další nástraha, který svými vlastnostmi může zaujmout sumce více než klasická nástražní ryba. Jde totiž o to, že tyto obrovské pelety na sumce nejenže obsahují vysoké množství atraktivních surovin, ale také plavou. Plovoucí pelety na sumce jsou k dostání na e-shopu LK Baits .

To, že tyto sumcové pelety plavou, není užitečné jenom na zanesených nebo zarostlých vodách. Jde o to, že tato nástraha dokáže nad dno dostat i velké množství rousnic nebo pijavic, takže rybář tak vytvoří nepřehlédnutelný „granát na sumce“. Tomuhle neodolá žádný vousatý dravec!

Kromě toho ale tyto pelety obsahují obrovské množství živočišných surovin, které ve vodním prostředí dokážou vytvořit koncentrovanou pachovou stopu. Takže nástraha je „sama o sobě“ velmi atraktivní. I u této nástrahy na sumce platí, že je vhodné ji používat na místech, které rozkrmíme klasickými halibutovými peletami.

VIDEO: Jak se chová plovoucí peleta na sumce ve vodě? Mrkněte na video!

Pokud hledáte neokoukané nástrahy na sumce, anebo nechcete řešit přepravu nástražních ryb, pak se rozhodně podívejte na tyto dvě nástrahy na sumce, na které mají rybáři nachytané už krásné dravce!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -