DomůNovinkyMěstská policie dala pytlákovi z ciziny pokutu! „Neoprávněné!“ rozhodl úřad

Městská policie dala pytlákovi z ciziny pokutu! „Neoprávněné!“ rozhodl úřad

- Reklama -

Pytláka z Ukrajiny dopadla v polovině letošního dubna hlídka českobudějovických strážníků. Ta se rozhodla, že pytlákovi na místě udělí pokutu. Ten odmítl zaplatit, takže strážníci „vypsali“ pokutu 500 korun. Jenže! Při vyřizování pokuty krajský úřad sdělil, že pokuta byla udělena neoprávněně. Pytlák tak nakonec skončil bez trestu. O případu informoval zpravodajský server iDNES.cz. 

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Třicetiletý pytlák z Ukrajiny chytal ryby bez povolení na malém rybníku na kraji Českých Budějovic. Právě v této oblasti se nachází ubytovna pro zahraniční dělníky. Pytlák na rybníku rybařil bez povolení, až jej přistihla hlídka městské policie.

Strážníci tak pytlákovi udělili pokutu ve výši 500 korun. Pytlák odmítl peníze zaplatit na místě, takže si převzal kopii bločku s pokutou. Jenže! Městská policie se nakonec obrátila na krajský úřad. A ten sdělil, že městská policie neměla k takovému úkonu oprávnění. Ke všemu bloček byl vyplněn bez adresy.

„Podle zákona o rybářství není obecní policie k řešení takového přestupku oprávněna,“ řekl serveru iDNES.cz Josef Klement z oddělení lesního hospodářství krajského úřadu. Co tedy měli strážníci udělat? Podle Josefa Klementa měla městská policie podezřelého identifikovat a celý případ předat na českobudějovický magistrát – tak, jak to v případě pytláctví dělá i rybářská stráž.  

Úředníkům z krajského úřadu tak nezbylo nic jiného než případ uzavřít pro nicotnost. Pytláka se během řízení nepodařilo najít ani v Česku, ani na Ukrajině.  

 

Pytláci ze zahraničí si neberou servítky!

Problém se zahraničními pytláky je určitě problém, který trápí svazové revíry. A to třeba i proto, že pytláci se zahraničí používají „metody“ z jejich domoviny. Jako například v minulosti, kdy předseda MO Kolín Jiří Krouza informoval o tom, jak rusky mluvící pytlák chytal s 16 háčky.

Lovil na 16 háčků pevně připevněných ke krmítkům. Posléze jsem se od kolegů z RS dozvěděl, že se jednalo o pytláka, který tento revír navštěvoval častěji, ale vždy se kontrole RS vyhnul,“ řekl v minulosti Jiří Krouza pro magazín InRybar.cz

„V případě těchto pytláků cizí národnosti to bývá spíše tak, že neznají a nechtějí znát naše pravidla, která zde v ČR dodržujeme. U nich doma je to jiné. Škody působí většinou jednotlivě, ale soustavně. Loví pro jídlo. To ostatně dokládají jejich způsoby lovu a vybavení, které používají. Bohužel bývají při lovu velmi úspěšní,“ vysvětloval kolínský předseda rybářů.

INFO: Rusky mluvící pytlák chytal na 16 háčků! Jak vypadaly jeho „montáže?“

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. Tak krmítko s 16ti háčkama to je jistota 😀 to chytíš rybu i na prázdnej háček ne a jak se jako vyhýbal kontrolám tvl já mám v ulovkaci víc kontrol pomalu jak vycházek že si kvůli žaludum budu asi muset koupit novej kolikrát mi to napíše na 2 řádky lopata

    • Pavle já jsem nedávno měl kontrolu u nás na řece. A byl to stejný problém s vyplněním. Ptal jsem se ho, proč mi zbytečně zabírá další kolonku. Pak mi následně kamarád z ryb. stráže řekl, že jsem se ozval oprávněně. Takže se příště určitě ozvi, mělo by se to psát za docházku a né zbytečně na další řádek. Pokud dotyčný něco chytí napíše si znovu stejné datum a k němu připíše přisvojenou rybu. Hezký zbytek večera

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -