DomůTrendy„Mladí kluci už neumí chytat ryby,“ říká zkušený kaprař. Štve ho pronásledování...

„Mladí kluci už neumí chytat ryby,“ říká zkušený kaprař. Štve ho pronásledování u vody

- Reklama -

Jedna z nejvýznamnějších tváří tuzemské kaprařiny Aleš Rafan Moc se rozpovídal o tom, jak ho štve podsedávání a „propalování“ míst. Zároveň se opřel do rybářů, kteří ho u vody „stopují“.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Rybářský kanál UltimateCarp TV produkuje populární rybářské podcasty s výraznými tvářemi kaprařské scény. V tomto podcastu se tak objevila taková rybářská esa, jakými jsou například Peter Šimonič, Jaroslav Těšínský, Karel Nikl nebo Michal Kučera.  

V posledním díle se v rybářském podcastu objevil ostřílený kaprař Aleš Rafan Moc, který patří k výrazným tvářím kaprařské historie v České republice. A ten si nebral servítky! Ve výživném podcastu se například opřel do rybářů, kteří ho u vody „pronásledují“.  

Rafan mluví o chování některých rybářů

 

Stopování „známých tváří“

„U té vody nemám absolutně žádný klid, protože mě tam ti lidi poznávají. Samozřejmě jsou stopaři, kteří mě stopují. A nejenom mě! Ti mladí kluci dneska neumí chytat ryby,“ řekl natvrdo Aleš Rafan Moc. Podle něj mladší generace rybářů už nepodstupuje tvrdou rybářskou práci, kdy by aktivně hledali ta nejlepší místa, což může trvat dlouhé roky.

Aleš Rafan Moc například řekl, že někteří rybáři jsou schopni sedět u vody s dalekohledem a pozorovat, kam hází svou montáž. „No a přijdeš tam za týden a oni tam sedí,“ povzdechl si známý rybář. Na podcast s Rafanem se můžete podívat výše.

 

Rybářské podcasty na UltimateCarp TV

Rybářský kanál UltimateCarp TV patří k předním rybářským místům na internetu, na kterém se nachází rybářské podcasty. Do nich jsou zváni známí rybáři, kteří zanechali výraznou stopu v kaprařské scéně v Česku a na Slovensku.

VÍCE PODCASTŮ: Podívejte se na další rozhovory na UltimateCarp TV

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

7 KOMENTÁŘE

  1. V živote jsem tohle jméno neslyšel a to chytám 30let. Jiní rybáři mě nezajímají. Ale ten klid u vody ano ten by měl být. Vody trpí jen díky youtuberum a i díky technologii která se teď k chytání používá. Proč by měl někdo chodit a dát si práci s tím že si najde místo a rybu postaru. To je samej sonar lodička kokotiny a videa na net a pak se všichni diví.

  2. Naprosto souhlasím. Chytám 35 let, a jsem už líný tahat malé čudly. Užívám si na svazovkách, největší 22 kilo. Ale každý opravdový rybář by si měl projít od nuly a učit se. Hodit kouli do vody a čekat na zázrak dokáže i cvičená opice!

  3. Tohle není absolutně nic nového. Když si vzpomenu na problémy jaké měli např. Jarda Vítek a Milan
    Zelenka, když u nás byli jako průkopníci v chytání na koule, tak to bylo to samé. Nikdo se nemůže divit tomu , že když natáčí videa, dělá reklamu na jednotlivé výrobky a více méně se tím i živí , že bude středem pozornosti. To funguje ve všech odvětvích, sport, rybyření, moda, a v jakýchkoliv oborech které se nabízejí člověku pomocí televize, tisku a jiných sdělovacích prostředků. Počátky chytání na koule dobře pamatuji, a mám naprosto stejné zkušenosti. A to byly devadesátá léta. Rybáři nás už tenkrát pozorovali , hlídali a pokud jsme náhodou něco chytili tak jsme si na místo, které jsme si jezdili zakrmovat za tmy , aby nás nikdo neviděl, za dva dny nesedli. Na místě pro dva rybáře sedělo pět rybářů, hlava na hlavě a samozřejmě bez jediného záběru od většího kapra.Byla to ta samá situace jako dnes, jen s tím rozdílem že tam seděli rybáři, kteří si mysleli že na housku, žížalu, kolínko a podobné nástrahy chytí to samé jako na koule. Za všechny tyto nešvary, kterým se dnes nemůžeme divit, může jen a jen reklama a prezentace v médiích.

    • Jasne kapr kdyz doroste urcite váhy tak prestane zrat zizaly, housky a kolinka a zivi se jen koulema. Hahaha. Cim pak se asi zivili pred koulema nevis?

  4. Opravdu nerozumím těmto lidem. Dobrovolně se zveřejňují na různých sítích jako youtube, FB, instagram atd… A následně se divý, že přichází o soukromí. Pokud ze sebe udělali něco jako rybářské celebrity, tak musí počítat i s tím ostatním co jejich popularita s sebou nese. Pokud nemají klid u vody a ztrácí soukromí, pak hlavní chyba je na jejich straně. Prostě si to neohlídali a teď to jen hází na své sledující, o které se celou dobu snaží.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -