DomůRybolovné technikyKaprařinaMonstrum z pískovny: Jak jsem chytil obrovského kapra, a přitom jsem nekrmil

Monstrum z pískovny: Jak jsem chytil obrovského kapra, a přitom jsem nekrmil

- Reklama -

Někdy to na „první dobrou“ vypadá, že zrovna v daný den ryby nebudou moc spolupracovat. Jenže! Už naší rybářští předci věděli, že naděje umírá poslední, a že když je háček ve vodě, tak vždy může přijít slušná ryba. Tak jako Petrovi Najmanovi, kterému se i přes prvotní potíže povedlo ulovit neskutečného kapra, který měl přes metr délky a vážil více jak 20 kilo!

Text a foto: Petr Najman (CT Chrudim, NB Baits CZ)

S kamarádem jsem vyjel na 24 hodin na svazovou pískovnu nedaleko Hradce Králové. Po příjezdu na tamní pískovnu nás překvapilo, jak je zde plno, a proto jsme se rozhodli přejet na menší písák, o kterém jsme nevěděli vůbec nic. Po příjezdu jsme zjistili, že je to i na této vodě podobné – všude bivaky a karavany jako někde na závodech! Přece jen jsme ale našli jedno volné místo…

Vedle nás na pravé straně byl rybář s karavanem, a na levé straně byl další rybář. Rozhodnutí tak bylo jasné – na každé straně jeden „krmák“. Takže jsme se s kolegou rozhodli, že nebudeme vůbec krmit, a k montážím dáme jen PVA s peletami. Jako nástrahu jsme vybrali pop-up citrus.

Nejprve jsme pochopitelně nahodili pruty, následně jsme postavili zázemí, a rybolov konečně začal. Šel jsem se k rybářovi na levé straně poptat, jak mu to jezdí. Rybář mi jen odpověděl, že za týden nic moc nenachytal, „jen“ ryby okolo 5 kilo. Tahle rybí neaktivita mě nepříjemně překvapila, protože jsme měli před sebou jen jednu noc. Ale víte, jak to je: Naděje umírá poslední…

Asi za hodinku přišel „padák“. Po úspěšném zaseknutí se na břehu ukázal kapří dorostenec okolo 40 centimetrů délky. Pak se 5 hodin nic nedělo! Když se začalo stmívat, tak se rozezvučil hlásič. Záběr! Krásné pomalý, opatrný. Vyběhl jsem z bivaku a zasekl. Ihned mi bylo jasné, že tohle bude lepší ryba.

Hlavně opatrné! Opatrně! Nesmí mi přece spadnout z háčku. Zavolal jsem kolegu, aby donesl podběrák a vaničku, že to vypadá na rybu okolo 10 kilogramů. Po 20 minutách velkého boje se na podložce objevilo monstrum z pískovny! Délka ukazovala 106 centimetrů a čistá váha byla 23 kilo.

Následovala neskutečná radost!

Do rána se už nic nepovedlo, počasí se pokazilo. Ale my přesto odjeli domů spokojení

Poznámka redakce: Chcete se taky podělit o zážitky od vody? Pak napište na e-mail krus@inrybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -