DomůNovinkyMořská obluda: rybáři chytili 400kilogramovou rybu. Při boji se střídali

Mořská obluda: rybáři chytili 400kilogramovou rybu. Při boji se střídali

- Reklama -

Parta rybářů na palubě americké lodi vyrazila chytat na moře, kde se jim podařilo ulovit 400kilogramové „monstrum“. Proč však tento největší chycený tuňák nebyl uznán jako nový rekord?

Skupinka kamarádů se vydala lovit 100 kilometrů od pobřeží, aby se dostala do blízkosti plovoucích zařízení, u kterých se shromažďují ryby. Jedná se o velké umělé plovoucí objekty určené k přilákání tuňáků, ale i dalších ryb. Rybáři na palubě zde nejprve po pár hodinách chytání přelstili pouze několik malých tuňáků, než se těšně pod hladinou objevilo obrovské hejno ryb.

 

Rybáři se při souboji s tuňákem museli střídat

„Byly jich tam stovky,“ řekl jeden z rybářů Gill. „To hejno bylo obrovské a všechny ryby byly stejně velké.“ Gill vplul s lodí do hejna a naservíroval jim menší nástrahy na tuňáky vyrobené z ulovených ryb, které už předtím chytili. V tu chvíli dokázali přelstít k záběru dva velké tuňáky, ale neměli štěstí a ryby jim pokaždé spadly.

Krátce po poledni však zabralo naprosté monstrum. Podle Griffitha, dalšího z rybářů, bylo neuvěřitelné vidět, jak se tuňák vynořil nad hladinu. „Když ryba nasála nástrahu, vytvořila díru, která vypadala, jako by útočila ruská ponorka,“ popsal dechberoucí moment.

Další rybář Williams, který rybu zasekl, srdnatě bojoval, ale nakonec však padl vyčerpáním a prut musel předat kamarádům. Na rybě se vystřídali postupně další dva rybáři! Ovšem více než 400kilový tuňák, který patří mezi nejsilnější ryby světa, se postupně zavrtával víc a víc do hloubky.

Ryba bojovala tak urputně, že podle rybářů asi po hodině boje uhynula. „Strávili jsme čtyři hodiny tím, že jsme ji z hloubky po centimetrech zvedali,“ zakončil povídání Gill. Vše napovídalo tomu, že je to největší tuňák, jaký byl kdy u floridského pobřeží chycen na prut.

 

Tuňáka dostali stěží na váhu v doku

Tuňáka nakonec posádka s přispěním všech členů vytáhla na palubu. A do přístavu se vrátila až po 8 hodinách od záběru. Tuňák byl tak obrovský, že rybáři měli problém dostat ho otevřenými dveřmi na zádi až k váze v doku.

Ulovený tuňák měřil na délku jen těžko uvěřitelných 280 centimetrů (110 palců). Váha pak ukázala 403 kilogramů (888 liber).

Kdyby ho vytáhl jen jeden rybář, ryba by pak snadno překonala stávající národní rekord tuňáka obecného z roku 2017, který je 375 kilogramů. U prutu se však při souboji vystřídalo více rybářů, proto se tabulky rekordů tentokrát přepisovat nebudou.

 

Mořská monstra z Floridy

To, že pobřeží Floridy oplývá množstvím gigantických ryb, dokazuje i to, že oba obří tuňáci byli uloveni ve stejné lokalitě. Na teplých floridských březích se velmi dobře daří třeba ale také žralokům.

Nedávno jsme vás informovali o dvou rybářích, kteří se usadili na pláži Navarre Beach na Floridě. K zavezení nástrah, které byly několik stovek metrů od břehu, použili loď. Vlasec, připomínající výplet z tenisové rakety, byl vybaven obrovským hákem, na kterém rybář měl napíchnutou hlavou 34kilového (80librového) tuňáka.

Podle videa, které rybář Kenny a jeho rybářský parťák Dylan Wier zveřejnili na YouTube, měl žralok neuvěřitelných 544 kilogramů (1200 liber) a měřil přes 427 centimetrů (14 stop) na délku.

Zdroj: OutdoorLife, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -