DomůNovinkyNa revíru zůstaly odpadky po bivakujících rybářích, pořádek nevydržel ani týden

Na revíru zůstaly odpadky po bivakujících rybářích, pořádek nevydržel ani týden

- Reklama -

Pocit velkého zmaru zažili moravskoslezští rybáři. Ti totiž zveřejnili fotografie z revíru Antošovice, na kterém proběhl „generální úklid“. Stačilo pár dní a několik bivaků, a odpadky se „vrátily“.

Foto: InRybar.cz

Je to pořád dokola! Rybářští funkcionáři a místní organizace prosí rybářskou veřejnost, aby se u vody chovala co nejlépe. Tedy hlavně, aby po rybářích v přírodě nezůstával žádný nepořádek. A když se přece jen nějaký nepořádek objeví, naštěstí je pořád dost dobrovolníků, kteří jej uklidí. Ale k čemu to je?

To muselo napadnout moravskoslezské rybáře, kteří uklidili tamní revír v Antošovicích. Jenže! Stačilo pár dní, a některá místa zůstala zase zaneřáděná. „Sotva týden od úklidu Antošovic a může se začít znova. Stačilo, aby tam bylo pár bivakujících návštěvníků. Do jejich pátečního příjezdu tam bylo čisto, po odjezdu jenom b*rdel,“ uvedl Moravskoslezský územní svaz.

 

Kvůli nepořádku zákaz bivakování?

Na žalostnou situaci ohledně nepořádku po rybářích upozornili moravskoslezští rybáři i na dalším revíru. O jakou vodu jde? O Vrbické jezero u Bohumína, na které se sjíždí velké množství rybářů z Ostravska. Konkrétně na této vodě bývá evidováno přibližně 23 000 docházek za rok. A tento rybářský tlak se negativně podepisuje na tento revír.

Samozřejmě, okamžitě se objevily rybářské hlasy, které upozorňují, že nepořádek u vody nedělají jenom rybáři. Problémem na Vrbickém jezeře v tomto případě je, že nejhorší situace je na oblíbených rybářských místech.

„Nejhorší situace byla v místech na poloostrovech, kde je během roku pravidelně největší výskyt bivakujících rybářů,“ uvedl Moravskoslezský územní svaz. Nejsmutnější na celém případu pak je to, že na část „rybářský čuňat“ doplatí slušní rybáři.

Uvažuje se totiž o tom, že na Vrbickém jezeře bude platit zákaz bivakování. „Pokud se situace letos výrazně nezlepší, bude od příštího roku na celém revíru bivakování zakázáno a pobyt rybáře u vody bude omezen jen na povolenou denní dobu lovu (plus 15 minut před a 15 minut po této době),“ upozornili moravskoslezští rybáři. O celém případu jsme psali v tomto článku

 

Rybář uklidil nepořádek na revírech v Orlové

Někteří moravskoslezští rybáři se ale nehodlají se stávajícím stavem na svých oblíbených lokalitách smířit, a tak berou záležitost do svých vlastních rukou. Tak jako například rybář Standa, který vzal vlastní vozidlo a přívěsný vozík, a uklidil nepořádek na orlovských revírech.

„Někteří dělají kolem sebe b*rdel, a jeden náš člen ve svém volnu ze své vlastní iniciativy objel naše revíry a vše uklidil. Stando, moc děkujeme,“ informovala o práci svého člena ČRS MO Orlová.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

  1. Tak zase můžeme pár chytrákům poděkovat!!!
    Škoda, že se nedají chytit při činu 😏 Kdyby jo,tak minimálně 5 let zákaz!!!

  2. Souhlas s Karlosem! Já osobně bych k tomu 5 – letemu zákazu přidal trest těch 5 let ten revír uklízet. Místo abychom si vážili možnosti mít střechu nad hlavou a moci bivakovat-tak si 💩do vlastního hnízda. Ale není to problém jen tohoto revíru. Lidi jsou 🐖🐷-neváží si okolí. Nejsou to jen sáčky a obaly. Já osobně vymotaval z vlasce labuť – už byla dost unavená, skoro se nebránila. Lidi-udržujme pořádek – přece nebudeme lovit na smetišti 🐟🦈

  3. Chce to aby RS evidovala lovná místa, kdo a kdy na nich chytal a dávaly se tresty i zpětně. Přeci když je tam při kontrole pořádek a druhý den bordel a ví se kdo tam chytal, šlo by těm prasatům zakázat chytání na tomto revíru. Takhle to odnesou všichni a to bohužel i ti slušní.

    • Dobrý nápad, ale moc by to nefungovalo. 😵Já jsem končil v 21 hodin měl jsem kontrolu. Před odchodem jsem to tam zakrmil pro kolegu. MÍSTO ČISTÉ – UKLIZENE. Po mém odchodu se tam usadila parta na mejdan. Ráno kolega uklízeli bordel-rozbité láhve od alkoholu, petky nahazene do vody, plno papírů a zbytků jídla..Neni vše po rybarich, ale také jsou mezi námi 🐷🐖Přeji Všem krásný den a bohaté úlovky

  4. Mam 73 let a jezdím bivakovat a neznam za ty leta někoho z mého okoli že zahodí odpadky ale rybaři co přijdou se k vodě sednout na 10 hodin to by jste se divili co dokažou . Ale nekolikrat jsem psal že RS přece vidí kdo to udělal a nebo kdo tam bivakoval a není problem dotičného pokárat nač hned Zakaz to si několik lidí vymyslelo placené misto ale to se mě moc nezamouvá je to věcí nazoru chtělo by to širší diskusi více názoru a ne hned rozhodovat o sancích

  5. Jenže sankce je jediný řešení který je k něčemu. A měli by být opravdu velmi přísné. Jediné tak bude kýžený výsledek. Odstrašující případ pro všechny, aby věděli jak se v přírodě chovat.

  6. Ano toto se děje všude,hergot co přivezu tak i odvezu, ať si toto ty prasata uvědomí, akorát na to doplácí slušní rybáři,, ať se sluší dát na místa kde se toto děje nejvíce fotopasti a pak už bych takovému nedal ani povolenku,ti nemají u vody co dělat,u nás stačí Barabáš Mělnicko a teď žádné bivakovani a je to v háji odnesli to slušní rybáři a.cunata stále jsou v pohodě, prostě pořádné pokuty a zákaz rybaření min.5let

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -