DomůNovinkyRybářům hrozí zákaz bivakování kvůli nepořádku, letošní sezóna rozhodne

Rybářům hrozí zákaz bivakování kvůli nepořádku, letošní sezóna rozhodne

- Reklama -

Moravskoslezský územní svaz informoval o jarním úklidu na populárním Vrbickém jezeře nedaleko Ostravy. Rybáři upozornili, že kvůli nepořádku hrozí zákaz bivakování. O zákazu rozhodne letošní sezóna. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Vrbické jezero u Bohumína (revír Odra 1A, 471064) je jen kousíček od Ostravy. Proto není divu, že právě na tento rybářský revír se sjíždí velké množství rybářů z Ostravska. Podle dat Moravskoslezského územního svazu je ročně na tomto revíru okolo 23 000 docházek. A právě takový rybářský tlak se na revíru negativně podepisuje.

 

Hrozí zákaz bivakování

Právě na tomto revíru 19. března 2022 proběhl úklid, kdy děti z bohumínského rybářského kroužku, jejich rodiče, a členové rybářské stráže celkově posbírali 97 velkých plastových pytlů. Všechny uklizené odpadky byly odvezeny na městkou skládku. Jenže na tomto revíru dochází trpělivost!

„Nejhorší situace byla v místech na poloostrovech, kde je během roku pravidelně největší výskyt bivakujících rybářů. Pokud se situace letos výrazně nezlepší, bude od příštího roku na celém revíru bivakování zakázáno, a pobyt rybáře u vody bude omezen jen na povolenou denní dobu lovu (plus 15 minut před a 15 minut po této době),“ uvedl Moravskoslezský územní svaz.

Severomoravští rybáři tak zvedli varovný prst! Všichni rybáři, kteří na danou lokalitu jezdí, by si měli uvědomit, že jejich komfort při rybaření je čistě v jejich rukách. Pokud se situace prostě nezlepší, tak v dalších sezónách nebude pobyt u vody na Vrbickém jezeře možný.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

 1. Prasata mezi rybáři jsou a budou stále. Na každé takové omezení doplatí slušní rybáři. Jen mne napadá taková myšlenka…jak tam funguje rybářská stráž? Nebylo by třeba lepší dát úklid revíru jako alternativní trest za lehčí porušení rybářských pravidel? Za mne dobré řešení.

  • Já bych to dal právě úklidit rybářské stráži protože evidentně nedělají co mají. Ano je to o každém z nás ale pokud vím každý má mít místo uklizeno bez ohledu na to jestli ten bordel udělal nebo ne.

   • Ono je to sporné…… Odpadky se totiž stávají odpadky až když je tam dotyčný nechá……za prázdný pytlík od krmení na místě nemůže být nikdo postižen během lovu, je to stále jeho majetek který využívá a má ho tam položen, stejně jako například kbelík nebo podložku……..

 2. Super nápad. Jen trošku nesouhlasím s tím ,kdo dělá bordel. Rybáři se dostanou jen ze předu. Podelaná stezka to jezero pro rybáře zabila. Teď tam má být snad nějaká loděnice či co. Pro lufťáky. Jak to Teda bude z bordelem.? Kdo potrestá je? Nebo to odnesou normální rybáři, jen proto že jsou v organizaci? Mimo jiné bývali brigády, dneska už jen natahujou ruce pro penízky.

 3. Co dělají RS a proč to musí uklízet děti kde jsou peníze za brigady ? Zase si někdo hřeje polívčičku prosím Vas nechte rybaře co bivakují na pokoji většinou je to od deních rybařů jen je třeba se dívat

 4. Je to smutné a odpadků je opravdu hodně. Ale ruku na srdce…..Jsou opravdu všechny od rybářů? Sám jsem tam viděl jeden rok ledničku, zánovní pneu atd.

 5. No to je těžké, určitě když je takový problém a ví se o něm tak tam má být stala RS která by to měla mít v merku a na starosti a tohle hlídat…. Osobně je mi to jedno co se tam děje, nejezdím tam a ani to neplánuju a jestli chtějí rybáři chytat v bordelu tak ať chytají. Ať si to tam zlikvidujou, pak si můžou sami na sebe nadávat. Samozřejmě netvrdím že jsou všichni stejní, nechci těm dobrým krivdit a ti co to mají na svědomí ať jsou potrestani

 6. Bivaky bych zakázak všude.Je to zlo.Většinou to zabivakujou na cele leto.Chlast,kraval a diskoteka jak na kolotočach.Jestli nemůže být někdo na rybách bez bivaku nebo přístřešku,tak at si najde jiný koníček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -