DomůNovinky„Nasazování malých ryb je blbost“, zlobí se někteří rybáři! Středočeský předseda nesouhlasí!

„Nasazování malých ryb je blbost“, zlobí se někteří rybáři! Středočeský předseda nesouhlasí!

- Reklama -

S tím názorem se setkáváme pokaždé, když rybáře informujeme o násadách ryb do svazových vod. O co jde? Někteří rybáři dlouhodobě kritizují, pokud se do svazových lokalit nasadí malé ryby. Z jejich „odborného pohledu“ jde pouze o krmení větších ryb. Jenže! Nedávno svým ohlédnutím do této diskuse přispěl i středočeský předseda rybářů Dušan Hýbner, který si tohle nemyslí! A vysvětluje proč…

Foto: Středočeský ÚS

Předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner na webu zveřejnil své ohlédnutí za sezónou 2021, která se pomalu chýlí ke svému konci. Mimo jiné středočeský předseda narazil na stále se opakující téma, které rezonuje v některých rybářských diskusích. Jde o to, že někteří rybáři pořád dokola kritizují to, že se do svazových lokalit nasazují malé ryby.

„Chci se pozastavit nad některými hlasy, že vysazovat jednoročky je nesmysl. No není! Správný hospodář vysazuje ryby, aby revír byl nejen pestrý druhově, ale i věkově. Když jsem provedl nedávno záchranný odlov na Jizeře, upřímně jsem se nestačil divit, jak bohatá a věkově pestrá skladba ryb se objevila. Jistě, ne všechny ryby z vysazení přežijí, tak to prostě je, ale mnohaletá mravenčí práce dříve či později své ovoce přinese, což mi právě Jizera potvrdila,“ přispěl svým pohledem na věc Dušan Hýbner.

 

Je třeba se ohlížet i na finance

Někteří rybáři by si přáli, aby se do svazových vod nasazovaly již „mírové ryby“. Jenže ono je to komplikované i z finančního hlediska, kdy prostě není možné takové ryby nakupovat v opravdu velkém množství.

Nelze prostě vysazovat ryby pouze v lovné velikosti, takhle by to dlouhodobě nefungovalo a v přírodě musí být zachována nějaká rovnováha, včetně respektu k potravnímu řetězci. A to už nemluvím ani o tom, kam bychom se dostávali finančně, a kde bychom všechny ty násady potřebné k plnění zarybňovací povinnosti v našem kraji brali,“ vysvětluje středočeský předseda.

 

Středočeský ÚS dbá na pestrost násad

Další neustále omílanou frází je také to, že do svazových vod míří pouze násady kaprů. Ovšem! I tohle slova předsedy středočeských rybářů Dušana Hýbnera vyvrací. Protože třeba do středočeských vod míří i nemalé množství „mediálně méně známých“ ryb.

INFO: Jak hodnotí sezónu 2021 středočeský předseda Dušan Hýbner?

„Po celou dobu jsme pokračovali a nadále pokračujeme v zarybňování revírů a vodních ploch. A to nejen kapry, pstruhy, líny, amury, sumci, ale podařilo se nám zajistit i nádherné násady štik, candátů, lipanů, tloušťů či jesenů, vysadili jsme ostroretky, parmy, podoustve a boleny. Upřímně z té pestrosti mám radost,“ uvedl předseda Hýbner.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -