DomůOstatníRybářská publicistikaNasazování ryb na konci sezóny: 193 000 kilo kaprů, ale i nádherní...

Nasazování ryb na konci sezóny: 193 000 kilo kaprů, ale i nádherní dravci

- Reklama -

Rybářská sezóna se sice pomalu chýlí ke svému konci, ovšem rybáři jsou pořád dost aktivní, co se nasazování ryb týče. Velkou část ryb rybáři rozváželi na konci listopadu, ale i na začátku prosince.

Foto: Severočeský ÚS a Středočeský ÚS

Také na samém konci rybářské sezóny máme pro vás informace o rybích násadách napříč Českým rybářským svazem. Mnoho územních svazů totiž stále zveřejňuje podrobnosti o aktuálních násadách. Jako například Západočeský ÚS, který uvedl, že v minulých týdnech nasadil přes 193 000 kilo kaprů.

Rybáři ale pracují i v dalších územních svazech. Například středočeští rybáři nasazovali krásné dravce. Na východu Čech potom rybáři doplňovali luxusní štiky. Podívejte se, kde rybáři v nedávné době nasazovali ryby do revírů.

 

Severočeský ÚS: Finále výtěru lososovitých ryb

Severočeský územní svaz už na konci listopadu přinesl nádherné fotografie z „pstruhových líhní“, na kterých finišovaly výtěry lososovitých ryb. Třeba děčínským rybářům se povedlo vytřít desetitisíce jiker pstruha obecného potočního.

„Kéž by se jich co nejvíce vykulilo, a po vysazení do chovných toků dokázalo dorůst do generačních velikostí, aniž by se tyto nádherné ryby staly pouhou potravou pro rybožravé predátory, kteří zvláště na chovných tocích působí opravdu značné škody,“ přáli si severočeští rybáři.

 

Východočeský ÚS: Rybáři rozvezli líny a štiky

Rybáři z Východočeského územního svazu v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022 rozvezli do svazových vod významnou násadu línů, ale také štik. Konkrétně šlo o 1780 kilogramů tržního lína a 1127 kilogramů tržní štiky, která měla kusovou hmotnost od 2 do 2,5 kilogramů. Zároveň ale rybáři v tomto týdnu rozvezli i 530 kusů štiky ročka a 400 kilo plotic.

Kromě toho předseda Východočeského územního svazu Václav Horák vzpomněl na to, že rybáři pořád ještě loví produkční rybníky, a to i přesto, že datum už je opravdu hodně pokročilé.

„Letošní rok je ohledně vysazování ryb do revíru Východočeského ÚS zcela výjimečný. Nepamatuji, že by se produkční rybníky lovily ještě někdy ve druhé polovině listopadu. Zřejmě si budeme muset zvyknout, že následující roky se budou hlavní produkční rybníky lovit až někdy koncem měsíce listopadu,“ nechal se slyšet předseda Horák.

 

Středočeský ÚS: Nádherné násady různých ryb

I v prosinci jsou aktivní rybáři ze Středočeského územního svazu. Ti 9. prosince rozvezli hned 200 kilo pstruhů duhových do vodní plochy Božkov. Kusová hmotnost ryb se pohybovala okolo 0,35 kg. O den dříve pak stejně početnou násadu rybáři dovezli do vodní plochy Mlynařice 3 – Dvorce.

Středočeští rybáři pak v druhé polovině listopadu udělali radost i milovníkům dravých ryb. Například do pískovny Písková Lhota nasadili hned 550 kilogramů okounů. Kusová velikosti těchto pichlavých dravců byla od 15 do 25 centimetrů.

V druhé půlce listopadu měli napilno také rybáři z Kladna. Právě tam totiž zarybňovali Turyňský rybník. Do populární rybářské lokality celkově putovalo 170 kilogramů amurů, 7100 kilogramů kaprů a pak ještě 310 kilogramů „bílé ryby“.

Ještě k těm dravcům: v druhé půlce listopadu středočeští rybáři rozváželi po tamních místních organizacích také krásné štiky. Celkově šlo o 670 kilogramů štik, kdy kusová velikost se pohybovala od 30 do 40 centimetrů.

 

Západočeský ÚS: Přes 193 000 kilo kaprů

Velkou porci ryb nasadili také západočeští rybáři. Právě Západočeský územní svaz už v listopadu uvedl, že nasadil přes 193 000 kilo kaprů nebo 6354 kilogramů lína. Rybáři ale při doplňování nových ryb do svazových revírů na západu Čech pochopitelně mysleli i na dravce.

V uplynulém období tak nasadili 12 542 kilogramů štiky nebo 846 kilo násadového candáta. Co se týče candátů, tak rybáři ještě nasadili 84 900 kusů ročka, kdy průměrná velikost těchto ryb se pohybovala okolo 12 centimetrů.

Rybáři ale doplňovali také ryby do pstruhových vod. Třeba lipanů vysadili 57 000 kusů. Průměrná velikost těchto ryb byla 13 centimetrů. Pozornost ale také směřovala na pstruhy obecné, kterých rybáři do západočeských pstruhovek nasadili 52 362 kusů. Velikost těchto ryb byla rovněž 13 centimetrů.

„Do revírů je také vysazováno velké množství tzv. reofilních druhů ryb jako je jelec jesen, podoustev říční, parma obecná, ostroretka stěhovavá, nebo třeba i mník jednovousý. Věříme, že rybáři jsou v dnešních dnech opravdu spokojeni a každý se dočkal svého úlovku,“ doplnil Západočeský územní svaz.

 

Moravskoslezský ÚS: Poslední rozvozy candáta

O nasazování ryb informoval už v listopadu také Moravskoslezský územní svaz. Právě na východě naší republiky probíhaly jedny z posledních rozvozů candáta. Při vysazování těchto populárních dravců museli rybáři i prosekávat led, aby se dostali k vodě.

Dřina se ale vyplatila, protože v revírech jsou další krásní dravci. To, o kolik dravců celkově šlo, anebo o jakou velikostní sortu se jednalo, rybáři blíže neupřesnili. Čtenáři si mohou udělat představu z přiložených fotografií. 

 

Jak se nasazovalo v minulých týdnech?

Chcete být v obraze? Chcete vědět, kolik ryb rybáři do svazových revírů nasadili? Pak se podívejte na náš přehled nasazovaných ryb do svazových vod. Snažíme se sbírat co nejvíce informací napříč Českým rybářským svazem, abyste věděli, jak probíhá vysazování nových ryb.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

5 KOMENTÁŘE

  1. Tvl co to je za článek proč jsou všude čísla ať počty nebo kg jen Moravskoslezský US má fotku jedné vaničky candátů to asi hovoří za vše!!! Ať už se Ostrava konečně probere!!!

  2. Je to komedie se pise ale hodne ryb se strati nez je nasadi staci se podivat se chlubi kolik nasadi ryb ale za 10 let zadny nebudou a povolenka bude stat 10000 je to hanba jak se krade a lze jak se nasazuje

  3. Musím souhlasit s Martinem, Moravskoslezský je fakt tragédie, nasazujou 13cm candatky, asi jako potravu pro štiky. Chytit tady pěknou rybu už je svátek, hlavně že se cpou kapři všude a nejlíp nad 70cm aby si je nikdo nemohl vzít. Fakt by ve vedení měli sedět lidi co tomu rozumí a ne tihle, to co předvádějí ve své funkci je fakt smutný, proč teda nezveřejňují konkrétní čísla a reviry kam ty ryby nasadili, vsadím se že 90% šlo do harty.

  4. Souhlas s Karlosem a Marianem.Hlavně spoustu let slyšíme lín není,candát není štika není ale nikdy jsme neslyšeli co s tím.Hlavně „nadělat“ co nejvíc kaprů kteří se dají jinde sehnat líp.A když vidím ty násady východočeského kraje zarybnění Orlíku apod. tak mě může omejt.Potom se nedivím že kluci napíšou o štikách že chytili jen kudly kolem 70cm.Tady pomalu nevíme jak taková štika vypadá.A candáti škoda mluvit…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -