DomůNovinkyNasazování trofejních pstruhů před zahájením: Některé ryby měly až 4 kilogramy

Nasazování trofejních pstruhů před zahájením: Některé ryby měly až 4 kilogramy

- Reklama -

Pstruhová sezóna 2022 za pár hodin začíná. A na její začátek se připravily i územní svazy a místní organizace. Rybáři do posledních dní rozváželi ryby do tekoucích vod, a někde i trofejní pstruhy. 

Foto: Severočeský ÚS, Středočeský ÚS, Moravskoslezský ÚS a Rada ČRS

Například Severočeský územní svaz v tomto týdnu rozvezl velké množství pstruhů duhových do pstruhových revírů. A v násadě byly i velké ryby! Severočeští rybáři například do pstruhovek odvezli 1100 kilo ryb o průměrné hmotnosti 1,3 kilogramu/kus, ovšem v násadě byly i pstruzi o váze okolo 4 kilogramů.

Dále Severočeský územní svaz do pstruhových revírů odvezl 850 kilo menších pstruhů duhových, kdy kusová hmotnost se pohybovala okolo 0,45 kilogramu/ks.

„Další distribuce v těchto dnech probíhaly také ze strany našich MO (především pstruh obecný). V průběhu sezóny budou probíhat průběžné distribuce do vybraných pstruhových revírů na území našeho územního svazu (přibližně jednou za měsíc),“ uvedli severočeští rybáři.

 

Tuny pstruhů ve středočeských revírech

Obrovský kus práce odvedli i rybáři ze Středočeského územního svazu. Právě ti do dnešního dne rozvezli 5356 kilogramů pstruhů a 20 kilogramů sivena. Co se týče druhové skladby pstruhů, tak středočeští rybáři nasadili 2946 kilogramů pstruhů obecných a 2410 kilogramů pstruhů duhových.

„Tyto vysazené násady byly realizovány v rámci plnění zarybňovacího plánu či dotace SÚS. Nad rámec zarybňovacího plánu pak ještě řada místních organizací vysazuje pstruhy z vlastních prostředků a dodávky násady si zajišťují samy, za což jim patří velké poděkování,“ uvedl Středočeský územní svaz.

 

Nasazování proběhlo i na severu Moravy

Zprávy o přípravách na rybářský svátek přišly také z Moravskoslezského územního svazu. Například rybáři z Opavy rozvezli do Moravice 1P a Moravice 2 metráky pstruhů. Opavští rybáři celkově do těchto vod vysadili 230 kilo pstruhů obecných a 150 kilo pstruhů duhových. Tyto ryby pocházely z líhně Domašov nad Bystřicí. Dále pak do opavských vod rybáři nasadili i pár tisíc pstruhů obecných z chovných potoků.

Moravskoslezský územní svaz pak už na začátku dubna informoval třeba o tom, že do pstruhových vod rozvezl 1500 kilo pstruhů obecných, a také nespecifikované množství pstruhů obecných. Takže i tady jsou rybáři na zahájení připraveni.  

 

Revír Rady ČRS bohatě zarybněn

Také Rada ČRS se svědomitě připravila na nadcházející pstruhové zahájení. Ta zarybnila revír Morava 24, do kterého rybáři rozvezli velké množství pstruhů potočních, pstruhů duhových a sivenů amerických. „Mezi vysazenými rybami byly i pěkné kousky. Přejeme rybářům úspěšné sobotní zahájení na řece Moravě,“ uvedla Rada ČRS.   

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -