DomůNávnady a nástrahyRybaření s lančmítem: Nenápadná nástraha, kterou (nejen) kapři milují! Vyzkoušejte!

Rybaření s lančmítem: Nenápadná nástraha, kterou (nejen) kapři milují! Vyzkoušejte!

- Reklama -

Na západ od České republiky byste se s tou nástrahou mohli setkávat docela běžně. O čem mluvíme? O lančmítu! Toto konzervované „maso“ patří například v Anglii k velmi tradičním nástrahám na kapry. A nejen na ně, ale i na ostatní kaprovité ryby! Opravdu! Lančmít skvěle funguje při chytání na položenou nebo na feeder. Takže pokud jej budete ve vodě rybám správně prezentovat, úspěch se dostaví.

Mnoho rybářů si kapra a masovou potravu často ani nedá dohromady. Ale to je chyba! Kapři mají přece maso velice rádi! Proto na dnech revírů v bahnitých nánosech chytají nejrůznější bezobratlé živočichy. Kapři moc dobře vědí, že tato potrava je nutričně velmi bohatá, a že jim dodá tolik potřebnou energii. Lančmít kromě „masové“ složky nabízí i velmi kořeněnou chuť a docela intenzivní vůni. Když tohle všechno spojíte, dostanete super nástrahu!

Jak ale lančmít nastražit? Jelikož se jedná o docela hustou hmotu, která pevně drží u sebe, stačí z lančmítu vyříznout (vykrojit) kuličku nebo váleček. A vše je rázem připraveno k lovu. Tuhle nástrahu je navíc dobré „doplnit“ nějakou návnadou – třeba pečivem (viz přiložené video).

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -