DomůNávnady a nástrahyBoiliesDomácí výroba plovoucího boilies z korku: Oblíbená finta zkušených kaprařů!

Domácí výroba plovoucího boilies z korku: Oblíbená finta zkušených kaprařů!

- Reklama -

Na našem webu (i jinde na rybářském internetu) naleznete celou řadu receptů a návodů pro domácí výrobu plovoucího boilies. Aby rybář skutečně vyrobil kuličky, které budou plavat, je zapotřebí použít takové suroviny, které jsou lehké. Anebo může použít speciální vychytávku z korku! Jde o jednoduchou pomůcku, se kterou ale vyrobíte geniální nástrahu, která bude zaručeně plavat.

U výroby plovoucího boilies může být problém, že než se trefíme do správného dávkování, může to chvíli trvat. Pokud ale rybář chce na první dobrou vyrobit spolehlivě plovoucí boilies, pak stačí použít korkové kuličky. Jde o jednoduchou, ale geniální pomůcku, díky které bude vaše boilies plovoucí.

Největší výhodou této pomůcky je, že při výrobě plovoucího boilies není úplně nutné používat ty nejlehčí suroviny, ze kterých se plovoucí boilies vyrábí. Korek je dostatečně „silný“ na to, aby nadzvedl i těžší moučky.

Postup domácí výroby plovoucího boilies s pomocí korkových kuliček:

  • Nejprve si vyrobíme těsto, ze kterého chceme zhotovit naše plovoucí boilies. Hodně lidí při výborbě plovoucího boilies používá standardní suroviny. Buďte originální! Použijte česnek, chilli nebo třeba belachan!
  • Po zhotovení daného těsta následně začneme odtrhávat menší kusy, kterými obalíme korkové kuličky
  • Obalené kuličky hodíme do vařící vody (osobně je raději dáváme nad páru do sítka – kuličky neztrácejí atraktivní živiny). Vše necháme vařit přibližně 2 minuty
  • Po uvaření necháme kuličky oschnout, a poté je dáme do krabičky. Plovoucí boilies z korku lze nadipovat esencí nebo boosterem

Poznámka: Video je pouze ilustrační! Při domácí výrobě lze použít suroviny dle vlastního výběru!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -