DomůNávnady a nástrahySlané boilies a krmení: Tajný trik starých anglických kaprařů, který funguje na...

Slané boilies a krmení: Tajný trik starých anglických kaprařů, který funguje na kapitální ryby

- Reklama -

Kdysi dávno šlo o docela osvědčenou taktiku, kdy rybáři do krmení přidávali docela velké množství soli. Právě sůl dávala krmení (i nástraze) nenapodobitelnou chuť a vlastnosti. A světe div se, fungovalo to. Pak se sůl z rybářského světa „vytratila“, ovšem s nástupem boilies se opět začala používat. A to třeba proto, že sůl vytahuje z boilies přebytečnou vlhkost, což z něj dělá velice tvrdou nástrahu. A přesně to milují kapitální kapři!

Skutečně! Velmi tvrdé boilies je silně selektivní a jen zřídkakdy na něj ulovíte malou rybu. Jak zaručeně vytvrdit kuličky boilies? Jednoduše! Po vyrobení je posypte solí, a poté je přesypte do pytle od cibule a pověste je někde na půdu. Za chvíli kuličky boilies extrémně ztvrdnou. Navíc, nástraha bude mít logicky silně slanou chuť.

Věřte nebo ne, ale právě slaná chuť je opravdu velmi selektivní. Málokdy na takovou nástrahu nebo návnadu zlákáte malého kapra nebo bílou rybu. Jedno je ale jisté – slaná funguje! Jedna důležitá rada: Pro vysušení boilies a zatraktivnění krmení nepoužívejte klasickou sůl, ale lépe krystalky mořské soli, které jsou v tomhle ohledu mnohem kvalitnější (taková sůl jako na přiloženém videu). A pokud vás trápí plíseň na boilies, pak používejte právě sůl.

Sůl se pro zatraktivnění přidává i do krmení. Znovu, krmení díky této surovině dostane nenapodobitelnou chuť. Navíc, sůl na lovném místě začne vypouštět klasickou hustou „stopu“, která láká ryby k nástraze. Výsledky soli vás můžou skutečně velice mile překvapit, a to zejména na těch vodách, kde je hodně tzv. „násaďáků“.

Poznámka: Video je pouze ilustrační! Krmení můžete vyrobit z libovolných surovin! Doporučujeme používat „tvrdé suroviny“ (boilies, pelety), které díky přidané soli ještě více ztvrdnou a budou silně selektivní.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -