Domů Návnady a nástrahy Krmné směsi Lov kaprů na feeder: Tohle funguje! Rychlá příprava špičkového krmení z rybího masa!

Lov kaprů na feeder: Tohle funguje! Rychlá příprava špičkového krmení z rybího masa!

- Reklama -

Když se řekne masové krmení, hned každého rybáře asi napadnou nejrůznější směsi s rybími moučkami nebo s tekutými atraktory. Právě tyto suroviny patří k těm nejčastějším masovým atraktorům pro zatraktivnění krmení. Napadlo vás ale dát do krmení „čerstvé“ maso? Ano! Právě tento fígl funguje na velké kapry, ale třeba i na jesetery. O co jde?

Čerstvým masem nemáme na mysli to, že vezmete „kus“ krávy nebo prasete, a hodíte ho do krmení. Ne! Myslíme tím například rybí konzervy. Ano! Právě konzervované rybí maso se docela hojně používá pro zatraktivnění krmných směsí například v Anglii. Proč? Protože to skvěle funguje!

Konzervované ryby nabízí celou řadu perfektních vlastností. Kromě zajímavé vůně a chuti nabízí rybí konzervy i „hromadu“ živin. Určitě jste už slyšeli o tom, že i kapři mají rádi masitou potravu (proto sbírají bezobratlé živočichy v nánosech bahna). To proto, aby rychleji nabrali tolik potřebnou energii. Když tedy dáte do krmení „čerstvé“ rybí maso, pak je tato směs pro kapry extrémně atraktivní. A to zejména pak ve chvílích, kdy ryby hledají nutričně bohatší potravu (před třením, příprava na zimní „spánek“).

Další obrovskou zbraní je pak to, že rybí konzervy obsahují velké množství atraktivního oleje. Tento olej ve vodním prostředí (zejména v teplé vodě) vytváří nádherně intenzivní „stopu“, která dokáže přilákat jakoukoliv rybu. Tohle je prostě super vlastnost! Krmení z rybího masa jde připravit velice jednoduše!

Příprava krmení z rybího masa:

  • Nejprve si rozdrtíme čerstvý chléb, který působí jako pojivo
  • Následně „rozšleháme“ na jemno rybí konzervu (používáme ty nejlevnější)
  • Do krmení nezapomeňte vylít celý obsah konzervy! Hlavně i velmi atraktivní olej!
  • Vše pořádně promícháme (dobré je nechat krmení na 15 až 30 minut odležet, aby se vše do sebe krásně vsáklo)
  • Je vhodné do krmení přidat i hrubou složku (kukuřici, hrášek)

Poznámka: Video je pouze ilustrační! Pro výrobu krmení z rybích konzerv lze použít libovolné rybí konzervy

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -